1. Anasayfa
 2. Gündem

Netgsm Güvenilir mi? Netgsm Kime Ait?

Netgsm Güvenilir mi? Netgsm Kime Ait?
0

Son günlerde popülerliği artan ve 4. operatör olarak bilinen Netgsm, artık abone almaya başladı. Netgsm operatör olarak abone almaya yeni başlasa da, aslında yeni bir şirket değil. Uzun zamandır sektörde hizmet veren bir dijital operatör şirketi olan Netgsm güvenilir mi? Netgsm kime ait? Bu içeriğimizde sizlere bunlardan bahsedeceğiz.

Netgsm çok uzun süreden beri hizmet veren bir dijital operatör şirketi. Artık bireysel hat aboneliği almaya başlayan Netgsm İletişim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., 0850 numara gibi çeşitli kurumsal hizmetler sağlıyordu. Artık diğer operatörler gibi mobil hat abonelikleri de sunmaya başladı. Diğer operatörlere göre çok daha uygun hizmet veren Netgsm güvenilir mi gelin birlikte bakalım.

netgsm güvenilir mi

Netgsm, Şubat ayı itibariyle abone alımlarına başladı. “0510 22” ile başlayan numaralar veren Netgsm, 2024 yılının sonuna kadar 3 milyon aboneye ulaşmayı hedefliyor. Abone olmak için herhangi bir bayiye gitmeden, internet üzerinden online olarak başvuru yapılabiliyor.

Netgsm Kime Ait?

Güvenilir olup olmadığına karar vermek için öncelikle bu şirketin kime ait olduğunu öğrenmemiz gerekiyor. Netgsm’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu lideri Adem Öcal’dır. Aynı zamanda AK Parti üyesi olan Öcal, 2009 yılında Netgsm şirketini kurarak Türkiye’nin 4. operatör şirketi olmayı hedeflemiştir.

1962 yılında Isparta’da doğan Adem Öcal, meslek hayatına PTT’de elektronik mühendisi olarak başladı. Daha sonra PTT’de de yükselerek farklı makamlara gelen Öcal, 2009 yılında Netgsm’in kurucu ortağı olmuştur.

Netgsm Güvenilir mi?

Türkiye’nin 4. operatörü olan Netgsm’in fiyatları oldukça makul. Bu nedenle Netgsm aboneliğine taşınmak isteyen birçok kişi bulunuyor. Ancak henüz çok fazla tanınmayan bir firma olduğundan güvenilir olup olmadığı hakkında bazı insanlar şüphe duyabiliyor. Her ne kadar adı yeni duyulmaya başlansa da Netgsm yıllardır bu sektörde hizmet veren bir firmadır. Bireysel faturalı ve faturasız hat aboneliklerinden önce de 0850 numara gibi çeşitli operatör hizmetleri veriyordu. Azımsanamayacak bir müşteri kitlesine sahip olan Netgsm, yıllarca bu sektörde hizmet veren güvenilir bir firmadır.

Netgsm, çağrı merkezi hizmeti, sanal santral, kurumsal numara gibi çeşitli hizmetler veren bir firmayken bugün ise 4. operatör olma yolunda ilerliyor. Artık bireysel abonelikler alan Netgsm, “051022XX..” numara blokunu BTK’dan aldığını açıkladı. Buna göre artık Netgsm üzerinden numara ve hat alınabilecek. Abonelik fiyatları ise diğer firmalara göre oldukça uygun.

Netgsm güvenilir mi sorusuna yanıt olarak tabii ki de güvenilir diyebiliriz. Bunun sebebi firmanın bu sektörde tecrübeli ve bilinir olmasıdır. 2009 yılından beri bu firma yüz binlerce insana bu sektörde hizmet veriyor.

Netgsm Hangi Ülkenin?

Netgsm, yerli bir firmamızdır. Netgsm, 2004 yılında Cemal Kaya ve Adem Öcal tarafından Net Ankara Telekomünikasyon Elektronik Bilgisayar Teknolojileri Tic.ve San.A.Ş. adıyla, 50.000 TL sermaye ile kuruldu. Ardından 2009 yılında NetGSM olarak isim değiştiren şirket günümüze kadar bu sektörde hizmet verdi ve hala da hizmet vermeye devam etmektedir. Aklımıza takılan Netgsm güvenilir mi sorusuna karşılık bu bilgiler aslında yeterli cevabı bizlere veriyor.

Şubat ayı itibariyle abone alımına başlayan ve Türkiye’nin 4. operatörü olan Netgsm bu yıl sonuna kadar 3 milyon aboneyi hedefliyor. Güvenilirliği ve fiyat avantajları nedeniyle Netgsm’in oldukça sevileceği ve popülerleşeceği tahmin edilmektedir. Henüz firmanın adı çok fazla bilinmediğinden, Netgsm güvenilir mi değil mi diye düşünen birçok insan bulunuyor.

İçeriğimiz hakkında görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlere bildirebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 2
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir