1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

En Hızlı Ne Sarhoş Eder?

En Hızlı Ne Sarhoş Eder?
0

En hızlı ne sarhoş eder? En hızlı sarhoş eden içki? En hızlı sarhoş eden alkol? soruları sosyal medyada merak konusu haline gelmiş bulunmakta. Alkol oranlarına göre ve alkolü nasıl içtiğinize göre sarhoş olma süreniz değişkenlik gösterir. Sarhoşluk bünyeden bünyeye göre değişebilir. Bazı kimseler ne kadar içse de sarhoş olamazken bazı kimseler ise alkolü kokladığı an sarhoş olabiliyor. Bu yazımızda en hızlı sarhoş eden içeceği sizler için araştırdık ve bulduk. Hadi, yazımıza geçelim.

En Hızlı Ne Sarhoş Eder?

İnsanlar sarhoş olmak için türlü türlü yollara başvurur. Bazıları için dertlerden kaçma yöntemi, bazıları içinse sadece keyif meselesidir. Peki, en hızlı ne sarhoş eder? Viski mi? Bira mı? Votka mı? Rakı mı? Tekila mı? Şarap mı? Volim mi? Şampanya mı? İşte detaylar…

Sarhoşluk nedir dediğimizde alkolün dozundan fazla kaçırılmasından kaynaklı mayhoşluk hali denilebilir. Konuşma, hareket, duyu bozuklukları olabilir. Bazı kimselerde saldırganlık tavrı ya da mutluluk gibi davranışlarda olabilir. İnsan neden sarhoş olmak ister?

Alkol derde içilir, devaya içilir, keyfe içilir, keyifsizliğe içilir, mutluluğa içilir ve mutsuzluğa içilir. Kişinin kendine bağlı sebeplerine göre içilir. Zevk meselesidir. Bazı kimseler alkolü kokladığında sarhoş olabiliyorken, bazı kimseler ise bir varil içseler de sarhoş olmayabiliyor. Bunlar kişiden kişiye göre değişen faktörlerdir. Önemli olan kişinin alkolden ne beklediğidir. Peki, en hızlı ne sarhoş eder sorusunun cevabını iki şekilde açıklayalım.

Bilim insanlarının araştırmalarına göre en hızlı sarhoş eden içkinin İspanyol şarabı Şeri ve Porto şarabı olduğu açıklanmıştır. Bu içkinin hızlı sarhoş etmesinin nedeni ise yüksek emilim olduğu açıklanmıştır. Bunun dışında fazla alkol oranı ile (%90) tek bardak içmeniz olasılığında o günü unutmanızı sağlan başka bir alkol çeşidi ise ‘Yeşil Peri’ dediğimiz Absent içkisi. Absinthe – Yeşil Peri, çok yüksek alkol oranına sahip olduğu için içimi çok zordur ve bulması da bir hayli zordur. Peki, ülke şartlarında ne hızlı ne sarhoş eder?

en hızlı ne sarhoş eder

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişmektedir. Kimisine göre viski çok hızlı sarhoş eder, kimisine göre votka – tekila çok hızlı sarhoş eder, kimisine göre ise de bira. Alkol oranlarına bakarak bu karşılaştırmayı yapabilir ve damak zevkinize göre içeceğiniz içkiyi seçebilirsiniz. Hızlı sarhoş olmak istiyorsanız yapmanız gereken birkaç küçük bilgi hiçte fena olmaz.

Alkol içerken hızlı içmek sizin daha hızlı sarhoş olmanızı sağlar.

Sıcak ortamda veya havada alkol içmek sizin daha hızlı sarhoş olmanıza neden olur.

Bu iki küçük bilgi önemsiz gözükse de çoğu alkolik insan bu bilgileri bilir. Ona göre davranır. Türkiye şartlarında alkol oranı yüksek içecekler arasında viski, votka, tekila, rakı, volim, bira başta olmak üzere gelir. Kişiler damak zevkine göre alkol tüketimini gerçekleştirmektedir. Bazı kimseler içimi yumuşatmak için alkol ile kokteyl yaparak içimi yumuşatırlar. Alkolün fazla içilmesi sonucu mide bulantısı, kusma ve ertesi gün kafası görülebilir. Bunlar çoğu alkol alan insanda görülen semptomlardır.

Bugünkü yazımızda sizlere en hızlı sarhoş eden içki türünü ve nasıl hızlı sarhoş olunabileceğini açıkladık. Sarhoş olma süresi kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bünyeden bünyeye farklılıklar gösterir. Sizler neler düşünüyorsunuz? Görüşleriniz bizler için çok önemlidir. Alkol üstünlük göstergesi değildir. Alakasızdır. Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir