1. Anasayfa
 2. Finans

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır? 2024 GÜNCEL

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır? 2024 GÜNCEL
0

Son zamanlarda sıkça sorulan instagram dan nasıl para kazanılır? instagram paylaşımlarından nasıl para kazanılır? instagram reelsten nasıl para kazanılır? instagram para kazanma sorularının cevaplarını sizler için yanıtlıyoruz. Buyrun, yazımıza geçelim.

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Instagram’dan nasıl para kazanılır? Bu konuyu sizlere kendi kanıtlanmış tecrübelerimle aktaracağım. Sen kimsin de senin tecrüben var diyorsanız, Instagram’da toplam 300 bin takipçili haber sayfalarının kurucusu ve adminiyim. Sayfalar sayesinde kendi kişisel aracımı satın aldım. E tabii vergisini de verdik. Sayfa ismini güvenlik sorunu nedeniye burada paylaşamıyorum fakat bana instagram dan ulaşırsanız, söyleyebilirim. İnstagram’da çok para var mı gerçekten sorularına şu şekilde cevap vereyim: Evet, çok değil devasa paralar var. Havuz o kadar büyük ki ne kadar kazanabileceğiniz sizin elinizde, çabanızda. Şimdi, gelin Instagram’dan nasıl para kazandığımı ve sizin nasıl kazanabileceğinizi maddeler halinde sıralayayım. İlk olarak Instagram’dan para kazanmak için instagram sayfası açıyoruz.

1-) Konsept/Konu belirleme

Instagram hesabı açmadan önce konsept belirlemeniz gerekmektedir. Hesabınızın hangi kategoriye hizmet edeceği, hangi konu üzerine hesabınızı açacağınızı kesinleştirmelisiniz. Haber, mizah, spor, din, bilgi, film ve dizi vb. hangi konu üzerinde sayfayı açacağınızı belirleyiniz. Size kendi tavsiyem, sevdiğiniz bir konu seçin. Yaparken işinizi seveceğiniz bir konsept seçin. İlgi alanınız olsun, çünkü uzun zaman bu iş ile uğraşacaksınız.

2-) Kullanıcı adı ve sayfa ismi seçimi

Açacağımız konsepti belirledikten sonra sayfaya kullanıcı adı ve sayfa ismi bulmalısınız. Kullanıcı adları boşta ve özgün olmalıdır. Örneğin haber sayfası açıyorsanız kullanıcı adınız @haber_tr12i tarzında olmamalıdır. Akılda kalıcı bir kullanıcı adı olmalıdır örneğin @haberburada @haberler tarzında olmalıdır. Boşta kullanıcı adı bulmak biraz uğraştırabilir fakat kullanıcı adı sayfanın büyümesi için çok önemli bir faktör. Uygun kullanıcı adı ve konsepti belirledikten sonra instagram hesabımızı açıyoruz.

3-) Profil resmi ve biyografi

Belirlediğimiz konsept ve sayfa ismi ile instagram hesabını açtıktan sonra sayfanın ismine uygun bir logo kullanmamız gerekiyor. Profil resmi hesabın büyümesi için olmazsa olmaz bir faktör. İnsanların ilgisini çekmeli ve sayfayı merak etmesini sağlamalıyız. Eğer kendiniz güzel bir logo yapabiliyorsanız, kendiniz yapmalı veya bulmalı. Ya da profesyonel destek alarak logo yaptırmalısınız. Logo işini hallettikten sonra sayfanın konseptine uygun biyogragi yazısı yazmalısınız. İnsanlar sayfalara ilk girdiği zaman profil resmi ve biyografiye çok dikkat ederler. Eğer ilgilerini çekmezlerse takip etmezler. Sayfanızı kısa bir cümleyle açıklayan bir tanıtım yazısı yazmanız gerekmektedir.

4-) Post ve Story tasarımı

Belirlediğiniz konsepte dair postları ve storyleri paylaşırken size özgün post tasarımları ve story tasarımları olması gerekmektedir. Özgün olmayan bir post keşfete zor düşer ve sürdürülebilir olmaz. Eğer işiniz haline gelmesini istiyorsanız özgün olarak devam etmelisiniz. Sayfanın uygun tasarımları ayarladıktan sonra ilk postlarınızı ve storylerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

5-) Öne çıkan hikayeler

İnsanlar hesaplara ilk girdiği zaman dediğimiz gibi ilk izlenim çok önemlidir. Profil resmi ve biyografi yazısının yanında öne çıkan hikayeler de çok önemlidir. Sayfanız ile alakalı hikayeleri, insanların ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz hikayeleri bu kısıma koyabilirsiniz.

6-) Hashtag, Etiket kullanımı

Paylaştığınız postların altına o postla ilgili hashtag yani etiket koymanız gerekmektedir. Örneğin araba ile ilgili bir postta etiket olarak #araba #arabalar #car tarzında etiketler kullanmalısınız. Alakasız etiketler keşfet’e düşmenizi engeller. Fazla etiket kullanmayın, en fazla 6-7 etiket kullanın. Daha fazlası keşfeti olumsuz etkiler.

7-) Geri Takip, GT yapma

GT yani geri takip sayfamızın gelişmesi için ilk etapta çok önemlidir. Sizin rakibiniz olan bir sayfanın takipçilerini takip ederek, o sayfanın postlarını beğenen, yorum yapan insanları takip ederek sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde ilk zamanlar takipçi sayısını arttırabilirsiniz. Asla ve asla sayfanıza bot atmayın çünkü sayfanız shadow ban yer ve hiçbir şekilde keşfete düşemezsiniz. O sayfa çöp olur. Organik büyümek en iyisidir. Geri takibi 2000-3000 takipçiye ulaşana kadar yapabilirsiniz. Bu takipçi sayılarına ulaştıktan sonra geri takibi bırakın ve organik büyümeyi bekleyiniz.

8-) Düzenli post ve story paylaşımı

Gelelim, bu işin en büyük sırrına. Sırrımız pes etmeden, yorulmadan düzenli post ve hikayeler paylaşmak. Ben kendim günde 3-4 post olarak ayarlamıştım. Aksatmadan bunu en az 1 yıl yapmalısınız. Story ise haftada 1-2 yeterli olucaktır. Her gün düzenli post paylaşımı sonrası instagram algoritması sizin sayfanızı tanıyacaktır ve keşfete düşürmeye başlayacaktır. Ben ilk keşfete 3-4 ay sonrasında düşmeye başladım. İlk paramı ise 4 ay sonunda 30 TL olarak kazandım. Sabretmeniz gerekiyor. Bu dediğim maddeleri yaptıktan sonra keşfet canavarı olucaksınız. Keşfetten gelen takipçi sayısına inanamayacaksınız. Sayfalar keşfetten gelen takipçi sayıları ile büyürler.

9-) Para Kazanma

Dediğimiz maddeleri eksiksiz olarak yaptıktan sonra para kazanmaya başlayacaksınız. Nasıl para kazanacağınızı ise bir sonraki makalemizde anlattık. Buradan o makalemize gidebilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayınız.

Bugünkü yazımız da instagram dan nasıl para kazanılır? instagram paylaşımlarından nasıl para kazanılır? instagram reelsten nasıl para kazanılır? instagram para kazanma sorularının cevaplarını sizlerle paylaştık.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir