1. Anasayfa
 2. Gündem

Mami Emen Kimdir? Mami Emen Kaç Para Kazanıyor?

Mami Emen Kimdir? Mami Emen Kaç Para Kazanıyor?
0

Sosyal medya fenomeni Facia Üçlü’den tanıdığımız Mami Emen kimdir? Mami Emen kaç para kazanıyor? Mami Emen aylık kazancı gibi sorular sıkça sorulmakta. Facia Üçlü’den tanıdığımız Mami Emen, Sefa Kındır, Emre Gül ve Sinan Poyraz nasıl fenomen oldu? Bugünki yazımızda Mami Emen’in hayatını ele alacağız. Hadi yazımıza geçelim.

Mami Emen Kimdir?

Mami Emen kimdir dediğimiz de Mami Emen gerçek adıyla Muhammed Emen, 1992 yılında Osmaniye şehrinde dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Osmaniye’de tamamladı. Daha sonrasında Mami Emen, üniversite eğitimini de Antakya’da tamamladı. Mami Emen,in hayali polis olmaktı fakat bazı sıkıntılardan dolayı polis olamadı. Mami Emen, 2015 yılında çocukluk arkadaşı Sefa Kındır ile Vine platformuna videolar çekmeye başladılar. Çektikleri 7 saniyelik kısa videolar zamanla izlenmeler almaya başlamıştı. Vine platformuna pes etmeden video çekmeye devam ettiler ve artık sosyal medyada tanınmaya, yavaş yavaş fenomen olmaya başlamışlardı.

Mami Emen ve Sefa Kındır, YouTube kanalı kurmaya karar verdi. Yanlarına ise bir ortamda denk geldikleri Emre Gül’ü almaya karar verdiler. Ekip toplandıktan sonra Facia Üçlü adında kanal açtılar ve YouTube’a içerik oluşturmaya başladılar. Kısa sürede kendilerini çok sevdirerek geniş bir kitleye ulaştılar. Uzun zaman bu şekilde geçtikten sonra Emre Gül, Facia Üçlü kanalından ayrılmak istedi ve arkadaşlaryla vedalaşarak Facia Üçlü ekibine veda etti. Bu ayrılık ilkti fakat son olmayacaktı.

Facia Üçlü kanalı dağılacak mıydı? Facia Üçlü’nün demir kadrosu Sefa Kındır, Mami Emen ve Emre Gül iken Emre Gül’ün kanaldan ayrılışı ile kanal iki kişi kalmıştı. Kanal kapanacak mıydı? Ne olacaktı? gibi sorular ortada dolaşırken Emre Gül yerine kanala Mami Emen’in kuzeni olan Sinan Poyraz’ı aldılar. Videolar da artık Emre Gül yerine Sinan Poyraz oynuyordu. Emre Gül ise Facia Üçlü kanalından ayrıldıktan sonra kendi bireysel kanalını açtı ve oraya videolar çekmeye başladı. Artık Facia Üçlü kanalında ise Sefa Kındır, Mami Emen ve Sinan Poyraz vardı. Kitleleri ve takipçi sayıları her geçen gün daha da arttı. Bunun üzerine Facia Üçlü ekibi, sinema filmi çıkarmaya karar verdi ve çekimlere başladı. Kısa bir süre sonra da Facia Üçlü sinema filmi vizyona girdi.

Facia Üçlü ekibi Emre Gül’ün gidişinin ardından Sefa Kındır, Mami Emen ve Sinan Poyraz oldu. Bir süre bu şekilde devam ettikten sonra Mami Emen ve Sefa Kındır anlaşamayarak kendi bireysel kanallarını açmaya karar verdi. Sinan Poyraz’da Mami Emen’in yanında kalmayı tercih etti. Emre Gül gibi herkes bireysel kanal açmıştı. Daha sonrasında Mami Emen kendi ekibini kurdu. Mami Emen’in ekibi, Sinan Poyraz, Yücel Battal, İlyas, Mustafa Canik olmak üzere toplam 5 kişi video çekmeye başladılar. Çok hızlı bir şekilde büyüyen Mami Emen, kısa bir sürede geniş bir kitleye ulaştı.

mami emen kimdir

Mami Emen, 2019 yılında Eylem Emen ile evlendi. 2020 yılında ise kişisel Mami Emen YouTube kanalını kurdu. Daha sonrasında kendi ekibi de dağılarak Sefa Kındır ile barıştılar. Barıştıktan sonra beraber videolar çekmeye başladır. Yücel Battal, Mustafa Canik, Ahmet Mazı ve Sinan Poyraz ise kendi kanallarını açarak ismini ‘Üç Buçuk’ koydular. Mami Emen’in anlık olarak Instagram’da 1,2 milyon takipçisi bulunurken YouTube’da 3,14 milyon abonesi bulunmaktadır. Peki, Mami Emen ne kadar kazanıyor? Mami Emen’in kazancı birçok takipçisi tarafından merak ediliyor. Sizler için bunu araştırdık, buyrun bakalım.

Mami Emen Ne Kadar Kazanıyor?

Mami Emen kimdir dediğimiz de Mami Emen’in Vine platformundan Facia Üçlü kanalına, Facia Üçlü kanalından kendi kişisel Mami Emen kanalına uzayan koca bir serüveni var. Mami Emen, kısa bir sürece geniş bir kitleye ulaşmayı başardı.Peki, Mami Emen YouTube’dan ne kadar kazanıyor? Mami Emen’in şuanda YouTube’da 3,14 milyon abonesi bulunmaktadır. Aylık izlenmesine baktığımızda ise yaklaşık 40 milyona yakın bir izlenme görüyoruz. Eğlence içerikleri ürettiği için 1000 gösterim başına en az 8 TL kazandığını düşünüyoruz. Bu hesapla kesin olmamakla birlikte tahminen Mami Emen’in sadece YouTube’dan sponsorluklar hariç 320 bin TL kazandığını söyleyebiliriz. Vergiler düşülmemiş halidir. Mami Emen, YouTube’da çok izlenen bir kanal olduğu için kazancının çok normal olduğunu söyleyebiliriz.

Bugünkü yazımızda Mami Emen’i inceledik ve Mami Emen kimdir? sorusunun cevabını sizlerle paylaştık. Sizler neler düşünüyorsunuz? Mami Emen’i seviyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir