1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Trendyol Hangi Sektöre Girer? Kredi Kartı Sektör Bilgileri 2024

Trendyol Hangi Sektöre Girer? Kredi Kartı Sektör Bilgileri 2024
0

Trendyol hangi sektöre girer sorusu şu anda en çok sorulan sorulardan birisi haline geldi. Bunun nedeni, kredi kartlarının faizsiz taksit yapabilmesi için sadece yasalara uygun ve belirli sektörlerde alışveriş yapılması gerekiyor. Bu noktada, Trendyol’un sektör kodunun ne olduğu da önemli oluyor. Trendyol sektör kodu nedir? Hangi sektör kodu oluyor? İşte tüm detaylar…

Kredi kartınız ile bir alışveriş yaptığınızda birçok banka ücretsiz olarak birkaç aylık taksit yapma imkanı sağlıyor. Bu sayede peşin fiyatına yaptığınız harcamaları faize girmeden taksitlendirebiliyorsunuz. Ancak bunu yapabilmek için harcama yaptığınız alanın uygun bir sektör olması gerekiyor. Bu sektörlerin neler olduğundan ve Trendyol’da yapılan harcamaların hangi sektörden olduğundan bahsedeceğiz. Trendyol hangi sektöre girer sorusuna burada yanıt vereceğiz.

trendyol hangi sektöre girer 2024

Kredi Kartları Hangi Sektörlere Taksit Yapar?

Birçok bankada yasa gereği her sektöre sonradan taksitlendirme yapılmıyor. Yasalara uygun olan sektörlerden alışveriş yaparsanız ve bankanızın böyle bir hizmeti varsa sonradan taksitlendirme yapabilirsiniz. Ancak bu sektörlerin neler olduğunu tabii ki de bilmeniz gerekiyor. Birçok bankanın sonradan taksitlendirme şartlarında şu ibareler yer alır;

“İlgili yasal düzenleme gereği yemek (ör: restoran), gıda (ör: market), alkollü içecek, akaryakıt (ör: benzin/mazot), telekomünikasyon (ör: cep telefonu), kozmetik, ofis malzemeleri, yurt dışı ya da yurt dışına ilişkin havayolları, seyahat acentesi ve konaklama alışverişleri, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar ile hediye kart, hediye çeki alımları ve işlenmemiş altın gibi harcamalar taksitlendirilemez.”

Örneğin yukarıdaki ifadeler Enpara’nın sonradan taksitlendirme şartlarının arasındadır. Bu yasaya uygun olmayan sektörlerin haricindeki sektörler ile alışveriş yaptığınızda harcama taksitlendirme yapabiliyorsunuz. Tabii ki bu bankadan bankaya değişebilmektedir. Alışveriş yapmadan önce sektör kodunu öğrenerek bankayı aramanız ve o sektöre taksit yapılıp yapılmadığını öğrenmeniz en iyisi olacaktır. Bankanız size gerekli talimatları verecek ve sonrasında size bu konuda bilgi verecektir.

Trendyol Hangi Sektöre Girer?

Trendyol’da alışveriş yaptığınız ürüne göre sektör değişmektedir. Trendyol tek sektör olarak geçmediğinden dolayı farklı alışverişlerde taksite izin verilebilirken bazılarında izin verilmeyebilir. Bu nedenle, alışveriş yapmadan önce sektörü bankanıza iletmeniz ve sormanız gerekiyor. Bunun en iyi yöntemi, kartınızı alışverişe kapattıktan sonra almak istediğiniz ürünü ödemeye çalışmak olacaktır. Hatalı bir ödeme yapmayı denedikten sonra bankanıza ulaştığınızda ekranlarına bu ödeme iletildiği için sektör kodunu görüntüleyebilecekler. Böylece sonradan taksitlendirme imkanının sunulma ihtimalinin olup olmadığı size iletilecektir.

Trendyol’da mobilyadan elektroniğe, altından giyime her türlü sektörden alışveriş yapılabiliyor. Bu nedenle sektörler satıcıya göre değişiyor. Böylece sonradan taksitlendirme yapmak isteyen kullanıcılar eğer sektörü uygun ise bankası üzerinden harcama taksitlendirme yapabiliyor. Eğer bankanızın böyle bir kampanyası varsa iletişime geçerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Trendyol Sonradan Taksitlendirme (Enpara, Ziraat)

Enpara ve Ziraat bankalarında da sonradan taksitlendirme yapılabilmektedir. Tabii ki sektörünüz uygun ise, tek çekim ile ödemenizi yaptıktan sonra bankanızın mobil uygulaması üzerinden harcama taksitlendirme yaptırabilirsiniz. Ücretsiz ve faizsiz şekilde 1 aydan 6 aya kadar taksitlendirme yapılabiliyor. Tabii ki bu bankadan bankaya değişiyor. Bunun için harcama öncesi banka ile iletişime geçmek gerekmektedir.

Bu içeriğimizde Trendyol hangi sektöre girer, sonradan harcama taksitlendirme nasıl yapılır konularını yanıtladık. Özet geçilmesi gerekirse eğer bankanızın sonradan taksitlendirme kampanyası var ise ve Trendyol’da harcama yaptığınız sektör bu yasaya uygun ise harcamanızı sonradan taksitlendirme yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak yapacağınız bu taksitlendirme 1 aydan 6 aya kadar bankaya göre değişmektedir. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir