1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Youtube Music Otomatik Kapatma Nasıl Yapılır 2024?

Youtube Music Otomatik Kapatma Nasıl Yapılır 2024?
0

Spotify’a rakip olan Youtube Music, çeşitli avantajları sayesinde oldukça fazla kullanıcıya sahip. Ancak Spotify’da ve diğer uygulamalarda bulunan otomatik şarkı kapatma özelliğinin Youtube Music’te nasıl yapıldığı çok fazla bilinmiyor. Gece yatarken, müziğin siz uyuduktan sonra kapanması için oldukça güzel bir özellik olan Youtube Music otomatik kapatma nasıl yapılır? Youtube Music uyku modu nedir?

İlk önce konuya Youtube Music’in ne olduğundan başlamakta fayda var. Youtube Music, Youtube’a ait olan bir müzik dinleme uygulamasıdır. Youtube Premium üyeliğiniz ile birlikte size verilen bu uygulama içerisinde Youtube’da olan tüm şarkılar dinlenebilmektedir. Böylelikle müzik çeşidi diğer uygulamalara göre çok daha fazla olabiliyor. Fiyat olarak da tek bir fiyat ile hem Youtube Premium, hem de Youtube Music sahibi olmak avantajlı bir hale geliyor. Ancak kullanıcıların aradığı bir özellik var, o da otomatik kapatma. Youtube Music’de şarkı dinlerken uyuduktan sonra şarkıyı nasıl kapatabilirsiniz? Youtube Music otomatik kapatma nasıl yapılıyor? İşte tüm detaylar…

Youtube Music Nedir?

YouTube’un geniş ve çeşitli içerik yelpazesi, artık müzik tutkunları için daha da çekici hale geliyor. YouTube Premium’un Türkiye’deki girişiyle birlikte, YouTube Music adlı platform da kullanıcılarına kapılarını açıyor. Peki, YouTube Music nedir ve müzikseverlere neler sunuyor?

YouTube Music, YouTube’un müzik odaklı bir türevi olarak tanımlanabilir. Geniş bir müzik arşivine ev sahipliği yaparak, kullanıcıların her türden müziği keşfetmelerine olanak tanıyor. YouTube’un benzersiz özelliği olan müzik klipleri, YouTube Music platformunda da bulunuyor ve kullanıcılara görsel bir deneyim sunuyor.

Platformun en çekici özelliklerinden biri, şarkı sözü arama özelliğine sahip olmasıdır. Kullanıcılar, sadece birkaç sözcükle aradıkları şarkının ismini bulabilir veya bilmedikleri bir şarkının sözlerini kolayca bulabilirler. Bu özellik, müzik dinleme deneyimini daha etkileşimli hale getirirken, kullanıcıların aradıkları müziği daha hızlı bir şekilde bulmalarını sağlıyor.

Youtube Music Otomatik Kapatma Nasıl Yapılır?

Spotify’da bulunan uyku modu özelliği, şarkı çalarken belli bir süre sonra şarkının otomatik kapanmasına yarıyor. Böylelikle de, siz uyuduktan sonra şarkı kendiliğinden kapanıyor. Peki Youtube Music’te bu nasıl yapılacak? Youtube Music uygulamasını kullananlar otomatik kapanma işlemini nasıl yapıyor? İşte tüm detaylar…

Eğer bir iPhone’a sahipseniz, hangi müzik uygulaması olursa olsun otomatik kapatma özelliğini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için ise yapmanız gerekenler çok basit. Aşağıda size adım adım otomatik kapatmayı nasıl açacağınızdan bahsettik. İşte iPhone’larda Youtube Music otomatik kapatma adımları;

Youtube Music üzerinden şarkı açtıktan sonra telefonunuzun “Saat” uygulamasına girin.

Hemen ardından sağ alt kısımdaki “Sayaçlar” kısmına girin.

Sonrasına kendi uyku sürenize bağlı olarak bir süre seçin.

Alt kısımda bulunan “Sayaç bitince” butonuna tıklayın.

Burada en alta inerek “Çalmayı durdur” seçeneğini seçin.

Sonrasında ise sayacı başlatabilirsiniz.

Bu adımları uyguladığınız zaman iPhone’unuz sayaç biter bitmez çalan video veya müzik varsa durduracaktır. Böylelikle Youtube Music otomatik kapatma işlemini yapmak isteyenlerde otomatik olarak şarkıyı durdurabilecektir.

Ne yazık ki, Android’te Youtube Music’in böyle bir özelliği bulunmamaktadır. Çeşitli uygulamalar indirerek ve ayarlar yaparak otomatik kapatmayı cihazınızda uygulayabilirsiniz. Ancak Youtube Music’in kendi içerisinde böyle bir özellik bulunmamaktadır.

Bu içeriğimizde, Youtube Music otomatik kapatma özelliğinin nasıl kullanılacağından bahsettik. Eğer bir iPhone kullanıyorsanız çok rahat bir şekilde şarkıların siz uyuduktan sonra kapanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece şarkılar belirli bir süre sonra otomatik olarak durdurulacaktır. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir