1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Duolingo Kaç Ayda Biter? Kursu Ne Kadar Sürer?

Duolingo Kaç Ayda Biter? Kursu Ne Kadar Sürer?
0

Duolingo kaç ayda biter sorusu birçok kişinin merak konusu oldu. İngilizce veya farklı bir dil öğrenmek isteyenlerin en çok kullandığı uygulamalardan biri olan Duolingo’da kursu bitirmeniz tabii ki de belirli bir süre alıyor. Peki ortalama olarak bir Duolingo kursu kaç ay sürüyor? Duolingo ne kadar sürer? Merak edilen tüm soruları yanıtladık. İşte tüm detaylar…

Özellikle İngilizce öğrenmek isteyenlerin en çok kullandığı uygulamalardan biri olan Duolingo, son yıllarda oldukça popüler. Uygulama tasarımıyla ve öğretim yöntemleriyle oldukça başarılı ve kolay bir yapıya sahip olan Duolingo sıklıkla tercih ediliyor. Ancak Duolingo kursuna başlamak isteyenlerin merak ettiği tek bir şey var. “Duolingo kursu kaç ayda biter?”. Tabii ki bu soruya net bir sayı vermemiz mümkün değil ancak size ortalama istatistikleri ve diğer verileri sunacağız.

duolingo kaç ayda biter 2024

Duolingo Kaç Ayda Biter?

Duolingo’yu bitirme süreniz sizin kullanımınıza bağlı olarak değişir. Bazı kullanıcılar Duolingo’ya günde 5 dakika ayırırken, bazıları ise her gün saatlerini Duolingo’da geçirerek dil öğrenmeye çalışıyor. Bu nedenle her kullanıcının Duolingo kursunu bitirme süresi farklılık gösteriyor. Dolayısıyla da Duolingo şu kadar günde biter gibi bir cümle kurmak mümkün değildir.

Örneğin İngilizce’den ilerleyecek olursak Duolingo’nun İngilizce kursunda 6 kısım bulunuyor. Sonrasında ise kişisel alıştırmalar ve günlük tekrarlar yapılıyor. 6 kısımdan oluşan İngilizce kursunu bitirmek elbette birkaç günde olacak bir iş değil. Yalnızca 1. kısmın 8 ünitesi ve her ünitenin yaklaşık 10-11 bölümü bulunuyor. Bu bölümlerin her biri de ortalama 3-5 dakika içerisinde bitecek şekilde hazırlanmış. Yani özet geçecek olursak Duolingo kursu sabır ve zaman isteyen bir kurstur. İstikrarlı bir şekilde devam ederek kursu tamamlayarak İngilizce’yi öğrenebilirsiniz.

Duolingo Kaç Kısım Kaç Ünite Var?

Duolingo’nun İngilizce kursunda toplam 6 kısım bulunuyor. Bu 6 kısımlık kursun her bir kısımında ortalama olarak 8 ünite bulunuyor. Ünitelerin her birinde ise ortalama 10 bölüm bulunuyor. Böylece Duolingo uzun ve başarılı bir İngilizce kursu olmayı başarıyor. Böylece Duolingo, detaylı bir şekilde kullanıcılarına dil öğretmeyi amaçlıyor. Tabii ki birkaç günlük uygulama kullanımıyla bu kursu bitirmek mümkün değil. Sabırlı ve istikrarlı şekilde kursa devam etmeniz gerekiyor. Bu konuda “Duolingo kaç ayda biter” sorusu birçok kullanıcı tarafından sık sık dile getiriliyor.

Diğer dildeki kurslarda da benzer durumlar vardır. Duolingo’nun tüm kursları özenle ve detaylıca hazırlanmıştır. Dili öğretmeye odaklı olarak sürekli tekrar yaptıran ve tüm detaylarıyla öğreten Duolingo’nun kursunu bitirmek uzun zaman alsa da, sonucunda dilinizi iyi bir seviyeye getirmektedir. Bu nedenle dil öğrenme uygulamaları arasından en popülerlerinden birisi olmayı başarmıştır.

Duolingo Kursu Ne Kadar Sürer?

Duolingo’nun her dil için ayrı uzunlukta kursları bulunuyor. Eğer İngilizce kursundan bahsedecek olursak bir kursun uzunluğu 6 ayrı kısımdan oluşuyor. Her bir kısmı bitirmek ise bazı kullanıcılar için günler alırken bazı kullanıcılar için haftalar alıyor. Duolingo’nun İngilizce kursu oldukça detaylı ve uzun bir kurs olduğundan dolayı bitirmek uzun zaman alıyor. Günlük İngilizce kursunuza ayırabileceğiniz zamana göre kursu bitirme süreniz değişecektir. Günlük 5 dakika ayırıyor olabilirsiniz ya da İngilizce öğrenmeye kafayı takmış biri olarak günde saatlerce Duolingo kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize ve zamanınıza kalmış bir durum.

Bu içeriğimizde Duolingo kaç ayda biter sorusuna detaylı bir şekilde yanıt verdik. Duolingo kursları hakkındaki bu içeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir