1. Anasayfa
 2. Teknoloji

ChatGPT Türkçe Nasıl Kullanılır? Chat GPT Türkçe Yapma

ChatGPT Türkçe Nasıl Kullanılır? Chat GPT Türkçe Yapma
0

2022 yılında kullanıma sunulan yapay zeka sohbet robotu Chat GPT, tüm dünyada 100 milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Teknolojiye yeni bir çağ getiren yapay zekaların başı olan Chat GPT, dünya üzerinde bilinen ve aktif kullanılan neredeyse tüm dilleri konuşabiliyor. ChatGPT Türkçe nasıl kullanılır diye soran kullanıcılar için Chat GPT Türkçe yapma rehberini hazırladık. Tamamen Türkçe olarak sohbet edebilir ve kullanabilirsiniz.

Dünya üzerindeki neredeyse bütün dilleri bilen bir yapay zeka sohbet robotu olan Chat GPT, tabii ki de Türkçe olarak da kullanılabiliyor. Bazen Chat GPT ile konuşurken size İngilizce dilinde yanıt verdiğini görüyor olabilirsiniz. Aslında bu durumu düzeltmek oldukça basit. Herhangi bir ayar yapmanıza bile gerek yok!

ChatGPT Türkçe Nasıl Kullanılır?

Yapay zeka sohbet robotu Chat GPT ile Türkçe olarak sohbet etmek için, sohbetin başında ya da herhangi bir kısmında “Benimle Türkçe konuş” yazmanız yeterlidir. Siz bu komutu verdikten sonra Chat GPT Türkçe olarak yanıtlar vermeye başlayacak. Eğer bir soru sorduğunuzda İngilizce yanıt alıyorsanız, bu komutu vermeniz yeterli olacaktır. Böylece yapay zeka artık size bir yanıt vereceğinde, Türkçe dilini tercih edecek.

chatgpt türkçe nasıl kullanılır

Chat GPT Türkçe Dil Desteği Var mı?

Tabii ki de, dünyada bulunan neredeyse tüm dilleri destekleyen Chat GPT, Türkçe dilini de destekliyor. Yapay zeka sohbet robotu Chat GPT ile Türkçe dilinde istediğiniz kadar konuşabilirsiniz. Sizi tamamen anlayacak ve size Türkçe yanıtlar verecektir. Buna göre, Türkçe dil desteğini de destekleyen yapay zeka modeli Chat GPT, isteklerinizi yerine getirecektir.

Adım Adım: Chat GPT Türkçe Yapma:

 1. Chat GPT’ye giriş yapın.

  chat.openai.com adresinden Chat GPT’ye giriş yapın.

 2. Yeni bir sohbet başlatın.

  “New chat” butonuna tıklayarak yeni bir sohbet başlatın.

 3. Türkçe konuşması için komut verin.

  Chat GPT’ye, “Benimle Türkçe konuş.” yazarak ona komut verin.

Bu adımları takip ederek çok basit bir şekilde yapay zeka sohbet robotu olan Chat GPT ile Türkçe konuşabilirsiniz. Bu yöntemi kullandığınızda, artık sizinle tamamen Türkçe konuşmaya başlayacak. Sizin Türkçe olarak yazdığınız tüm cümleleri algılayacak ve size yine Türkçe yanıtlar verecek.

Chat GPT Kaç Dil Destekliyor?

Dünyanın en popüler yapay zeka modeli olan Chat GPT, internette yer alan bütün dilleri biliyor. Bilinen ve popüler olan neredeyse tüm diller ile Chat GPT kullanılabilir. Yapılan açıklamaya göre Chat GPT 50’den fazla dilde sorunsuz destek sağlayabiliyor. Bu da, 50’den fazla dili tamamen bildiği anlamına gelir. ChatGPT Türkçe nasıl kullanılır sorusuna da yukarıda yanıt verdik.

Böylece Chat GPT programını dilimizde nasıl kullanacağınızı anlatmış olduk. Yorumlarınız bizim için oldukça önemlidir, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir