1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

AAR Bike Banka Kartı Kabul Etmiyor?

AAR Bike Banka Kartı Kabul Etmiyor?
0

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan AAR Bike, bir bisiklet kiralama sistemidir. Çok uygun fiyatlar ile saatlik bisiklet kiralamak isteyenler AAR Bike sayesinde bunu yapabilmektedir. Bu sayede Konya’da ulaşım daha da kolaylaşmaktadır. Ancak AAR Bike kullanmak isteyen vatandaşların yaşadığı bir sorun bulunmaktadır. AAR Bike Banka kartı kabul etmiyor sorunu çok sık görülmektedir. Bu soruna çözüm sunmak için bu içeriği hazırladık.

AAR Bike kullanmak isteyen ancak banka kartı kabul edilmediğinden dolayı sorun yaşayan birçok kişi bulunmaktadır. Aslında bunun geçerli bir sebebi var. Eğer AAR Bike kullanarak bisiklet kiralamak istiyorsanız bir karta sahip olmanız gerekmektedir. O kart hakkındaki genel bilgileri aşağıdaki başlığın altında açıkladık. İçeriğimizi sonuna kadar okuyarak sorun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

aar bike banka kartı kabul etmiyor

AAR Bike Nedir?

AAR Bike, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan bir bisiklet kiralama sistemidir. Bu uygulama sayesinde kolaylıkla bisiklet kiralayabilirsiniz. Fiyatları çok uygun olan AAR Bike, kolaylığı ve ucuzluğu açısından oldukça sık tercih edilmektedir. AAR Bike’ın bir çok noktada bisiklet park yerleri bulunmaktadır. Martı benzeri bir sisteme sahip olan bu sistem oldukça uygun fiyatlıdır. Burada bulunan bisikletler kolaylıkla kiralanabilmektedir. Ancak uygulamayı kullananların yaşadığı bir sorun bulunmaktadır. En çok gelen şikayetlerden birisi de AAR Bike banka kartı kabul etmiyor şikayetidir.

AAR Bike Banka Kartı Kabul Etmiyor

AAR Bike banka kartı kabul etmiyor sorununa aslında bir çözüm yok. Tek yapmanız gereken şey banka kartı yerine kredi kartı kullanmak olacaktır. AAR Bike’ın çalışma sistemi için banka kartları uygun görülmediğinden dolayı kredi kartı kullanılması istenmektedir. Uygulama üzerinden bisiklet kiralamaya başlamak için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Eğer kredi kartınızı girmenize rağmen hala kart kabul edilmiyor ise AAR Bike ile iletişime geçebilirsiniz. Size en kısa süre içerisinde yardımcı olunacaktır. AAR Bike banka kartı kabul etmiyor sorunu bu şekilde çözülmektedir.

AAR Bike Bisiklet Nasıl Kiralanır?

Bisiklet kiralamak için güncel ve aktif bir kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda e-posta adresinizi de doğrulamanız gerekiyor. Ardından AAR Bike mobil uygulamasını akıllı telefonunuza yüklediğinizde üyeliğinizi oluşturup kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. AAR Bike’ın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre kiralama yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • AAR Bike bisikletlerini kiralamak oldukça kolaydır. İlk adım olarak, “AAR Bike” uygulamasını akıllı mobil cihazınıza indirin ve açın. Ardından, kişisel bilgilerinizi girerek sisteme üye olun ve üyeliğinizi onaylamak için e-posta ile gelen mesajı kullanın. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra, kullanıcı sözleşmesini okuyun ve kabul edin.
 • Şimdi, kiralamada kullanmayı tercih ettiğiniz kredi kartı bilgilerinizi uygulamaya ekleyin. Bu adım tamamlandığında, herhangi bir AAR Bike istasyonuna giderek bir bisiklet kiralama işlemine geçebilirsiniz. İstasyonda, uygulamada gördüğünüz bisiklet numarasını girerek kilidi açın. Kilidin açılmasıyla birlikte zincir sistemi de açılacaktır ve sürüşe başlayabilirsiniz.
 • Sürüş sırasında, ihtiyaç halinde sistemin geçici kilit özelliğini kullanabilirsiniz. Bu süreçteki duraklamalar kiralama süresine dahildir ve normal bir şekilde devam edebilirsiniz. Kiralama sırasında, her bir bisiklet için 10 TL ön provizyon ücreti kredi kartınızdan bloke edilecektir. Bisikleti istasyona geri teslim ettiğinizde, bu blokaj kaldırılacaktır.
 • Kiralama süresince, ilk 10 dakika için 0.5 TL ve sonrasındaki her saat için 1.5 TL ücretlendirme yapılacaktır. Bisikleti istasyona geri teslim etmek istediğinizde, bisikleti zincir sistemiyle bağlayıp teslim isteğini gerçekleştirin. Bu adımı tamamladıktan sonra, bisikletin geniş açılı bir fotoğrafını çekin ve sisteme yükleyin.

Eğer bu süreçte bir sorun yaşarsanız, destek@aarbike.com adresinden AAR Bike ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu içeriğimizde AAR Bike banka kartı kabul etmiyor sorunu hakkında bilgilendirme yaptık. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir