1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp 8 Saatlik Konum Nasıl Atılır? (2024)

Whatsapp 8 Saatlik Konum Nasıl Atılır? (2024)
0

Whatsapp 8 saatlik konum nasıl atılır sorusu merak ediliyor. Whatsapp’ta istediğiniz bir kişiyle konumunuzu canlı olarak paylaşabiliyorsunuz. Ancak bu canlı konum paylaşımının belirli bir saat sınırı oluyor. Whatsapp, 8 saate kadar canlı konum paylaşımına izin veriyor. 8 saatlik canlı konum paylaşmak isteyenlerin yapması gerekenleri bu yazıda detaylıca anlattık. Eğer konumunuzu canlı olarak bir kişi ile 8 saat boyunca paylaşmak istiyorsanız, bu yazıda yazan her şeyi uygulayın.

Whatsapp’ta bazen bazı kişilere konumumuzu canlı olarak göndermemiz gerekebiliyor. Bunu yaptığımızda, konum attığımız kişi bizim anlık olarak nerede olduğumuzu görüntüleyebiliyor. Ancak bu canlı konum süresi erkenden doluyor ve bazı kullanıcılar uzun süre açık kalmasını istiyor. Bu nedenle, Whatsapp 8 saatlik canlı konum nasıl atılır sorusu gündeme geliyor.

whatsapp 8 saatlik canlı konum nasıl atılır

Whatsapp Canlı Konum Nedir?

Whatsapp uygulamasında yer alan canlı konum özelliği, normal olarak gönderilen konumun yanı sıra anlık konumunuzu karşı tarafın görmesini sağlar. Bir kişiyle canlı konum paylaşmaya başladığınızda, siz hareket ettikçe canlı konumda da konumunuz güncellenir ve gönderdiğiniz kişi her an sizin nerede olduğunuzu görebilir. Genellikle güvenlik amacıyla ebeveynler tarafından kullanılan bu özellik oldukça faydalı. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu özelliğin detayları da merak konusu.

Whatsapp 8 Saatlik Konum Nasıl Atılır?

Whatsapp’ta bir kişiye 8 saatlik konum göndermek oldukça basittir. Normal konumdan farklı olarak atacağınız canlı konum sürekli olarak güncellenmektedir. 8 saatlik konum atmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 1. Whatsapp uygulamasını açın.

 2. 8 saatlik canlı konum göndermek istediğiniz kişinin sohbetine girin.

 3. iPhone’larda “+” Andoridlerde ise ataç simgesine dokunun.

 4. Konum Gönder butonuna tıklayın.

 5. Açılan kısımda, “Canlı Konumu Paylaş” butonunu göreceksiniz. Konumunuzu paylaşmak için o butona dokunun.

 6. Çıkan seçenekler üzerinden 8 saat seçeneğini seçin. Bu seçeneği seçtiğinizde konumunuzu canlı olarak paylaşmaya başlayacaksınız ve iptal etmediğiniz sürece 8 saat boyunca aktif kalacaktır.

Yukarıdaki adımları uygulayarak Whatsapp’ta bir kişiye 8 saatlik konum atabilirsiniz. Hem iPhone’larda hem de Android telefonlarda işlemler neredeyse aynıdır. Bu işlemlerden sonra 8 saatlik süre başlar ve konum gönderdiğiniz kişi önümüzdeki 8 saat boyunca sizin tam olarak nerede olduğunuzu görüntüleyebilir. Ayrıca karşılıklı olarak canlı konum gönderirseniz, tek haritada iki kişi de görüntülenir. Böylece aradaki mesafeye de bakılabiliyor.

Whatsapp’ın sevilen bu özelliği milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Kullanmak isteyenler için yukarıda tam olarak nasıl yapılacağından bahsettik. Aşağıda ise bu özelliğin tam olarak ne işe yaradığından bahsettik.

Whatsapp 8 Saatlik Konum Nedir?

Whatsapp’ta yer alan 8 saatlik konum özelliği, göndermek istediğiniz bir kişiye 8 saat boyunca anlık konumunuzu atmanıza yarıyor. Bu sayede, gönderdiğiniz kişi 8 saat boyunca sürekli olarak nerede olduğunuzu görebiliyor. Bu özellik, güvenlik amacıyla çok fazla kullanılmaktadır. Ebeveynler çocukları için veya birçok insan güvende olmasını istediği kişi için bu özelliği kullanabiliyor. Böylece kişinin başına kötü bir durum geldiğinde ve ulaşılamadığında, tam olarak nerede olduğu bilinecek.

Bu özellik genellikle anne ve babalar tarafından kullanılmaktadır. Çocuğunun telefonundan kendisine canlı konum gönderen ebeveynler böylece çocuklarının güvenliğini sağlayabiliyor. Bu özellik sayesinde eğer çocuklarına ulaşamazlarsa, veya çocukları olmaması gereken bir yerde olursa çocuklarının nerede olduğunu bilerek güvenliğini sağlayabiliyor.

Bu içeriğimizde Whatsapp 8 saatlik konum nasıl atılır sorusunu detaylı olarak yanıtladık. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca eklemek istediğiniz bir şey olursa çekinmeden yorumlar kısmından ekleyebilirsiniz. Böylece diğer ziyaretçilerimiz de tecrübelerinizden faydalanmış olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir