1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp Sesli Arama Kaç Saat Sonra Kapanır? (2024)

Whatsapp Sesli Arama Kaç Saat Sonra Kapanır? (2024)
0

Whatsapp sesli arama kaç saat sonra kapanır sorusu gündemde. Whatsapp’ta sesli arama yapan birçok kişi konuşmanın bir süre sonra kapandığına şahit olduğunu söylüyor. Ancak durum tam olarak o şekilde değil. Whatsapp’ta bir sesli arama başlattığınızda bu sesli aramanın ne zaman biteceği, Whatsapp‘ın bu konudaki limitlendirmesi ve diğer konular merak ediliyor. Bu içeriğimizde bu konunun detaylarına ineceğiz. Gelin birlikte göz atalım…

Whatsapp’ta sesli arama yaparken bazı sınırlandırmalar tabii ki de bulunuyor. Ancak zaman konusunda bir sınır olup olmadığı birçok insan tarafından tartışılıyor. Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ta uzun sesli aramalar gerçekleştirebiliyoruz. Önemli konuşmalar, toplantılar vb. gibi durumlar tabii ki de Whatsapp üzerinden de yapılıyor. Bir süre kapanması aslında pek de hoş bir durum olmaz. Peki Whatsapp sesli arama kaç saat sonra kapanır gelin bakalım…

whatsapp sesli arama kaç saat sonra kapanır

Whatsapp Sesli Arama Kaç Saat Sonra Kapanır?

Whatsapp’ta yapılan sesli aramaların bir dakika ya da saat sınırı bulunmamaktadır. Whatsapp’ta bir arama yaptığınızda aramanız internet bağlantısı kesilmediği sürece istediğiniz kadar uzayabilmektedir. 1 saat ya da 2 saat sonra kapanması söz konusu değildir. İki tarafın da internet bağlantısı aktif durumda olduğu sürece konuşma devam edecektir.

Bazı yerlerde Whatsapp’ın sesli aramaların 1-2 saat sonra kendiliğinden kapandığı bilgisi yer almaktadır. Bu bilgi tamamen yanlıştır. Whatsapp üzerinden başlatılan bir sesli arama, herhangi bir limitlendirme olmadan sürdürülebilmektedir. Yalnızca internet bağlantısının kopması gibi durumlarda görüşme sona erebilir. Ancak sizin ya da karşı tarafın bir bağlantı sorunu yaşanmaz ise konuşma sona ermeden devam edecektir.

Whatsapp Sesli Konuşmanın Sınırı Var mı?

Whatsapp’ta tabii ki sesli konuşmalar için de bazı sınırlar var. Ancak bu sınırların süre ile herhangi bir alakası yoktur. Süre konusunda sesli olsun, görüntülü olsun hiç bir Whatsapp konuşmasında kısıtlama yoktur. Ancak kişi sayısında bazı kısıtlamalar mevcut. Whatsapp’ta yapacağınız sesli aramalara en fazla 256 kişi katılabilir. Bu sınır birçok insan için yeterince fazla. Kişi sayısından farklı olarak herhangi bir sınırlandırma veya kısıtlama bulunmuyor. Özgürce, sınırsız olarak konuşmanızı sürdürebilirsiniz. Aynı zamanda dakika paketinizden de eksilme yaşanmaz. Whatsapp sadece internet bağlantınızı kullanır.

Whatsapp Sesli Arama Kendi Kendine Kapanıyor

Whatsapp’ta yapmış olduğunuz bir arama, belli bir süre sonra kendiliğinden kapanmış olabilir. Bunun birkaç sebebi vardır. Bu sorunu yaşıyor olmanızın en olası nedeni anlık gerçekleşen bir bağlantı kesintisidir. Sizin ya da karşı tarafın internet bağlantısında kısa süreliğine bir sorun yaşanır ise, bu durum Whatsapp aramanızın sonlanmasına neden olabilir. Bağlantı sorunundan dolayı Whatsapp aramaya son vermektedir. Ayrıca Whatsapp sunucularında gerçekleşen anlık bir kesinti de aynı şekilde bu aramanın sonlanmasına neden olabilir.

Örneğin internet paketinizin bitmesi durumunda artık internet bağlantınız olmayacaktır ve dolayısıyla da Whatsapp aramanız sonlanacaktır. Bu gibi durumlarda internet bağlantınızı kontrol ettikten sonra yeniden arama yaparak görüşmenize devam edebilirsiniz. Yani bu sorunun Whatsapp’ın sesli arama süre sınırlandırmasıyla alakası yoktur. Whatsapp uygulamasının böyle bir kısıtlaması yoktur. Bağlantı mevcut olduğu sürece Whatsapp aramaları kapatılana kadar kesilmemektedir. Bu nedenle uzun görüşmelerinizi bağlantınızı kontrol ederek Whatsapp üzerinden yapabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Whatsapp sesli arama kaç saat sonra kapanır sorusuna detaylandırarak yanıt verdik. Umarız ki kafanızdaki soru işaretlerini giderebilmişizdir. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca ekleme yapmak istediğiniz bir bilgi varsa, yine yorumlar kısmından yazarak diğer ziyaretçilerimizin de faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir