1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

BİM Çalışanı Nereye Şikayet Edilir?

BİM Çalışanı Nereye Şikayet Edilir?
0

BİM mağazasında yaşadığınız herhangi bir olumsuz durumu veya çalışanın yanlış davranışını gözlemlediğinizde, bu durumu şikayet etmek isteyebilirsiniz. Eğer mağaza personelinin bu durum için uyarılması veya gereken yaptırımın uygulanması gerektiğini düşünüyorsanız, şikayet etme hakkınızı kullanabilirsiniz. Ancak küçük olaylar için çalışanların işlerini kaybetmesini istemiyorsanız daha ölçülü davranmanız önemlidir. BİM ile ilgili şikayetlerinizi nereye yapabilirsiniz? BİM çalışanını nereye şikayet edilir? İşte tüm detaylar…

Eğer BİM mağazalarından herhangi birinde bir çalışan ile sorun yaşadıysanız ve şikayette bulunmak istiyorsanız bunu yapmanın basit birkaç yolu var. Eğer gerçekten mağaza personelinin uyarılması veya yaptırıma uğraması gerekiyorsa ve büyük bir hata yaptıysa şikayet etmeniz daha doğru olacaktır. Peki BİM çalışanı nereye şikayet edilir? BİM personelini kime şikayet edebilirsiniz?

bim çalışanı nereye şikayet edilir

BİM Çalışanı Nereye Şikayet Edilir?

BİM’de çalışan bir personeli şikayet etmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Eğer personel gerçekten önemli ölçüde olmaması gereken bir harekette bulunuyorsa bunu ilk olarak bulunduğunuz şubenin mağaza müdürüne iletebilirsiniz. Eğer mağaza müdürü ya da bölge sorumlusuna ulaşamazsanız, BİM genel merkezini veya il bölge müdürlüklerini de arayabilirsiniz.

Eğer mağaza müdürünü bulamadıysanız veya şikayetçi olduğunuz kişi mağaza müdürüyse bu durumu BİM’in genel müdürlüğüne iletebilirsiniz. BİM’in “Müşteri İletişim Formu” sayfasına buraya tıklayarak gidebilirsiniz. İsterseniz form üzerinden, isterseniz de direkt olarak BİM Genel Müdürlüğü’nü arayarak şikayette bulunabilirsiniz. Eğer BİM çalışanından şikayetçiyseniz ilgili şubenin ve çalışanın ismini de mutlaka öğrenmeyi unutmayın. Böylece daha hızlı bir aksiyon alınabilir.

Eğer fazla büyük bir konu yoksa BİM personelini şikayet etmek yerine direkt onunla konuşarak sorununuzu çözmenizi tavsiye ederiz. Yeni çalışmaya başlamış birisi ya da yoğunluktan dolayı hata yapmış birisi olabilir. Bu nedenle anlayış göstermeniz çok daha iyi olacaktır.

BİM İle İlgili Şikayetler Nereye Yapılır?

Eğer bir BİM şubesinden ya da BİM çalışanından şikayetçiyseniz, yapmanız gereken yukarıda belirtilen çağrı merkezlerine başvurmaktır. BİM’den herhangi bir konuda şikayetçi olmak istiyorsanız, farklı yöntemlerle şikayetinizi iletebilirsiniz. Örneğin, aldığınız bir ürünle ilgili bir sorun yaşarsanız Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurabilirsiniz. Ancak genellikle BİM, kusurlu veya kullanılmamış ürünleri kolaylıkla iade almaktadır. Bu nedenle, sorununuzu çözmek için BİM şubesine giderek şikayetinizi iletebilirsiniz.

Eğer şubede çözüm bulamazsanız BİM genel merkeziyle iletişime geçebilir veya yine de sorununuz çözülmezse Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurabilirsiniz. Şikayetiniz incelenir ve en kısa sürede çözüme kavuşturulur. Ancak genellikle Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurmanıza gerek kalmadan BİM ile iletişime geçerek sorununuzu çözebilirsiniz. Bu nedenle, ilk olarak BİM ile iletişime geçmeyi denemenizi öneririz. Eğer sorununuz hala çözülmezse şikayetinizi devam ettirebilirsiniz.

BİM Şubesi Nereye Şikayet Edilir?

BİM’in bir şubesinde hoşlanmadığınız bir durumla karşılaştığınızda, bu şikayeti genel merkeze veya bölge sorumlularına iletmek için aynı personeli şikayet eder gibi yapabilirsiniz. BİM’in ilinizdeki bölge müdürlüğünü arayarak veya ziyaret ederek şikayetinizi detaylı bir şekilde iletebilirsiniz. Şikayetiniz mutlaka dikkate alınacak ve gerekli incelemeler yapılacaktır. Dolayısıyla, gerçekten şikayet edilmesi gereken bir durum olduğunda şikayetlerinizi iletmek önemlidir. Daha küçük sorunları personellerle doğrudan çözerek daha sağlıklı bir iletişim sağlayabilirsiniz. Kimseyi işinden etmek yerine çözüm yollarını aramak daha yapıcı olacaktır.

Bu içeriğimizde BİM çalışanı nereye şikayet edilir, BİM şubesi nereye şikayet edilir gibi soruları detaylarıyla açıkladık. BİM ile ilgili şikayetler nereye bildirilir, adım adım gösterdik. İçeriğimiz hakkındaki düşüncelerinizi ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın. Yorumlarınız bizim için çok kıymetli. Ayrıca, bu tür konulara ilişkin ilginç içeriklerimize Alakasız sitemizden ulaşabilir ve okuyabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir