1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

WePlay Çocuklar İçin Uygun mu? WePlay Güvenilir mi?

WePlay Çocuklar İçin Uygun mu? WePlay Güvenilir mi?
0

WePlay çocuklar için uygun mu sorusu şu sıralar sosyal medyada çıkan iddialar nedeniyle sıkça soruluyor. Son zamanlarda çok fazla reklamlarıyla karşılaştığımız bu uygulamayı çocuklarınıza kullandırıp kullandırmayacağınız konusunda endişeniz varsa, kafanızdaki soru işaretlerini yok etmek için içeriği sonuna kadar okuyabilirsiniz. Peki WePlay güvenilir mi? İşte tüm detaylar…

WePlay’ın sosyal medyada ve diğer platformda reklamlarını illa ki görmüşsünüzdür. Oldukça fazla reklam veren bu uygulama dolayısıyla da oldukça popüler. Ancak, sosyal medyada paylaşılanlar WePlay’in çocuklar için güvenli bir ortam olmadığını öne sürüyor. Bu da haklı olarak ebeveynleri endişelendiriyor. Peki WePlay çocuklar için uygun mu? WePlay güvenilir mi? Gelin birlikte hepsini detaylıca inceleyim.

weplay çocuklar için uygun mu

WePlay Nedir?

WePlay Android ve iOS telefonlarda kullanılabilen mobil bir sosyalleşme uygulamasıdır. Özellikle hedef kitlesi çocuklar olan bu uygulamada toplu ve sesli bir şekilde çeşitli oyunlar oynanabiliyor. Hem sesli sohbet hem de beraber oyun oynamayı sağlayan bu uygulama bu şekilde popülerliğini artırmaya devam ediyor. Hem Türkiye’de hem de yurt dışında popülerleşen bu uygulama hakkında son zamanlarda bazı iddialar sosyal medyada dolaşmaktadır. Çocuklar için uygun olup olmadığı tartışmaları gündemde kalmaya devam ediyor.

Uygulama, kullanıcıların arkadaşlarıyla veya yeni insanlarla kolayca etkileşimde bulunmalarını sağlayarak, eğlenceli ve sosyal bir deneyim sunmayı hedefliyor. Ancak iyi bir moderasyona sahip olmadığı için eleştirilen WePlay uygulamasında çocukların hiçte güvenli bir ortamda olmadığı iddia ediliyor. Bu iddialar öylesine arttı ki, sosyal medyada WePlay ile ilgili birçok tartışma gündeme geldi. İşte WePlay uygulaması hakkında her şey…

WePlay Çocuklar İçin Uygun mu?

Uygulamanın özelliklerine ve yapısına baktığınızda WePlay aslında çocuklar için gayet uygun, güvenilir bir uygulamaya benziyor. Ancak işin aslı ne yazık ki böyle değil. Sosyal medyada ortaya çıkan videolar bu uygulamanın kesinlikle çocuklar tarafından kullanılmaması gerektiğini kanıtlar niteliktedir. Yaşça büyük olan insanların küçük çocuklarla uygunsuz sohbetler edebilmesi bu uygulamada mümkün. Hatta bunlar yaşanıyor da. Bu konuda da WePlay yönetimi tarafından alınan bir önlen şu anda ne yazık ki yok. Bu da WePlay’in çocuklar hiç uygun olmadığını gösteriyor. Çocuklarınız bu uygulamada zorbalığa, hakarete ve hatta tacize bile uğrayabilir.

Uygulamayı kullanan kötü niyetli insanlar nedeniyle uygulama çok tehlikeli bir hale geliyor. Sosyal medyada ortaya çıkan görüntüler bir hayli korkutucu. Bu nedenle de birçok insan WePlay’i çocuklarınıza asla kullandırmamanızı tavsiye etmektedir.

WePlay Güvenilir mi?

WePlay uygulamasının kötü bir niyeti olmasa da, uygulamanın düzgün bir denetimi olmadığından dolayı uygulama çok tehlikeli bir hal alabiliyor. Bu nedenle WePlay uygulaması çocuklar için pekte güvenilir değildir. İleride uygulamanın denetimine dair iyileştirmeler yapılırsa tabii ki de çocuklar için eğlenceli ve öğretici bir platform olacaktır. Ancak şu anda ne yazık ki yaşça büyük insanların çocuklara yaptığı zorbalıklar ve tacizler sosyal medyada tartışılıyor. Bu uygulamadan ortaya çıkan görüntüler ebeveynleri oldukça korkutuyor.

Bu konuda Youtuber Burak Güngör detaylı bir video içeriği yayınladı. Videoda WePlay hakkında ortaya çıkan görüntüleri gösteren ve WePlay’in bu durumu hakkında detaylı bir bilgilendirme yapan Burak Güngör, uygulamanın kesinlikle çocuklar tarafından kullanılmamasını önerdi. Videoyu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Bu içeriğimizde WePlay çocuklar için uygun mu ve WePlay güvenilir mi gibi sorulara detaylarıyla birlikte yanıt verdik. Uygulamanın sosyal medya üzerinde tartışılan konularına değinerek sizleri bilgilendirdik. İçeriğimiz hakkında görüş ve önerileriniz varsa lütfen yorumlar kısmından görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir