1. Anasayfa
 2. Gündem

Whatsapp Şunlar Hariç Kişilerim Ne Demek?

Whatsapp Şunlar Hariç Kişilerim Ne Demek?
0

Whatsapp şunlar hariç kişilerim ne demek sorusu birçok Whatsapp kullanıcısı tarafından merak ediliyor. Whatsapp’ta gizlilik ayarlarınızı yaparken karşınıza çıkan bu tabirin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Whatsapp uygulaması üzerinden profil fotoğrafınızı veya durumlarınızı kimin görebileceğinizi ayarlarken “Şunlar hariç kişilerim” başlıklı bir ifade görüyorsunuz. Peki bu ne anlama geliyor? İşte tüm detaylar…

WhatsApp, Facebook tarafından satın alınmış ve işletilen bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcılar, metin mesajları, sesli mesajlar, resimler, videolar, belgeler ve konum bilgileri gibi çeşitli medya türlerini paylaşabilirler. WhatsApp, internet bağlantısı olan herhangi bir cihaz üzerinden kullanılabilir ve kullanıcılar genellikle kişileri telefon numaralarıyla bulup bağlanır. Uygulama, şifrelenmiş bir iletişim sunar, bu da kullanıcıların mesajlarının gizliliğini ve güvenliğini sağlar. Whatsapp Şunlar hariç kişilerim ne demek sorusuna da bu içeriğimizde yanıt verdik.

Ülkemizde ve dünyada kuşkusuz en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tır. Bu uygulama üzerinden durumunuzu, profilinizi ya da herhangi bir bilginizi istemediğiniz kişilere gizlemeye çalıştığınızda karşınıza çeşitli seçenekler çıkıyor. Bu seçenekler arasında “Şunlar Hariç Kişilerim” seçeneğini de görüyoruz. Peki Whatsapp Şunlar hariç kişilerim ne demek? Ne anlama geliyor? Gelin birlikte bakalım…

whatsapp şunlar hariç kişilerim ne demek

Yukarıda da göründüğü üzere, örneğin son görülmenizi kimlerin göreceğini seçerken karşınıza herkes, kişilerim, hiç kimse ve “Şunlar hariç kişilerim…” başlıklı seçenekler çıkıyor. Bu seçenekler arasında bulunan Şunlar hariç kişilerim seçeneği üzerine konuşacağız. Bu seçenek hakkında bilgi sahibi olmak için içeriğimizi sonuna kadar okuyabilirsiniz. Aşağıda Whatsapp Şunlar hariç kişilerim ne demek sorusuna detaylı olarak yanıt verdik. Hem nasıl kullanacağınıza hem de ne işe yaradığına değindik.

Whatsapp Şunlar Hariç Kişilerim Ne Demek?

Whatsapp’ta yer alan gizlilik ayarlarında bu seçeneği sıkça görüyoruz. Profil fotoğrafınızı, hakkınızda kısmını, son görülmenizi ya da durumunuzu kimlerin görebileceğini seçerken “Şunlar hariç kişilerim” seçeneği ile de karşılaşıyoruz. Bu seçenek, sizin seçtiğiniz kişilere gizleneceği ve kalan diğer kişilerinize gösterileceği anlamına geliyor. Örneğin profil fotoğrafınızı kimlerin seçeceğini belirlerken “Şunlar hariç kişilerim” kısmından sadece Ali’yi seçersek; profil fotoğrafımız Ali’ye gizlenir ve diğer tüm rehberimizdeki kişilere gösterilir.

Böylece, Whatsapp’ta profilinizi, durumunuzu ya da hakkınızda kısmını sadece birkaç kişiye gizlemek istiyorsanız şunlar hariç kişilerim seçeneğini seçebilirsiniz Böylece seçtiğiniz kişiler hariç herkese gösterilecektir. Bu ayarı uyguladığınızda seçtiğiniz kişiler hariç tutulacaktır.

whatsapp şunlar hariç kişilerim ne demek

Whatsapp Profili Belli Kişiye Gizlemek

Whatsapp’ta profilinizi sadece belli bir kişiye gizlemek istiyorsanız işte o zaman “Whatsapp şunlar hariç kişilerim” seçeneğine ihtiyacınız olacak. Bunu yapmak için ilk olarak Whatsapp’a girin ve ayarları açın. Whatsapp ayarlarından gizlilik kısmına girin. Bu kısımdan “Profil fotoğrafı” butonuna dokunun. Buradan profilinizi kimlerin göreceğini seçebiliyorsunuz. Sadece belirli bir kişiye gizlemek için “Şunlar hariç kişilerim” seçeneğine dokunup, çıkan listeden gizlemek istediğiniz kişiyi seçin.

Böylelikle Whatsapp profil resminiz sadece o kişiye gizlenmiş olacak. Bu işlemi yaptığınızda Whatsapp profil resminiz rehberinizdeki herkese gözükecek ancak seçtiğiniz o kişiye gösterilmeyecektir. Aynı durum Whatsapp durumları ve hakkımızda kısmı için de söz konusudur. O kısımlarda da, yalnızca bir veya birden fazla kişiyi seçerek o kişilere gizleme yapabilirsiniz. Son görülme ve çevrimiçi gösterilmesi konusunda da aynı ayarlar uygulanabilmektedir. Whatsapp şunlar hariç kişilerim ne demek başlığının altında daha detaylı bilgi verdik.

Bu içeriğimizde Whatsapp şunlar hariç kişilerim seçeneğinin ne anlama geldiğinden bahsettik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca ekleme yapmak isterseniz, yine yorumlar kısmından ekleme yaparak diğer ziyaretçilerimizin de faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir