1. Anasayfa
 2. Finans

Fast Ücreti Almayan Bankalar 2024 (EFT, Havale)

Fast Ücreti Almayan Bankalar 2024 (EFT, Havale)
0

Gün içinde bazılarımız yalnızca bir kez para transferi yaparken, bazılarımız ise yüzlerce para transferi yapabiliyor. Özellikle çok sayıda transfer yapanlar için Fast, EFT ve Havale ücretleri çok pahalıya patlıyor. Bu nedenle, Fast ücreti almayan bankalar ile çalışmak çok daha mantıklı bir hale geliyor. Böylece 24 saat boyunca ücretsiz EFT/Havale yapabiliyorsunuz. Peki bu bankalar hangileri? Güvenilir Fast ücreti almayan bankalar 2024‘te hangileri?

Para transferi yaparken düşük bir tutar gibi görünen birkaç lira, yüzlerce para transferi yapan birisi için uzun vadede büyük masraflar ortaya çıkarıyor. Bu nedenle ücretsiz fast hizmeti veren bankaları kullanmak daha mantıklı oluyor. En çok kullanılan bankalar arasında bazıları herhangi bir ücret talep etmeden 7/24 fast hizmeti vermektedir. Listemizde bu bankaları görüntüleyebilirsiniz.

fast ücreti almayan bankalar 2024

Fast EFT Ücreti Ne Kadar?

Her bankanın politikalarına göre Fast ücretleri değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar hiç bir fast ücreti almıyorken, bazıları ise farklı ücretler alabilmektedir. Bankaların aldığı ücretler her banka için farklıdır. Ancak listemizde yer alan tüm bankalar, herhangi bir fast ücreti talep etmemektedir. Böylelikle bu bankalar ile 7 gün 24 saat boyunca ücretsiz olarak anında para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Mesai saatleri içinde ya da dışında fark etmeden 24 saat boyunca ücretsiz olarak para göndermek için FAST ücreti almayan bankalardan birini tercih etmeniz gerekiyor. İşte sizin için hazırladığımız EFT ve Fast’ın ücretsiz olduğu bankalar listesi.

Fast Ücreti Almayan Bankalar

Aşağıdaki hazırladığımız listede, mesai saatleri dışında bile olsa FAST işlemlerinden herhangi bir ücret kesmeyen bankalar bulunmaktadır.

1. Enpara

Şu sıralar en çok kullanılan bankacılık uygulamalarından biri olan Enpara, hiç bir işlemde ücret kesmemektedir. Fast ücreti almayan bankalar arasında ilk sırada yer alan Enpara’da, FAST 7/24 tamamen ücretsizdir. Böylelikle Enpara üzerinden gün içerisinde tüm para transferi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Mesai saatleri dışında 20 adet FAST işlemi yapma hakkınız vardır. (Enpara aidatsız kredi kartı başvurusu yapmak için tıklayın.)

2. Kuveyt Türk

Kuveyt Türk bankası da, masrafsız bankacılık hizmeti veren bankalar arasındadır. Kuveyt Türk ile yapacağınız FAST, EFT ve Havalelerden herhangi bir kesinti ücreti alınmamaktadır. Bu nedenle hiç bir ödeme yapmadan Kuveyt Türk ile de para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

3. Vakıf Katılım

Vakıf Katılım bankasını kullanan kullanıcılar da Enpara ve Kuveyt Türk bankalarında olduğu gibi herhangi bir EFT, Havale ve FAST ücreti kesmiyor. Bu sayede Vakıf Katılım bankası ile de ücretsiz olarak 7/24 para gönderimi yapabiliyorsunuz.

Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım gibi katılım bankalarının birçoğunda FAST ücreti kesilmez. Tabii ki kullanmadan önce bankaların işlem limitlerini ve ücretlerini araştırmanızda fayda var. Yukarıda önerdiğimiz Enpara, Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım bankalarının işlem kısıtları farklılık gösterse de, belli bir limite kadar FAST ücreti almamaktadır. Mesai saatleri içerisinde herhangi bir FAST limiti bulunmamaktadır. Tabii ki günlük belirli EFT limitleri de olabilir. Bankaların İşlem Kısıtları sayfalarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Masrafsız Bankacılık Nedir?

Masrafsız Bankacılık, EFT, Havale ve FAST gibi internet ve mobil uygulama üzerinden yapılan tüm işlemlerin ücretsiz olduğu bankacılıklara verilen isimdir. Tüm işlemleri ücretsiz ve masrafsız olan bankaların kullandığı bu isim, Enpara, Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım bankaları için de ifade edilmektedir. Buna göre; para transferi ve diğer işlemlerde herhangi bir ücret kesintisi olmayan banklara Masrafsız Bankacılık denebilmektedir.

Bu içeriğimizde Fast ücreti almayan bankaları sizlere listeledik. İçerik hakkındaki görüş ve önerilerinizi bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok önemlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir