1. Anasayfa
 2. Teknoloji

BİMcell Çekmiyor Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] 2024

BİMcell Çekmiyor Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] 2024
0

BİMcell çekmiyor sorunu son zamanlarda birçok Bimcell kullanıcısı tarafından sıkça rastlanmakta. Bimcell kullanıcıları bu sorunun nasıl giderebileceğini, neyden kaynaklandığını ve nasıl çözülebileceğini araştırıyor. Aslında bu sorunun birkaç çözüm yolu bulunmakta. İçeriğimizde bu sorunun nasıl çözülebileceğini adım adım anlatıyoruz.

Son zamanlarda Bimcell çekmiyor sorunu sosyal medyada gündem oldu. Birçok Bimcell kullanıcısı hat çekmeme sorunu, şebeke sorunu, hattın 5G’den 4.5G ve 3G’ye düştüğünü söylüyor. Bunun üzerine kullanıcılar bu sorunun nasıl çözüleceğini araştırmaya başladı. Peki, BİMcell çekmiyor sorunun çözümü nedir?

Bu içeriğimizde BİMcell çekmiyor sorunun çözümünden bahsedeceğiz. Son günlerde birçok kullanıcı tarafından araştırılan Bimcell çekmiyor sorunu sosyal medyada gündem oldu. Kullanıcılar bu sorunun nasıl çözülebileceğini ve neyden kaynaklandığını araştırmaya başladı. Bimcell çekmiyor sorunu ile alakalı kafanıza takılan tüm soruların cevapları içeriğimizde mevcut. Hadi içeriğimize geçelim, işte Bimcell çekmiyor sorununun cevabı sizlerle…

BİMcell Çekmiyor Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

BİMcell çekmiyor sorunu son zamanlarda birçok kullanıcının başına gelmekte. Bimcell kullanıcıları bu sorunun nasıl çözülebileceğini, çözüm yollarını, neyden kaynaklandığını araştırmaya başladı. Kullanıcılar yer yer hat çekmeme sorunu yaşadığını, şebekelerde sıkıntı olduğunu dile getiriyor. Bu sorunun çözümü aslında bir hayli basit.

bimcell çekmiyor

Türk Telekom altyapısını kullanan Bimcell, milyonlarca kullanıcıya hizmet etmektedir. Rakip operatör firmalarına göre Bimcell’in uygun fiyatı vatandaşların tercih etmesine sebep oluyor. Bimcell hattınıza tüm BİM marketlerinden veya online olarak sitesinden yükleme yapabilirsiniz. Son zamanlarda bazı Bimcell kullanıcıları hatlarında sorun yaşadığını ve bu sorunun nasıl giderilebileceğini araştırıyor. İşte, Bimcell çekmiyor sorununun çözüm yolu sizlerle…

 • Cihazınızın kendi ayarlarına giriniz ve daha sonrasında SIM kart ayarlarına giriniz. Şebeke modunun doğru seçilip seçilmediğinden emin olunuz. Eğer şebeke modunuz yanlış seçilmişse şebeke sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
 • Bölgenizde bulunan baz istasyonu arızalanmış olabilir veya bakım yapılıyor olabilir, düzelmesini beklemeniz gerekmektedir.
 • Bölgenizde bulunan baz istasyonu sayısı yetersiz kalmış olabilir.
 • SIM kartını yuvasına yanlış yerleştirmiş olabilirsiniz, doğru takıldığından ve yuvasına tam oturduğundan emin olunuz.
 • Eğer cihazınızın sarjı az ve güç tasarrafu modu açıksa şebeke sorunu yaşarsınız.
 • Bölgenizi ziyaret eden siyaset adamı jammer kullanıyor olabilir.
 • Türk Telekom altyapısı kullanıldığı için Türk Telekom’un planlı bölgesel altyapı çalışmaları.
 • Son olarak cihazınızın SIM kart yuvası arızalanmış olabilir, tamir ettirmeniz gerekmektedir.

Eğer yukarıdaki çözüm yollarını tek tek uygulayıp, sorun hala giderilmediyse Bimcell müşteri hizmetlerini arayıp sorunu bildirebilirsiniz. Müşteri hizmetleri en kısa sürede sizin sorununuzu çözüme kavuşturacaktır.

Bimcell hat çekmeme sorunu yaşıyorsanız kısaca yapmanız gerekenler şunlardır: İlk olarak telefonunuzun ayarlarına giriniz ve daha sonrasında bu ekranda bulunan SIM kart ayarları seçeneğine giriniz. Şebeke modunun doğru seçildiğinden emin olunuz. Eğer şebeke modunuz yanlış seçilmişse hat çekmeme sorunu yaşayabilirsiniz. Bölgenizde bulunan baz istasyonu arızalanmış olabilir veya bakım yapılıyor olabilir, düzelmesini beklemekten başka yapacağınız bir şey maalesef bulunmamakta. Bölgenizdeki baz istasyonu sayısı yetersiz kalmış olabilir. SIM kart yuvasına yanlış yerleştirilmiş olabilir. SIM Kartın yuvasına tam oturduğundan emin olunuz. Eğer cihazınızın şarjı az ise ve güç tasarrufu modu açıksa hat çekmeme sorunu yaşarsınız. Bölgenizi ziyaret eden siyasetçi jammer kullanıyor olabilir. Türk Telekom altyapısı kullanıldığı için Türk Telekom’un planlı bölgesel çalışması yapılıyor olabilir. Son olarak telefonunuzun SIM kart yuvası bozulmuş olabilir, tamir ettirmeniz gerekmektedir.

Bu içeriğimizde Bimcell çekmiyor sorununun çözüm yollarını detaylı bir şekilde açıkladık. Son günlerde birçok kullanıcı tarafından sıkça aratılan Bimcell hat çekmeme, şebeke sorunu nasıl çözülür sorusunun cevabını verdik.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir