1. Anasayfa
 2. Dedikodu

Mount & Blade Warband İndirimi Bitti Mi? Warband Ne Zaman İndirime Giriyor?

Mount & Blade Warband İndirimi Bitti Mi? Warband Ne Zaman İndirime Giriyor?
0

Türk yapımı Mount & Blade Warband indirimi bitti mi? Warband ne zaman indirime giriyor? Warband indirimi bitti mi? Steam’in Türkiye’de dolara geçmesinin ardından oyun fiyatları aşırı zamlandı. Türk oyuncular ise indirimleri bekliyor. Warband’ın 7.99$’dan 0.79$ dolara düşmesinin ardından oyuncular oyunu satın almak için adeta yarışa girdiler. Peki, Mount and Blade Warband indirimi ne zaman bitiyor? İşte detaylar…

Mount & Blade Warband İndirimi Bitti Mi?

Steam platformunun Türkiye’yi adeta terk ederek, Türk oyuncuları üzen bir hareket yaptı. Türk oyuncular Steam’in bu kararına çok sert tepki gösterdi. Uzun yıllardır Steam platformunda dolar sabit iken geçtiğimiz yıl Steam Türkiye’de bu kararından vazgeçti ve dolar üzerinden oyunlarını satmaya başlayacağını açıkladı. Bu kararı duyan Türk oyuncular Steam tamamen dolara geçmeden önce alabildikleri tüm oyunları almaya çalıştılar. Türk yapımı olan Mount and Blade Warband oyunu ise dolara geçtikten sonra fiyatı 7.99$ yani 255 TL olmuştur. Oyun geçtiğimiz günlerde uzun süredir takipçilerin beklediği indirime gitti. Steam fiyatı kısa bir süreliğine 0.79$ yani 25 TL’ye düştü. Bu indirimi duyan Türk oyuncu camiası adeta Warband’a akın ettiler. Kısa sürede binlerce satış gerçekleştirildi. Peki, Mount & Blade Warband indirimi bitti mi? İndirim ne zaman bitiyor? Ne zaman indirime giriyor? Hadi, bakalım.

Mount of Blade Warband oyunu geçtiğimiz günlerde indirime girdi. Normal fiyatı 250 TL olan oyun indirimle beraber 25 TL’ye düştü. Bu indirimi duyan Türk oyuncular adeta oyuna akın ettiler ve binlerce satın alımı gerçekleştirildi. Mount & Blade Warband oyununa gelen indirim 7 Şubat’ta sona eriyor. Oyunu satın almak isteyen arkadaşlar 7 Şubat’a kadar indirimli fiyattan alabilirler aksi takdirde 7 Şubat tarihinden sonra oyunun fiyatı eski haline dönecektir. Uzun zamandır Warband ekibinden beklenilen, istenen indirim gelmiş oldu. Bu indirimin bir daha ne zaman geleceği hiç belli olmaz. Warband ekibi normalde oyunlarına uzun bir süredir indirim getirmiyordu. Uzun süre bekleyişin ardından %90’a yakın bir indirim gelmiş oldu. İndirim bitmeden bu fırsatı değerlendirmenizi öneririm.

Geçtiğimiz yıl Steam, adeta Türkiye’yi yok sayarak hiç beklenmedik bir hareket yaptı. TL paritesini kaldırarak sadece dolar üzerinden alım satım yapmayı zorunlu hale getirdi. Steam’in bu kararı Türkiye’de çok yoğun tepkilere yol açtı. Bunun üzerine Türk oyuncular TL ile son oyunlarını aldılar. Steam, dolar paritesine geçtikten sonra Türkiye’de bazı oyun fiyatları %300’den fazla zamlandı. Türk oyuncular ise bu olumsuz durum sebebiyle indirimleri beklemeye hatta bazı Steam kullanıcıları Epic Games platformuna geçti. Epic Games şuan için Steam’dan çok daha ucuz. Bu ucuzlukta Türkiye pazarında Steam’in küçülüp Epic Games’in büyümesine olanak sağlıyor.

mount & blade warband indirimi bitti mi

Epic Games, Steam’in Türkiye hamlesinden sonra Türkiye pazarında birinciliğe oynamaya başladı. Epic Games, Steam’e nazaran ucuz fiyat politikası sayesinde birçok Steam kullanıcısını kendi platformuna çekmeyi başardı. Bunun üzerine oyun yapım şirketleri Steam üzerinde indirimlere gitmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde ise Mount & Blade Warband oyunu %90 indirime girerek fiyatı 24.99 dolardan 0.79 dolara düştü. Bu indirim uzun zamandır Türk oyuncular tarafından bekleniyordu. Bunun üzerine Warband oyununa aşırı talep oldu ve binlerce satın alım gerçekleştirildi.

Bugünkü yazımız da Mount & Blade Warband indirimi bitti mi? Mount & Blade Warband ne zaman indirime giriyor? Warband indirime girecek mi? tarzı soruların cevaplarını verdik. Sizler neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirmeyi unutmayınız. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir