1. Anasayfa
 2. Dedikodu

Ayhan Tarakçı Kimdir? Ayhan Tarakçı Ne Kadar Kazanıyor?

Ayhan Tarakçı Kimdir? Ayhan Tarakçı Ne Kadar Kazanıyor?
0

Savunma sanayii ve bilim videoları ile tanıdığımız Ayhan Tarakçı kimdir? Ayhan Tarakçı ne mezunu? Ayhan Tarakçı ne kadar kazanıyor? Ayhan Tarakçı nereli? Ayhan Tarakçı kaç yaşında? soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Ayhan Tarakçı, çocukluğundan itibaren bilime ve belgesellere merakı olduğunu açıklamıştır. Bu çocukluk ilgisi daha sonrasında hayatını şekillendirecektir. Bugünkü yazımız da Ayhan Tarakçı’nın hayatını ele alıyoruz. Hadi yazımıza geçelim.

Ayhan Tarakçı Kimdir?

Ayhan Tarakçı kimdir sorusuna YouTuber, Öğretmen ve akademisyen olarak yanıt verebiliriz. Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra bir süre öğretmenlik yapmıştır. Ardından internet ortamına katılmıştır. Ayhan Tarakçı uzun yıllardır YouTube’a bilim ve savunma sanayii kategorilerinde videolar üretmektedir. Günümüz de ise hem YouTuber hem de Doğuş Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Ayhan Tarakçı’nın fenomen olması o kadar kolay olmamıştır.

Ayhan Tarakçı, YouTube platformuna ilk girdiği zamanlar paylaştığı videolar az izleniyor ve abone sayısı çok azdı. Ayhan Tarakçı hem bir yandan çalışarak hem de bir yandan YouTube platformuna içerikler üreterek uzun yıllar devam etti. Pes etmeyerek video yüklemeye devam etti ve çektiği videoları insanlar yavaş yavaş fark ediyordu. Ayhan Tarakçı’nın bilgi içerikli videoları ve güzel anlatımı sayesinde insanlar tarafından çokça sevilmeye başlandı. Bu sayede izlenme sayısı ve abone sayısı hızla yükselmeye başladı. Anlık olarak YouTube’da 700 bin aboneyi geride bırakmış durumda. Ayhan Tarakçı, Barış Özcan, Tolga Özbek gibi ünlü isimlerle beraber video çekmişlerdir.

Ayhan Tarakçı Nerelidir?

Yaptığı savunma sanayii ve bilim videoları ile kısa sürede geniş kitlelere ulaşmayı başaran Ayhan Tarakçı, Düzce şehrinde dünyaya gelmiştir. Aslen Düzceli’dir. Şuan da ise İstanbul şehrinde ikamet etmektedir.

ayhan tarakçı kimdir

Ayhan Tarakçı Kaç Yaşında?

Ayhan Tarakçı, 8 Ağustos 1982 yılında dünyaya gelmiştir. 2 çocuk babasıdır. Ayhan Tarakçı çocukluğundan itibaren bilime ve belgesellere merak duyduğunu açıklamıştır. Şuan ise hem akademisyenlik hem de YouTuberlık yapmaktadır.

Ayhan Tarakçı Ne Kadar Kazanıyor?

Uzun yıllardır sosyal medyaya içerik üreten Ayhan Tarakcı’nın YouTube platformunda anlık olarak 700 bin abonesi bulunmaktadır. Çektiği videolar ise yüz binlerce izlenmektedir. Yüz binlerce izlenen Ayhan Tarakcı’nın aylık geliri takipçileri tarafından merak konusu haline geldi. Peki, Ayhan Tarakçı ne kadar kazanıyor? İşte detaylar…

Sosyal medya fenomeni, akademisyen ve YouTuber Ayhan Tarakçı yıllardır sosyal medyaya içerik üretmektedir. Çektiği savunma sanayii, bilim ve kültür videoları ile kısa sürede geniş kitlelere ulaşmayı başardı. Çektiği videolar günümüz de yüz binlerce izlenirken Ayhan Tarakçı’nın kazancıda merak konusu haline geldi. Hesaplamalarımıza göre Ayhan Tarakcı’nın sadece aylık YouTube kanalından kazancı en az 70 bin TL’dir. Veriler kesin değildir, tahmindir. İzlenme sayısı baz alınarak hesaplanmıştır. İzlenme sayısına göre değişkenlik gösterebilir.

Bugünkü yazımız da YouTube’da uzun yıllardır video üreten, yaptığı bilimsel videolar ile tanınan Ayhan Tarakçı kimdir? Ayhan Tarakçı ne mezunu? Ayhan Tarakçı ne kadar kazanıyor? Ayhan Tarakçı nereli? Ayhan Tarakçı kaç yaşında? sorularını yanıtladık. Sizler neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayınız. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir