1. Anasayfa
 2. Teknoloji

WhatsApp Ne Kadar İnternet Yer? 2024

WhatsApp Ne Kadar İnternet Yer? 2024
0

WhatsApp ne kadar internet yer? 2024 WhatsApp ne kadar internet harcar? sorusu sosyal medyada merak konusu haline geldi. WhatsApp kullanıcıları WhatsApp’ın ne kadar internet harcadığını, bir gün içerisinde ne kadar internet yediğini araştırmaya başladı. Günümüzde artık mesajlaşma uygulamaları hayatımızın bir parçası haline geldi. Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp ile dilediğiniz şekilde mesajlaşabilir ve sosyalleşebilirsiniz.

Son zamanlarda WhatsApp kullanıcıları gelen son güncellemeyle birlikte WhatsApp’ın çok internet yediğini iddia etti. Kullanıcılar WhatsApp’ın 1 günde ne kadar internet harcadığını araştırmaya başladı. Bazı kullanıcılar whatsapp’ın az internet yediğini bazıları ise çok fazla internet yediğini açıkladı. Peki, WhatsApp ne kadar internet yer? 2024 WhatsApp ne kadar internet harcar?

Bu içeriğimizde WhatsApp ne kadar internet yer? 2024 WhatsApp ne kadar internet harcar? sorusunun cevabından bahsedeceğiz. Son zamanlarda sosyal medya kullanıcıları WhatsApp’ın ne kadar internet harcadığını merak ediyor. Mesajlaşma uygulaması WhatsApp hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabı içeriğimizde mevcut. Hadi içeriğimize geçelim, işte tüm detaylar…

WhatsApp Nedir?

WhatsApp, dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp ile SMS artık tarihe karışmıştır. WhatsApp uygulamasının konuşma, video, ses, fotoğraf, görüntülü görüşme, sesli görüşme, konum gibi birçok özelliği bulunmaktadır. Günümüz teknoloji çağı gereği artık her bireyin elinde telefon bulunmaktadır. Telefonda da insanlar birbirleriyle sosyalleşiyor. Eskiden SMS yoluyla insanlar birbirleriyle mesajlaşırken artık WhatsApp üzerinden birbirleriyle mesajlaşmaya başladılar. WhatsApp her geçen gün daha da büyüyor. Son zamanlarda kullanıcılar WhatsApp’ın ne kadar internet harcadığını araştırmakta. Peki, WhatsApp ne kadar internet yer? 2024 WhatsApp ne kadar internet harcar?

whatsapp ne kadar internet yer

WhatsApp Ne Kadar İnternet Yer?

Son zamanlarda WhatsApp kullanıcıları WhatsApp’ın ne kadar internet harcadığını araştırıyor. Bazı kullanıcılar whatsapp’ın çok az internet harcadığını söylerken bazıları ise fazla internet tükettiğini söylüyor. Günümüzde artık WhatsApp mesajlaşma uygulamasını kullanmayan neredeyse yok. Artık insanlar cihazın kendi SMS uygulaması yerine WhatsApp mesajlaşma uygulamasını tercih ediyor. WhatsApp’ın fazla internet harcadığını söyleyen kesim bir hayli fazla. Bazıları ise çok az internet harcadığını söylüyor. Peki, hangisi doğru?

İşte, WhatsApp ne kadar internet yer? 2024 WhatsApp ne kadar internet harcar? sorusunun cevabı:

 • Görüntülü görüşme (1 dakika): 6 MB
 • Fotoğraf (1 adet): 1 MB
 • Video: 10 MB (en az)
 • 1 günlük sadece mesajlaşma: 50 MB

WhatsApp uygulamasında internet harcamaları bu şekildedir. Özetlemek gerekirse WhatsApp; 1 dakikalık görüntülü konuşmada en az 6 MB, 1 adet resim gönderiminde en az 1 MB, video gönderimi veya alımında en az 10 MB ve sadece whatsapp üzerinden mesajlaşırsanız günlük 50 mb internet harcaması yaparsınız. Whatsapp gözüktüğü üzere az internet tüketmektedir.

Günümüzde artık her cihazda neredeyse WhatsApp bulunmaktadır. Whatsapp üzerinden mesajlaşabilir ve sosyalleşebilirsiniz. Artık insanlar cihazın kendi SMS’i yerine WhatsApp’ı kullanmayı tercih ediyor. Çünkü whatsapp birçok avantajlı özellik bulunduruyor. WhatsApp uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu içeriğimizde WhatsApp ne kadar internet yer? 2024 sorularının cevabından bahsettik. Son zamanlarda birçok kullanıcı whatsapp’ın ne kadar internet harcadığını, ne kadar internet yediğini araştırıyor. Bazı kullanıcılar ise WhatsApp’ın çok az internet harcadığını söylerken bazıları ise çok fazla internet harcadığını iddia ediyor. İçeriğimizde de görüldüğü üzere WhatsApp diğer uygulamalara nazaran çok daha az internet harcaması yapmaktadır. WhatsApp uygulaması hakkında kafanıza takılan tüm soruların cevabını içeriğimizde yanıtladık. WhatsApp uygulaması hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız. Yorumlarınız bizim için çok değelidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir