1. Anasayfa
 2. Gündem

Oğuz Alper Öktem Serveti Ne Kadar?

Oğuz Alper Öktem Serveti Ne Kadar?
0

Başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde elektrikli scooter kiralama sistemi olarak hizmet veren Martı’nın kurucusu Oğuz Alper Öktem, son zamanlarda İstanbul taksicileri ile arasında yaşanan sorunlar ile gündeme geliyor. Bazı kesimlerin desteklediği bazı kesimlerin de tepki gösterdiği Martı TAG hizmetini pes etmeden sürdürmeye ve geliştirmeye devam eden Oğuz Alper Öktem serveti ne kadar? Oğuz Alper Öktem kimdir gelin birlikte tanıyalım.

2018’de Martı şirketini kuran Oğuz Alper Öktem, günümüzde sık sık gündeme geliyor. Martı TAG isimli sistemle birlikte İstanbul’daki taksi şoförlerinin tepkisini çekerek gündeme gelen Öktem, her şeye rağmen çabalamaya ve çalışmaya devam ederek şirketini ve gelirini büyütmektedir. Şu anda hala şirketin CEO’su olarak görev yapmakta olan Oğuz Alper Öktem hakkında merak edilenleri derledik.

oğuz alper öktem serveti

İlk Olarak: Oğuz Alper Öktem Kimdir?

Martı’nın kurucusu olarak tanıdığımız ve şu sıralar gündemde olan Oğuz Alper Öktem, 10 Ocak 1991’de dünyaya geldi. Şu anda 33 yaşında olan Öktem, Kocaeli’nin Hereke ilçesinde doğdu. Eğitimini Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi’ne tam burslu olarak girerek devam eden Öktem Amerika’da bulunan Chicago Üniversitesi’nde Ekonomi Bölümü’ne girdi. Lise ve üniversite yıllarında çok başarılı olan Oğuz Alper Öktem üstün başarı ödülü aldı.

Londra Ekonomi Okulu’nda Siyasal Ekonomi Bölümü’nde Siyasi Oyunlar Teorisi üzerine yüksek lisans derecesi aldı. Türkiye’ye döndüğünde hepimizin bildiği BluTV’de çalışmaya başlayan Oğuz Alper Öktem, 2018 yılında kendi şirketi olan Martı’yı kurma kararı aldı.

Oğuz Alper Öktem Serveti Ne Kadar?

Oğuz Alper Öktem’in güncel servetini net rakamlarla açıklamak ne yazık ki mümkün değil. Henüz bu konuda bir açıklama ya da araştırma bulunmuyor. Martı şirketinin sahibi olan Öktem’in servetinin 2024 yılında ne kadar olduğu tam olarak bilinmediğinden dolayı bu konuda bilgi vermemiz mümkün değildir.

Kendisini yakından tanımak ve kendisi hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden birisi, Oğuz Alper Öktem’i sosyal medya hesaplarından takip etmek olacaktır. Böylece kendisi hakkında daha fazla bilgiye daha kolay ulaşabileceksiniz.

Martı Ne Zaman Kuruldu?

Elektrikli scooter kiralama hizmeti sunan Martı şirketi 2018 yılında Oğuz Alper Öktem tarafından kuruldu. Sena Öktem’in de yardımlarıyla birlikte büyütülen Martı şirketi günümüzde Türkiye’nin değerli şirketlerinden birisidir. Oğuz Alper Öktem servetine dahil olan Martı şirketinin kurulmasının üzerinden yaklaşık 6 yıl geçmiştir. Bu kadar kısa sürede yüksek başarılara ulaşan Martı şirketinin CEO’su Oğuz Alper Öktem birçok ödüle layık görülmüştür.

Kurulduğu günden bugüne her gün gelişen ve büyüyen Martı, günümüzde Martı TAG adıyla birlikte paylaşımlı yolculuğa da imkan sağlamaktadır. Böylece sürücüler Martı TAG üzerinden gideceği güzergah üzerinden yolcu bulabilir ve alabilir hale geliyor. Teknolojiyi en faydalı şekilde kullanmayı sağlayan Martı uygulaması şu anda en çok İstanbul’da popüler olsa da, diğer illerimizde de sık sık kullanılabiliyor. Ancak genellikle İstanbul içerisinde kullanılmaktadır.

Martı Şirket Değeri Ne Kadar?

Investing verilerine göre MARTI şirketinin değeri 42 milyon dolar. Bu veri MARTI’nın Investing üzerindeki hissesi üzerinden alınmıştır. Martı’nın piyasa değeri Investing internet sitesi üzerinde şu anda 42,503 milyon olarak görünmektedir. Investin üzerinde yer alan bu değerin TL karşılığı ne yazık ki bizim okuyamayacağımız kadar yüksek, işte TL karşılığı;

oğuz alper öktem serveti

Oğuz Alper Öktem servetine dahil olan Martı’nın değerini ve Öktem’in serveti hakkındaki detayları sizlere aktardık. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi bizlere yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir