1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Çift Hat Whatsapp Nasıl Kullanılır? Tek Telefonda 2 Whatsapp Açmak

Çift Hat Whatsapp Nasıl Kullanılır? Tek Telefonda 2 Whatsapp Açmak
0

Çift hat Whatsapp nasıl kullanılır sorusu sık sık soruluyor. Günümüzde artık çift hatlı telefonlar oldukça popüler. Bu cihazlarda 2 sim kartı kullanılabiliyor ancak 2 numara için de ayrı Whatsapp kullanmak isteyen birçok kullanıcı bulunuyor. Bu kişiler için bir telefonda 2 Whatsapp nasıl kullanılır sorusunu yanıtlayacağız. İçeriğimizi sonuna kadar okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, tek bir uygulama içerisinde birden fazla oturuma izin vermiyor. Ancak çift sim kartı kullanan birçok kullanıcı aynı telefonda 2 numara kullanıyor ve bu nedenle 2 Whatsapp kullanmak istiyor. Bunu yapmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri uyguladığınızda tek cihazda 2 Whatsapp kullanmak mümkün oluyor. Çift hat Whatsapp nasıl kullanılır sorusuna bu şekilde yanıt buluyoruz.

çift hat whatsapp nasıl kullanılır

Çift Hat Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Eğer çift hatlı bir cihaz kullanıyorsanız ve bir telefonda birden fazla Whatsapp hesabı oluşturmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri uyguladığınızda kolaylıkla ikinci bir Whatsapp hesabını aynı cihazdan aktif olarak kullanabiliyorsunuz. Bu yöntemler arasında en bilineni Whatsapp Business uygulamasıdır.

Whatsapp Business’i Kullanmak

Eğer 2. hattınızı iş için kullanıyorsanız, buradaki linkten Whatsapp Business’i cihazınıza indirebilirsiniz. Whatsapp Business işletmelerin kullandığı iş için kullanılan ikinci bir Whatsapp uygulamasıdır. Cihazınızda normal Whatsapp uygulaması yüklüyken ikinci bir Whatsapp uygulaması indirmenin en kolay ve en güvenilir yolu Whatsapp Business’tir. Listemizden tavsiye ettiğimiz en iyi yöntem bu şekildedir.

Whatsapp Business’i indirdiğinizde aynı Whatsapp uygulamasındaki gibi kullanacağınız numaraya SMS doğrulaması yaparak hesabınızı oluşturabilirsiniz. Uygulama kullanımında Whatsapp’ın yanı sıra işletmeler için ekstra özellikler de bulunmaktadır.

Klon Uygulamalarını Kullanmak

Play Store ve App Store uygulama mağazalarında, cihazınızdaki uygulamaları kopyalayan ve tek cihazda aynı uygulamadan birden fazla kullanılmasını sağlayan birçok clone app bulunmaktadır. Bu uygulamaları indirerek Whatsapp uygulamanızı klonlayabilir ve aynı cihazda birden fazla Whatsapp kullanmaya başlayabilirsiniz. Birçok insan aynı telefonda birden fazla Whatsapp kullanmak için bu yöntemi kullanıyor. Bu yöntem de güvenilir yöntemler arasındadır.

APK Whatsapp Uygulamalarını Kullanmak

Sadece Android cihazlarda kullanılabilen bu yöntem, pek de güvenilir bir yöntem değildir. Whatsapp Aero gibi çeşitlendirilmiş Whatsapp uygulamalarını APK olarak indirerek cihazınıza ikinci bir Whatsapp uygulamasını kurabilirsiniz. Ancak belirttiğimiz üzere bu uygulamaların kaynak kodları kontrol edilmemiş ve güvenlik garantisi bulunmamaktadır. Bu nedenle ilk iki yöntemi kullanarak Whatsapp kullanmaya devam etmenizi tavsiye ederiz. Ancak farklı bir alternatif arayanlar için bu maddeyi de koyduk.

Bunu yapmak için Google’dan Whatsapp’ın çeşitli versiyonlarını araştırabilirsiniz. Şu anda en çok kullanılanları Whatsapp Aero olmaktadır. İnternet üzerinden Whatsapp Aero’yu indirerek ikinci bir Whatsapp olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi bu yöntem çok güvenilir değildir. Verileriniz, Whatsapp dışında farklı kişilerin de eline geçebilir. Bu riski alarak uygulamayı kullanmak isterseniz, Aero’nun resmi internet sitesinden bu uygulamayı indirebilirsiniz. Çift hat Whatsapp nasıl kullanılır yöntemlerinin sonuncusu da bu şekildeydi.

Tek Telefonda 2 Whatsapp Kullanma

Yukarıda belirttiğimiz maddeler, tek telefonda 2 Whatsapp kullanma işlemini yapabileceğiniz yöntemlerdir. Bu yöntemleri uygulayarak cihazınıza 2. bir Whatsapp’ı kurabilir ve başka bir telefon veya cihaz kullanmanıza gerek kalmadan 2. numaranız ile Whatsapp kullanmaya devam edebilirsiniz. Yukarıda bulunan yöntemler en sık kullanılan yöntemlerdir. Ayrıca bildiğiniz farklı yöntemler de bulunuyorsa yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Çift hat Whatsapp nasıl kullanılır sorusuna yanıt verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş, öneri, eleştiri ve sorularınızı yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir