1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Kick Donma Sorunu (ÇÖZÜLDÜ) 2024

Kick Donma Sorunu (ÇÖZÜLDÜ) 2024
0

Kick donma sorunu son zamanlarda birçok kullanıcı tarafından yaşanmaktadır. Kick kullanıcıları donma sorununun nasıl çözüleceğini araştırmaya başladı. Aslında bu sorunun çözümü oldukça basit. Avusturalya merkezli Kick, 2023 yılında kurulmuştur. Dünyanın en büyük yayın platformu olan Twitch’e rakip olarak geliştirilmiştir. Kick rakibi Twitch’e göre kullanıcılarına birçok avantajlı özellik sunuyor. Kick rakiplerine göre daha esnek kurallar, yayıncıya daha yüksek komisyon ve kullanıcıya daha az reklam gibi seçenekleriyle öne çıkıyor.

Twitch’in sert politikaları sebebiyle birçok yayıncı ve kullanıcı Kick platformuna geçiş yaptı. Kick platformunun rakiplerine göre birçok kullanışı özelliği ve ek avantajları bulunuyor. Kick bu sayede çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Son günlerde Kick kullanıcıları Kick’in donduğunu, yayınların donduğunu ve izleyemediğini aktardı. Bu sorun son zamanlarda aşırı popüler durumda. Bu sorunun çözümü aslında çok basit. Peki, Kick donma sorunu nasıl çözülür?

Bu içeriğimizde Kick donma sorununun çözümünden bahsettik. Son zamanlarda Kick kullanıcıları platformda donma sorunu yaşadığını aktardı. Birçok Kick kullanıcısı bu sorunun çözümünü aramakta. Aslında bu sorunun çözümü çok basit. Hadi içeriğimize geçelim, işte tüm detaylar…

Kick Donma Sorunu

Kick kullanıcıları son günlerde Kick platformunda donma sorunu yaşadığını paylaştı. Birçok Kick kullanıcısı donma sorunundan muzdarip. Kullanıcılar yayınları izleyemediğini, sürekli donma sorunu ile karşı karşıya kaldığını açıkladı. Kick, dünyanın en büyük yayın platformu olan Twitch’e rakip olarak geliştirildi. Kick rakibi Twitch’e göre birçok ekstra özellik ve avantaj barındırıyor. Kick rakibi Twitch’e göre ekstra özellikleri ve avantajları şu şekildedir:

 • Yayıncıya daha yüksek komisyon oranı,
 • Esnek kurallar,
 • 7/24 destek,
 • Kullanıcıya daha az reklam
kick donma sorunu

Gibi birçok ekstra özellik barındırmaktadır. Twitch’in çok sert politikaları birçok kullanıcısını ve yayıncısını kaybetmesine neden oldu. Bu sayede Kick, çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kitleye ulaştı. Twitch’in sert politikası Türkiye’de de geçerliydi. Hatta Twitch Türkiye’den tüm temsilcilerini çekerek Türkiye’den apar topar ayrıldı. Türk yayıncılar ve izleyiciler bu olaya çok tepki gösterdi. Kick ise bu olayı leyhine çevirerek birçok yayıncıya teklif götürerek, kendi platformlarında yayın açmaya davet etti. Birçok Twitch yayıncısı bu sayede Kick platformuna geçiş yaptı.

Son günlerde birçok kullanıcı Kick donma sorununa çözüm arayışı içinde. Aslında bu sorunun cevabı çok basit. İşte donma sorunu çözümü:

 • Eğer site üzerinden Kick’e giriş yapıyorsanız sitenin çerezlerini ve verilerini temizleyebilirsiniz.
 • Eğer mobil uygulama üzerinden Kick’e giriş yapıyorsanız uygulamanın verilerini temizleyebilirsiniz.
 • Modemi resetleyin.
 • Eğer hala düzelmediyse Kick destek talebine mail gönderebilirsiniz.

Kick donma sorununun çözümü yukarıdaki adımlar ile çözülmektedir. Birçok Kick kullanıcısı son zamanlarda bu sorun ile karşı karşıya kalmıştı. Bu sorunun çözümünü ise yukarıda paylaştık. Kick hızla büyümeye devam ediyor. Bu şekilde büyümeye devam ederse dünyanın en büyük yayıncı platformu olan Twitch’i tahtından edecek gibi gözüküyor. Kick rakibi Twitch’e göre bizlere birçok avantajlı özellik sunuyor. Bu sayede Kick, çıkışından çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Kick, çok hızlı bir şekilde büyüyor.

Bu içeriğimizde Kick donma sorununun çözümünden bahsettik. Son günlerde kullanıcılar Kick platformunda donma sorunu yaşadığını aktardı. Kick platformunda yayınlar izlemek isteyen kullanıcılar Kick platformuna erişemediğini ve yayınların donduğunu açıkladı. Kick donma sorununun çözümünü yukarıda adım adım anlattık. Kick platformu hakkında görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız. Yorumlarınız bizim için oldukça değerlidir. Kick ile ilgili diğer yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 2
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 11
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir