1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Brave Tarayıcı Nasıl Kullanılır? İyi mi? Güvenli mi?

Brave Tarayıcı Nasıl Kullanılır? İyi mi? Güvenli mi?
0

Masaüstü ve mobil cihazlarımızda çeşitli web tarayıcıları kullanıyoruz. Bunların en hızlısı, en stabili ve en kolay kullanımı olanlar genellikle bizim için daha avantajlı oluyor. Tarayıcılar arasında oldukça hızlı, stabil ve ekstra özelliklere sahip olan Brave tarayıcısı da oldukça sevilmektedir. En çok kullanılan tarayıcılardan birisi olan Brave tarayıcı nasıl kullanılır? Brave tarayıcı iyi mi? İşte tüm detaylar…

En çok kullanılan tarayıcılar Chrome, Opera ve Brave gibi tarayıcılardır. Bugün Brave tarayıcısını ele alacağız. Tüm özelliklerinden, kolaylıklarından, iyi ve kötü yanlarından bahsedeceğiz. Brave tarayıcısını kullanmak isteyenler için gerekli olan tüm bilgileri tek yazıda aktarıyoruz. Popüler tarayıcılardan biri olan Brave Tarayıcı nasıl kullanılır, ilk olarak buna bakalım.

brave tarayıcı nasıl kullanılır

Brave Tarayıcı Nasıl Kullanılır?

Brave tarayıcıyı mobil ve masaüstü cihazlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer mobilde kullanacaksınız App Store veya Play Store üzerinden Brave tarayıcıyı indirebilirsiniz. Masaüstünde kullanmak istiyorsanız indirmek için buraya tıklamanız gerekmektedir. Tarayıcı indirdikten sonra kurulumunuzu yapabilirsiniz. Kurulum oldukça basittir, herhangi bir teknik bilgi gerektirmez.

Tarayıcı ilk yüklediğinizde sizden bir profil oluşturmanız istenir. Birden fazla profil oluşturarak tarayıcı kullanacak kişiye göre verileri kayıt edebilirsiniz. Örneğin Mustafa ve İhsan olarak iki ayrı profil oluşturduğunuzda, Mustafa’nın verileri ve İhsan’ın verileri birbirine karıştırılmaz ve iki ayrı kullanıcı için bu şekilde kullanım sağlanabilir.

Profilinizi oluşturduğunuzda artık tarayıcınız kullanılabilir hale geliyor. Normal bir tarayıcıdan kullanım açısından bir farkı olmayan Brave’in ek özellikleri de bulunmaktadır. Tarayıcınızı özelleştirebilir ve kullanım açısından kolaylaştırabilirsiniz.

Brave Tarayıcı İyi mi?

Evet, Brave tarayıcı en çok sevilen tarayıcılardan birisidir. Diğer tarayıcılara göre çok daha avantajlı özelliklere sahip olan ve RAM konusunda da iyi performans gösteren Brave tarayıcı birçok kullanıcının ilk tercihi oluyor. Opera GX ve Brave tarayıcıları en kapsamlı ve performanslı tarayıcılar olarak tercih ediliyor. Ayrıca, Brave tarayıcının reklamları herhangi bir eklenti olmadan engelleme özelliği de var. Hiçbir eklenti kurmanıza gerek kalmadan neredeyse her sitedeki reklamları gizli ve oldukça başarılı bir şekilde engelliyor. İşin iyi tarafı ise reklam engelleyicileri engelleyen sitelerde dahi bunu başarıyor.

Ama tabii ki sizin kullanım alanlarınız ve kişisel tercihlerinize uygun olan tarayıcı bizim tahmin etmemiz zor. Bazı kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını Google Chrome karşılarken, bazılarınınkini de Brave karşılıyor. Kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda tarayıcıların web sitesini incelemeniz sizin için en mantıklısı olacaktır.

brave tarayıcı nasıl kullanılır

Brave Tarayıcı Güvenilir mi?

Brave, web tarayıcı yazılımı olarak yıllardır hizmet vermektedir. Açık kaynaklı bir yazılım olduğundan dolayı güvenlikle alakalı her hangi bir sorun bulunmamaktadır. Brave, tamamen açık kaynak kodlu, Chromium üzerine inşa edilmiş bir web tarayıcısıdır. Brave’in en büyük hedefi, gizlilik odaklı çalışmaktır. Bu nedenle gizlilik ve güvenliğe önem verenler için en çok tercih edilen tarayıcılardan birisi de Brave tarayıcısıdır. Soruya net bir cevap verecek olursak; evet, Brave tarayıcı güvenilir bir tarayıcıdır.

İlk kez 13 Kasım 2019’da yayınlanan Brave tarayıcısı, şu anda dünyada en çok kullanılan web tarayıcıları arasında ilk 5’de yer almaktadır. Brave tarayıcı nasıl kullanılır başlığımızın altında bu tarayıcıyı nasıl indirip kurabileceğinizi detaylı olarak aktardık.

Bu içeriğimizde Brave tarayıcı nasıl kullanılır, güvenilir mi gibi sorulara yanıt verdik. Bu tarayıcı hakkındaki merak edilen tüm soruları yanıtladık. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi bizlere yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Eğer tarayıcı kullanıyorsanız veya herhangi bir deneyiminiz var ise, deneyimlerinizi diğer ziyaretlerimizin okuması adına bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir