1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

TCDD Öğretmen İndirimi 2024 Ne Kadar? Öğretmen Bilet Fiyatları

TCDD Öğretmen İndirimi 2024 Ne Kadar? Öğretmen Bilet Fiyatları
0

TCDD öğretmen indiriminin ne kadar olduğu son zamanlarda çok sık araştırılmaya başlandı. Hızlı trene bilmek isteyen öğretmenler belirli oranlarda indirim alabiliyor. Bu indirimleri öğretmenliğinizi doğrulayarak biletinize uygulayabilirsiniz. Böylece tam bilet almak yerine indirimli bir şekilde öğretmen bileti alabilirsiniz. TCDD, genç, 65 yaş üstü, emekli, öğretmen, TSK personelleri ve TCDD personelleri gibi birçok yaş ve meslek grubu indirimlerden yararlanabilmektedir. Peki TCDD Öğretmen indirimi 2024 ne kadar? Öğretmen bilet fiyatları kaç TL? İşte tüm detayları….

TCDD Yüksek Hızlı tren bileti alırken çeşitli indirimlerden yararlanabiliyorsunuz. Bu indirimler yukarıda da belirttiğimiz üzere yaş ve meslek gruplarına göre değişebilmektedir. TCDD birçok yaş grubuna ve meslek grubuna indirim sağlamaktadır. 0-7 yaş çocuklara, gençler, 60-65 yaş vatandaşlara, 65 yaş üstü vatandaşlara, emeklilere, öğretmenlere, TSK personellerine, TCDD personellerine ve birçok diğer alandaki kişilere indirim uygulanıyor. Peki bugünkü konumuz olan TCDD öğretmen indirimi ne kadar? 2024 TCDD öğretmen bilet fiyatları kaç TL? Gelin birlikte tüm detaylara bakalım…

tcdd öğretmen indirimi 2024

TCDD YHT Öğretmen İndirimi Var mı?

TCDD yüksek hızlı trenin birçok yaş ve meslek grubuna tabii ki de indirimleri mevcuttur. Bu meslekler arasında öğretmenlerde bulunmaktadır. TCDD öğretmenlere belirli oranlarda indirim sağlamaktadır. Bu indirimler ile birlikte çok daha uygun fiyata TCDD hızlı tren bileti alabiliyorsunuz. Biletinizi almadan önce öğretmenliğinizi doğrulamak için gerekli belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Böylece TCDD öğretmen biletine sahip olabilirsiniz. Fiyatlar belirli oranlarda daha ucuza gelmektedir.

TCDD Öğretmen İndirimi 2024

TCDD, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı veya bu bakanlık tarafından onaylanmış tüm resmi ve özel okullarda çalışan öğretmenler için öğretmen indirimi uygulamaktadır. Bu indirimin oranı %15’tir. Böylece öğretmenler 1000 TL’lik bir TCDD biletini 850 TL’ye alabilecektir. Bu indirim oranı TCDD’nin resmi internet sitesinde verilen bilgilere göre belirlenmiştir. Buraya tıklayarak TCDD’nin diğer tüm indirimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca sadece Milli Eğitim Bakanlığına değil, üniversitelere ve yüksek öğretim kurumlarına bağlı olan öğretmenler de bu indirimden yararlanabilir. TCDD’nin öğretmenler için belirlemiş olduğu indirim oranı %15’tir. Bu indirim oranıyla birlikte gideceğiniz yerin bilet fiyatını hesaplayabilirsiniz. Örneğin 500 TL’lik bir yolculuk yapacaksanız, 425 TL ödeyeceksiniz.

TCDD Öğretmen Bileti Nasıl Alınır?

TCDD üzerinden indirimli bilet almak oldukça kolaydır. Hem online sistem üzerinden hem de gişelerden indirimli bilet alabilirsiniz. Online sistem üzerinden tam bilet yerine “Öğretmen” biletini seçerseniz, biletinize %15 indirim uygulanacaktır. Yine aynı şekilde bilgilerinizi ve gerekli belgeleri doldurarak biletinizin ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

TCDD üzerinden öğretmen bileti almak için öğretmenliğinizi doğrulamanız gerekmektedir. Öğretmen kimlik kartınızı ya da görev belgenizi yükleyerek biletinize indirim uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Ya da, gişelerde bu belgelerinizi göstererek TCDD personelinin sizin için bu indirimi sağlamasını isteyebilirsiniz. Bu şekilde kolay bir şekilde %15 oranında öğretmen bilet indirimi kazanabilirsiniz. Bu indirimi her seferinde kullanma hakkına sahipsiniz. Tek seferlik bir indirim değildir.

Sonuç

İçeriğimizi kısaca özetleyecek olursak TCDD öğretmenler için çeşitli indirimler sunmaktadır. Bu indirimlerin oranlarına ve öğretmenler için bilet fiyatlarına yukarıdan ulaşabilirsiniz. Tüm detaylarını en ince ayrıntısına kadar ekledik. Eğer bir öğretmenseniz ve TCDD Yüksek Hızlı Tren ile yolculuk yapacaksanız öğretmen indiriminden yararlanabilirsiniz. Böylece daha uygun fiyata yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kısacası bu içeriğimizde TCDD öğretmen indirimi 2024 ne kadar sorusunun cevabını detaylı bir şekilde açıkladık. Bu içeriğimiz hakkındaki görüş, düşünce ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız. Daha fazla bu tarz ‘Ne Alaka?’ diyeceğiniz diğer içeriklerimize de Alakasız sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir