1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Kick Yayıncılara Ne Kadar Veriyor? 2024

Kick Yayıncılara Ne Kadar Veriyor? 2024
0

Kick yayıncılara ne kadar veriyor? Yayıncılara ne kadar para veriyor? Ne kadar kazanıyor? Yayıncılara verdiği komisyon soruları Kick kullanıcıları tarafından merak konusu haline geldi. Kick rakibi Twitch’e göre daha esnek kuralları ve yayıncıya daha yüksek komisyon vermesi sebebiyle birçok kullanıcının tercihi haline geldi. Twitch’in sert politikaları Kick’in popülerliğini daha da arttırmakta. Kick, bu sayede çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Dünyanın en büyük yayın platformu olan Twitch’i tahtından etmek için geliştirilen Kick, rakibi Twitch’e göre birçok avantajlı özellik ile karşımıza çıkıyor. Kick, rakibi Twitch’e göre daha esnek kurallar, yayıncıya daha yüksek komisyon, canlı destek ve izleyicilere daha az reklam gibi birçok avantajlı özelliği bulunuyor. Kick platformunda sevdiğiniz yayıncıyı takip edebilir ve destek olmak istiyorsanız abone olabilirsiniz. Peki, Kick yayıncılara ne kadar veriyor?

Bu içeriğimizde Kick yayıncılara ne kadar veriyor? Yayıncılara ne kadar para veriyor? Ne kadar kazanıyor? Yayıncılara verdiği komisyon sorularını cevaplandırıyoruz. Kick kullanıcıları yayıncıların ne kadar kazandığını araştırmaya başladı. Hadi içeriğimize geçelim, işte tüm detaylar…

Kick Yayıncılara Ne Kadar Veriyor?

Kick yayıncılara ne kadar veriyor sorusu sosyal medyada gündem oldu. Kick, dünyanın en büyük yayın platformu olan Twitch’e rakip olarak çıkartıldı. Kick’in Twitch’e göre birçok avantajı bulunmaktadır. Kick, rakibi Twitch’e göre hem daha esnek kuralları hem de yayıncıya daha yüksek komisyon vermesiyle ön plana çıkıyor. Twitch’in son yıllardaki çok sert politikası birçok kullanıcısı tarafından çok sert eleştirilmekte. Kick bu avantajları sayesinde çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Twitch’in Türkiye’yi adeta yok sayarak apar topar ülkeyi terk etmesiyle birçok yayıncı ve kullanıcı Twitch’in bu hareketine çok ağır tepki gösterdi. Birçok Türk Twitch yayıncısı Kick platformuna geçiş yapmaya karar verdi. Kick hakkında daha detaylı bilgiler öğrenmek istiyorsanız hazırladığımız detaylı Kick rehberimize buradan ulaşabilirsiniz. Bu sayede Kick, kısa süre içerisinde Türkiye’de milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Kick, Türkiye’de Twitch’i geride bırakmış durumda.

Kick kullanıcıları Kick’in yayıncılara ne kadar verdiğini araştırmaya başladı. Kick rakibi Twitch’e göre çok daha avantajlı halde. Kick’te 5 dolar vererek sevdiğiniz yayıncıya abone olabiliyorsunuz. Peki, Kick yayıncılara ne kadar veriyor?:

Kick yayın platformunda abonelik ücreti 5 dolardır. Kick aboneliklerde %95’lik kısmı yayıncıya veriyor geriye kalan %5’lik kısmı ise kendi alıyor. Kick rakiplerine göre bu konuda çok avantajlı hale geliyor.

kick yayıncılara ne kadar veriyor

Kick rakibi Twitch’e göre bu oran ile birçok yayıncının ve kullanıcının tercihi haline geliyor. Kick bu hızda büyümeye devam ederse en büyük rakibi Twitch’i tahtından edecek gibi gözüküyor. Kick her geçen gün büyümeye devam ediyor. Birçok büyük Twitch yayıncısı ile anlaşarak saflarını genişletiyor. Kick yayıncılara ne kadar veriyor sorusunu yukarıda cevaplandırdık.

Bu içeriğimizde Kick yayıncılara ne kadar veriyor? Yayıncılara ne kadar para veriyor? Ne kadar kazanıyor? Yayıncılara verdiği komisyon sorularının cevabını açıkladık. Kick kullanıcıları sevdiği yayıncıları abone olup, destekleyebilir. Özetlemek gerekirse Kick aboneliklerde %95’lik kısmı yayıncıya veriyor geriye kalan %5’lik kısmı ise kendi alıyor. Rakibi Twitch’e göre bu oran devasa bir boyutta. Kick platformu hakkında görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız. Yorumlarınız bizim için oldukça değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir