1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Youtube Reklam Engelleme 2024: Gizli Reklam Engelleme Yöntemi

Youtube Reklam Engelleme 2024: Gizli Reklam Engelleme Yöntemi
0

Youtube, son zamanlarda reklam engelleyiciler ile başa çıkmaya çalışıyor. Birçok reklam engelleme aracı Youtube tarafından ne yazık ki fark ediliyor ve Youtube video izlemenizi engelliyor. Bu içerikte size Youtube’a hiç fark ettirmeden reklamları nasıl engelleyebileceğinizi anlatacağız. Youtube reklam engelleme 2024 yöntemleri oldukça basit ve hızlı bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca Youtube tarafından hiç bir şekilde fark edilmez! İşte o yöntemler…

Yıllardır birçok reklam engelleyici tarayıcılarımızda ve cihazlarımızda kullanıyoruz. Ancak artık Youtube reklam engelleyicilere karşı savaş açtı. Artık bir reklam engelleme eklentisi ile Youtube’a girdiğinizde, “Youtube’da reklam engelleyicilere izin verilmez.” hatasıyla karşılaşıyorsunuz. Ancak tabii ki yöntemler tükenmiş değil. Youtube’un fark edemeyeceği reklam engelleme yöntemleri hala mevcut. Youtube her ne kadar bizleri engellemeye çalışsa da, tabii ki de yerimizde durmuyoruz. Yeni yöntemler keşfederek reklamsız Youtube keyfini ücretsiz tatmaya devam ediyoruz.

youtube reklam engelleme 2024

Youtube Reklam Engelleme 2024 Yöntemleri

Youtube’da reklamlar bazen can sıkabiliyor. Arka arkaya çıkan uzun reklamlar izleyeceğimiz videodan alacağımız keyfi neredeyse tüketiyor. Buna engel olmak için ise yepyeni reklam engelleme yöntemleri mevcut. Bu yöntemler ile Youtube’da reklamsız video izlemeye devam edebileceksiniz. İşte aşağıda Youtube reklam engelleme 2024 taktikleri!

#1 AdGuard Eklentisi

Tarayıcınızda AdGuard eklentisini kullanmak, sizin için oldukça iyi olacaktır. Neredeyse her reklamı engelleyebilen ve kendisini sitelere fark ettirmeyen en iyi reklam eklentilerinden olan AdGuard, şu anda Youtube reklamlarını hala kusursuz şekilde engellemeye devam ediyor. Bazı reklam engelleyiciler Youtube tarafından fark edilse de, bu eklenti günümüzde hala sorun çıkarmadan reklam engelleyebiliyor. Eklentiyi yüklemek için buraya tıklayabilirsiniz. Bu eklenti Chrome ve diğer tarayıcılarda çalışmaktadır.

#2 Ublock Eklentisi

Reklam engelleme eklentilerinin başında gelen bir diğer isim ise Ublock. Bu eklenti de, Youtube’a gelen güncellemelere rağmen hala aktif olarak reklam engellemeye devam ediyor. Kullanıcılarına herhangi bir sıkıntı yaşatmayan bu eklentiyi yüklemek için buraya tıklayın. Bu eklentiyi de Chrome veya diğer tarayıcılarda kullanmak mümkündür.

#3 Brave Tarayıcısı

Youtube reklam engelleme 2024 yöntemlerinin en iyi yollarından birisi de Brave tarayıcıdır. Tarayıcıda bulunan reklam engelleme özelliği Youtube üzerinde de sorunsuz şekilde çalışmaktadır. Reklam engelleyici özelliği tarayıcının kendisinde bulunmaktadır. Böylece ekstradan herhangi bir eklenti kurmanıza da gerek kalmaz. Youtube tarafından fark edilemeyen bu reklam engelleyici de oldukça başarılıdır.

Şu anda Youtube şirketinin reklam engelleyicilere karşı açtığı savaşta direnmeyi başaran en iyi 3 reklam engelleyicisi bunlardır. Piyasada bulunan neredeyse tüm reklam engelleyiciler artık Youtube üzerinde kullanılamıyor. Çünkü Youtube bunu fark ettiğinde, platformu kullanmanıza izin vermiyor. Böylece artık o eklentiler işe yaramaz hale geliyor. Ancak burada bulunan yöntemlerle rahatlıkla reklamsız Youtube keyfinize devam edebilirsiniz.

Youtube’da Reklam Engelleyicilere İzin Verilmez Hatası

Eğer bir reklam engelleyici eklentisi kullanıyorsanız ve Youtube’dan video izlemeye çalışıyorsanız, bu hatayı almanız normal. Youtube’un 2024 yılının başından beri yaptığı çalışmalarla birlikte artık reklam engelleyicilere izin verilmeyecek. Ancak Youtube her ne kadar bunu hedeflese de, bazı reklam engelleyicileri inatla çalışmaya devam ediyor. Yukarıda tavsiye ettiğimiz yöntemler güncel olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu eklentiler 2024 yılında hala sorunsuz olarak Youtube reklamlarını engelliyorlar.

Youtube reklam engelleme 2024 yılında değişiklik gösterdi. Eskiden neredeyse tüm reklam engelleyiciler Youtube’daki reklamları kaldırmayı başarsa da artık işler öyle olmuyor. Youtube reklam engelleyicilere karşı aldığı önlemle birlikte birçoğunun sonunu getirmeyi başardı. Sizin de bildiğiniz eklenti ve yöntemler varsa yorumlarda bize ve ziyaretçilerimize bunu bildirebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir