1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

101 Okey Plus Gösterge Nasıl Yapılır?

101 Okey Plus Gösterge Nasıl Yapılır?
0

Türkiye’de hem fiziksel hem dijital olarak bakıldığında en çok oynanan oyunlardan birisi 101 okey oyunudur. Mobil ve masaüstünde oynanabilen 101 Okey Plus oyununda elinde gösterge olan oyuncular göstergenin nasıl kullanıldığı hakkında bir bilgisi olmayabiliyor. 101 Okey Plus gösterge nasıl yapılır sorusu bu nedenle gündeme geliyor. Bu oyunda elinizde gösterge olduğunuzda ne yapmalısınız? Gösterge nasıl kullanılır? İşte tüm detaylar..

App Store ve Play Store’da yer alan 101 Okey Plus oyunu yüz binlerce kullanıcı tarafından oynanmaktadır. Bu oyunda gerçek 101 oyunu dijital olarak çevrimiçi şekilde oynanmaktadır. Bu oyunda gösterge fonksiyonunu kullanmak isteyen oyuncuların ne yapması gerektiğinden bu içeriğimizde bahsettik. 101 Okey Plus gösterge nasıl yapılır sorusu son zamanlarda sıkça sorulmaktadır. Bu içeriğimizde bu konuya değindik.

101 okey plus gösterge nasıl yapılır

Gösterge Nedir?

101 Okey oyununda gösterge, okeyi belirleyen taşın eşi olarak belirlenmektedir. Örneğin okey taşı belirlenirken taş siyah 1 çıktığında, siyah 2 okey olarak kabul edilmektedir. Bu durumda henüz çıkmamış olan diğer siyah 1 gösterge olmaktadır. Gösterge taşı, çift açan oyuncular için okey yerine geçmektedir ve istenilen taşın yerine kullanılabilir. Ancak eğer gösterge sizdeyse elin başında “gösterge bende” demeniz gerekmektedir. Bunu söylemediğiniz takdirde elinizdeki gösterge geçersiz olacaktır.

101 Okey Plus Gösterge Nasıl Yapılır?

101 Okey Plus oyununda ne yazık ki gösterge fonksiyonu bulunmamaktadır. Bu nedenle elinizde gösterge taşı olması bu oyunda bir şey değiştirmiyor. Oyunun yaptığı açıklamada, gösterge fonksiyonunun oyunda bulunmadığı ve eklenmeyeceği belirtilmektedir. 101 Okey oyununda gösterge kuralı birçok yerde bulunsa da, 101 Okey Plus kendi kurallarına göstergeyi dahil etmemiştir. Böylece, bu oyunda gösterge taşı diye bir şey yoktur. Yalnızca okey bulunmaktadır.

Bu oyunda gösterge taşını kullanmak isteyen kullanıcıların yapabileceği bir şey yoktur. Gösterge kuralının bulunduğu bir masa açmak da bu oyunda mümkün değil. Bu nedenle maalesef ki gösterge kuralı olmayan bu oyunda oyuncular yalnızca okey taşını kullanabilmektedirler. 101 Okey Plus gösterge nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap ne yazık ki bu oyunda göstergenin olmadığıdır.

101 Okey Gösterge Ne İşe Yarar?

101 Okey oyununda her okey masasında farklı kurallar yer almaktadır. Ancak genel olarak gösterge taşı çift açarken okey yerine geçmektedir. Bazı okey masalarında göstergesi olan oyuncu hariç diğer oyunculardan puan düşülür. Arkadaşlar arasında oynanan bu oyunda kurallar genellikle oyuncular tarafından belirlendiğinden dolayı gösterge kuralı çok çeşitlendirilmiştir. Bazı okey masalarında gösterge hiç kullanılmamaktadır. Örneğin 101 Okey Plus oyununda da gösterge fonksiyonu bulunmuyor. Düz okeyde ve 101 okeyde gösterge kuralı farklılıklar göstermektedir. Oynadığınız oyuna, kişilere ve masaya bağlı olarak gösterge kuralı değişiklik gösterebilir.

101 Okey Plus Nasıl İndirilir?

101 Okey Plus oyununu App Store ve Play Store uygulama mağazalarından indirerek oynamaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı indirdiğinizde misafir olarak giriş yapabilir ya da Facebook hesabınızı bağlayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz. Oyuna girdiğinizde zaten öğretici size oyun hakkındaki tüm bilgileri vermektedir. Oyunu indirdikten sonra hesabınızı oluşturun ve öğreticiyi tamamlayın. Bu adımdan sonra “Hemen Oyna” butonuna basarak uygun bir masaya oturabilir ya da kendinize uygun bir masa seçerek oturabilirsiniz.

Bu içeriğimizde 101 Okey Plus gösterge nasıl yapılır sorusuna yanıt verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız ve eleştirileriniz bizim için çok değerlidir. Ayrıca eklemek istediğiniz bir bilgi olursa tüm ziyaretçilerimizin faydalanması için yorumlar kısmından ekleme yapabilirsiniz. Yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir