1. Anasayfa
 2. Dedikodu

Ataberk Doğan Hangi Platformda Yayın Yapıyor?

Ataberk Doğan Hangi Platformda Yayın Yapıyor?
0

Sevilen sosyal medya fenomenlerinden ve yayıncılardan birisi olan Ataberk Doğan, Vine ile başladığı sosyal medya macerasına yayıncılık ile devam eden Ataberk Doğan’ın şu anda yayın yaptığı platformun hangisi olduğu bazı izleyicileri tarafından bilinmiyor. Birçok yayıncı son zamanlarda yayın platformunu değiştirdi. Peki Ataberk Doğan hangi platformda yayın yapıyor? Şu anda nerede yayın yapıyor? İşte tüm detaylar….

Ataberk Doğan 2014-2017 yıllarından beri yayıncılık yapmaktadır. Anlık olarak binlerce kullanıcı tarafından izlenen ve sevilen bir yayıncı olan Doğan, samimiyeti sebebiyle popülerliğini artırmıştır. Şu anda Türkiye’nin en büyük yayıncılarından biri olduğundan dolayı izleyicileri tarafından hangi platforma geçtiği oldukça merak ediliyor.

ataberk doğan hangi platformda yayın yapıyor

Ataberk Doğan Kimdir?

Öncelikle Ataberk Doğan’ın kim olduğundan bahsedelim. Vine uygulaması ile tanıdığımız ve kısa süre içerisinde sosyal medya fenomeni olan Ataberk Doğan, 28 Mayıs 1993 tarihinde Edirne’de dünyaya gelmiştir. Vine uygulamasında çektiği videolar ile ünlendikten kısa süre sonra yayıncılığa başlamıştır. Twitch, Dlive ve Kick gibi birçok platformda aktif olarak yayıncılık hayatına devam etmiştir. İkizler burcu olan Ataberk Doğan’ın şu anki yayın yaptığı platform oldukça merak ediliyor. Yayın platformunu birkaç kez değiştiren Doğan’ın hangi platformda yayın yaptığını bilmeyen bazı izleyicileri de mevcut.

Ataberk Doğan, popülerlik kazandığı Vine’dan sonra yayıncılık kariyerine devam etti ve birçok farklı platformda içerik üretmeye başladı. Twitch, Dlive ve Kick gibi çeşitli platformları tek tek deneyen Ataberk Doğan şu anda belirli bir platformda yayın hayatına devam ediyor.

Ataberk Doğan Hangi Platformda Yayın Yapıyor?

Ataberk Doğan, son zamanlarda tüm yayıncıların geçtiği Kick platformuna geçme kararı aldı. Şu anda aktif olarak yayınlarını Kick platformu üzerinden yapmaktadır. Son zamanlarda bir anda popülerleşen ve rakibi Twitch’i geride bırakmaya başlayan Kick, yayıncılara sunduğu avantajlar sayesinde birçok yayıncıyı kendisine çekmeyi başardı. Haliyle de yayıncıları izlemek isteyen seyirciler de bu sayede yeni platform Kick’e geçiş yapmaya başladılar. Böylelikle bir anda popüler olan Kick, rakibi Twitch’in önüne geçmeyi başardı. Ataberk Doğan da, yayın yaptığı platformu bırakarak daha avantajlı ve şu anda popüler olan Kick platformuna geçme kararı aldı. Şu anda aktif olarak Kick’te yayın yapmaktadır.

Kick Nedir?

Avusturalya merkezli canlı yayın platformu Kick, 2023 yılında kuruldu ve Twitch’e rakip olarak ortaya çıktı. Kick, Twitch’ten daha esnek kuralları ve yayıncılara sağladığı daha yüksek komisyonlarla dikkat çekiyor. Son zamanlarda, Twitch’in Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandırmasının ardından birçok Türk yayıncı Kick platformuna geçiş yapma kararı aldı. Bu değişim, Türkiye’deki canlı yayın endüstrisinde önemli bir dönüşümü tetikledi. Kick hakkındaki detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yayıncılar Neden Kick’i Tercih Ediyor?

Yayıncıların Kick platformunu tercih etmelerinin en büyük nedenlerinden birisi abonelik gelirlerinden az komisyon almasıdır. Ayrıca esnek kurallara sahip olan Kick platformunda yayıncılar çok fazla ban sorunu ile karşı karşıya kalmayacaklar. Twitch’e göre daha az reklam gösteren Kick’in bir diğer avantajı ise destek departmanının iyi şekilde çalışıyor olması. Kullanıcılar ve yayıncılar desteğe ihtiyacı olduğunda Kick platformuna kolaylıkla ulaşabiliyor ve destek alabiliyorlar. Bütün bunlar, Twitch yerine Kick’in tercih edilmesine neden oluyor. Yayıncılar Kick’e geçtiğinde arkasından izleyicilerini de getiriyor. Böylece Kick kısa süre içerisinde yüksek sayıda kullanıcıya sahip oldu.

Bu içeriğimizde Ataberk Doğan hangi platformda yayın yapıyor sorusunu yanıtladık. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca eklemek istediğiniz bir şey olduğunda yine yorumlar kısmından ekleme yapabilirsiniz. Bu sayede değerli bilgileriniz ile diğer kullanıcılarımız da faydalanmış olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir