1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Reels Ne Kadar İnternet Yer? 2024

Reels Ne Kadar İnternet Yer? 2024
0

Reels ne kadar internet yer? Ne kadar internet harcar? soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Instagram, TikTok platformuna rakip olarak Reels özelliğini uygulamasına getirdi. Reels kısa sürede çok popüler hale geldi. Reels ile kullanıcılar dikey formatta kısa videolar izleyebiliyorlar. Reels, aynı TikTok platformuna benzemektedir. 15-30-45-60 saniyelik dikey videolar ile içerik tüketmenizi sağlamaktadır.

Son zamanlarda Instagram kullanıcıları Reels kısmının çok fazla internet harcadığından şikayetçi. Bazı kullanıcılar ise Reels’in fazla internet harcamadığını aksine diğer rakiplerine göre çok daha az internet harcadığını söylüyor. Kullanıcılar Instagram Reels’in ne kadar internet tükettiğini, saatte ne kadar internet harcadığını araştırmaya başladı. Peki, Reels ne kadar internet yer? 2024 Ne kadar internet harcar?

Bu içeriğimizde Reels ne kadar internet yer? Ne kadar internet harcar? soruları sosyal medyada gündem oldu. Son günlerde Reels kullanıcıları Instagram Reels’in çok fazla internet harcadığı yönünde şikayetlerde bulunuyor. Aksine bazıları ise reels’in rakip plaformlara göre çok daha az internet harcadığını söylüyor. Reels hakkında kafanıza takılan tüm soruların cevapları içeriğimizde mevcut. Hadi, içeriğimize geçelim, işte tüm detaylar…

Reels Nedir?

Instagram, TikTok’a rakip olarak Reels özelliğini çıkardı. Reels, TikTok’un Instagram’a uyarlanmış halidir. TikTok ile aynı işlevi görmektedir. Reels, dikey video formatında kullanıcıların 90 saniyeye kadar video çekmesine, yüklemesine, efekt uygulamasına, seslendirmesine ve düzenlemesine olanak sağlayan bir Instagram özelliğidir. Reels çıkışından çok kısa bir süre sonra milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı. Reels bu sayede çok popüler bir hale geldi. Artık Instagram’da Reels çılgınlığı başladı.

Kullanıcılar artık uzun sıkıcı videolar yerine Reels’den dikey formatta kısa videolar izleyebiliyor. İnsanlar bu sayede çok hızlı içerik tüketiyor. Son zamanlarda Instagram kullanıcıları Reels’in çok fazla internet harcadığından şikayetçi. Peki, Reels ne kadar internet yer? Ne kadar internet harcar?

reels ne kadar internet yer

Reels Ne Kadar İnternet Yer?

Instagram’ın TikTok’a rakip olarak çıkardığı Reels özelliği kısa sürede çok popüler hale geldi. Reels, uzun sıkıcı videolar yerine dikey formatta kısa videolar barındırıyor. Bu sayede kullanıcılar daha fazla içerik tüketiyor. Günümüz teknoloji çağında artık her bireyin neredeyse en az 1 sosyal medya hesabı bulunuyor. Sosyal medya platformları arasından en fazla kullanılanı Instagram, geçtiğimiz yıllarda Reels özelliğini duyurdu. Reels ile dikey formatta 90 saniyeye kadar video çekebilirsiniz.

Son zamanlarda kullanıcılar Instagram Reels’in fazla internet harcadığından şikayetçi. Bazı kullanıcılar Reels’in çok fazla internet tükettiğini, aksine bazı kullanıcılar ise rakiplerine göre çok daha az internet harcadığını söylüyor. Kullanıcılar Reels’in ne kadar internet tükettiğini, dakikada ne kadar internet harcadığını araştırmaya başladı. Peki, Reels ne kadar internet yer?

 • 30 dakika = 480 MB
 • 60 dakika / 1 saat = 960 MB
 • 10 saat = 9.6 GB
 • 24 saat / 1 gün = 23 GB

Instagram’ın Reels özelliğinin ne kadar internet harcadığını detaylı bir şekilde açıkladı. Kısaca Reels 30 dakika da 480 MB, 60 dakika da yaklaşık 1 GB, 10 saatte yaklaşık 10 GB, 10 saatte yaklaşık 10 GB gibi bir internet harcaması yapmaktadır.

Bu içeriğimizde Reels ne kadar internet yer? 2024 Ne kadar internet harcar? sorularının cevabını açıkladık. Instagram’ın TikTok platformuna rakip olarak geliştirdiği Reels özelliği kısa sürede dünyada çok popüler hale geldi. Son zamanlarda kullanıcılar Reels’in çok fazla internet harcadığından şikayetçi. Kullanıcılar reels’in ne kadar internet harcadığını araştırmakta. İçeriğimizde shorts’un ne kadar internet tükettiğini detaylı bir şekilde anlattık.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir