1. Anasayfa
 2. Sağlık

Bir Ölçek Gainer Kaç Kalori? Gainer Bir Ölçek Kaç Gram? 2024

Bir Ölçek Gainer Kaç Kalori? Gainer Bir Ölçek Kaç Gram? 2024
0

Bir ölçek gainer kaç kalori? Gainer bir ölçek kaç gram soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Gainer yani karbonhidrat tozu kullanan kişiler, kalori hesabını daha doğru yapabilmek için bir ölçek gainerın kaç kalori olduğunu, gainerın bir ölçeğinin kaç gram olduğunu araştırıyor. Kilo almak ya da kalori açığını kapatmak isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilen bir ek gıda takviyesidir. Kişinin yemeklerden alamadığı kaloriyi, toz halinde vermektedir. Bu içeriğimizde Gainer ile alakalı merak edilen tüm soruların cevaplarını paylaşacağız. Hadi, içeriğimize geçelim. İşte tüm detaylar…

Son zamanlarda Gainer kullanan kişi sayısı bir hayli arttı. Günümüz ekonomik zorlukları, insanların yemekten alması gereken kalori miktarını maalesef ki azalttı. Bunun yerine artık insanlar, hem daha ekonomik hem de kolay kullanımı olan Gainer yani karbonhidrat tozuna yöneliyor. Kilo almak isteyen kişiler için eşi benzeri görülmeyen bir nimet adeta. Gainer, doğru ve düzenli kullanımda ciddi manada kilo aldıran bir supplement çeşididir. Gainer kullanıcıları son günlerde kalori hesabını doğru yapabilmek için bir ölçek gainerın kaç kalori olduğunu ve gainerın içerisinde bulunan ölçeğin kaç gram olduğu sorularının cevabını araştırıyor. Peki, bir ölçek gainer kaç kalori?

Bir Ölçek Gainer Kaç Kalori?

Bir ölçek gainer kaç kalori sorusu sosyal medyada merak konusu haline geldi. Her gainerın ölçek boyutu ve kalori miktarı farklı olmaktadır. Ortalama olarak bir gainerın ölçek boyutu 100 gramdır. 100 gram gainer ise ortalama 400 – 500 kalori içermektedir. Bu hesabı tam olarak yapabilmeniz için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

Öncelikle gainer kutumuzun içerisinden çıkan ölçeğin kaç gram olduğunu öğreniyoruz. Ölçeğin üstünde kaç gram alabileceği yazmaktadır. Daha sonrasında ise gainer kutumuzun içindekiler kısmına geliyoruz. İçindekiler kısmında bulunan Enerji / Calori kısmında yazan değeri buluyoruz. Bu değer ile ölçeğin kaç gram aldığını eşitliyoruz. Küçük bir matematik hesabı ile bir ölçeğin kaç gainer olduğunu buluyoruz. Peki, gainer bir ölçek kaç gram? İşte detaylar…

bir ölçek gainer kaç kalori

Gainer Bir Ölçek Kaç Gram?

Gainer bir ölçek kaç gram sorusu sosyal medyada merak konusu haline geldi. Gainer kullanıcıları, gainer kutuları içerisinden çıkan ölçeklerin kaç gram olduğunu merak ediyor. Bu gainer markalarına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat ortalama olarak bir gainer ölçeği 100 gramdır. Bazı gainerlarda bu 150 gram ya da 75 gram olabilmektedir. Gainer kutunuzun içerisinde çıkan ölçeğin üstünde kaç gram olduğu yazmaktadır. Kalori hesabınızı bu ölçeğin ve gainerın içindekiler kısmında yazan kalori değerinden küçük bir matematik hesabı ile bulabilirsiniz.

Gainer kullanımında genellikle 1 servis, 2 ölçeğe eşittir. Kutuların üzerinde 1 servis yazdığında anlamalısınız ki bu 2 ölçek anlamına gelmektedir. Gainerlarda kısaca servis, ölçek mantığı da bu şekilde olmaktadır. Zaten kutuların üzerinde gainer hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Sonuç

Sonuç olarak Gainerların ölçekleri markadan markaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Aldığınız ya da alacağınız gainerın ölçeğinin kaç gram olduğunu ölçeğin üzerinde yazan gram kısmından öğrenebilirsiniz. Bu sayede ölçeğin gramını öğrenerek içeceğiniz gainerın kaç kalori aldırdığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ek olarak Gainer hakkında yazdığımız diğer içeriklerimize ise sitemizin arama kısmına ‘Gainer’ yazarak ulaşabilirsiniz.

Kısacası bu içeriğimizde Bir ölçek gainer kaç kalori? Gainer bir ölçek kaç gram sorusunun cevabını detaylı bir şekilde açıkladık. Bu içeriğimiz hakkındaki görüş, düşünce ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız. Daha fazla bu tarz ‘Ne Alaka?’ diyeceğiniz diğer içeriklerimize de Alakasız sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir