1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Shorts Ne Kadar İnternet Yer? 2024

Shorts Ne Kadar İnternet Yer? 2024
0

Shorts ne kadar internet internet yer? 2024 Ne kadar internet harcar? soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. YouTube’un TikTok’a rakip olarak çıkardığı Shorts özelliği kısa sürede milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı. Shorts, aynı TikTok platformu gibi kısa videolar bulunduruyor. Son zamanlarda YouTube’un Shorts özelliği çok popüler hale geldi.

Son zamanlarda YouTube kullanıcıları Shorts’un ne kadar internet harcadığını, internet paketlerinden ne kadar internet yediğini merak ediyor. Shorts kullanıcıları ne kadar internet harcadığını internette araştırmaya başladı. Bazı kullanıcılar Shorts’un çok fazla internet tükettiğini söylerken bazıları ise çok az internet harcadığını söylüyor. Peki, hangisi doğru?

Bu içeriğimizde Shorts ne kadar internet internet yer? 2024 Ne kadar internet harcar? sorularının cevaplarından bahsedeceğiz. Son zamanlarda kullanıcılar YouTube’un Shorts özelliğinin ne kadar internet harcadığını merak ediyor. Shorts hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevabı içeriğimizde mevcut. Hadi içeriğimize geçelim, işte Shorts ne kadar internet yer sorusunun cevabı sizlerle…

Shorts Nedir?

YouTube’un TikTok platformuna rakip olarak çıkardığı yeni özelliği Shorts, kısa sürede çok popüler hale geldi. Shorts, kısa videolar anlamına gelmektedir. Shorts’un normal YouTube videolarından farkı ise kısa videolar olması ve dikey formatta olması. Shorts, çok hızlı tüketilebilir bir içerik ortamı bize sunuyor. 15-30-45-60 saniyelik kısa videolar ile içerik tüketebiliyorsunuz. Bu içerik tüketim çılgınlığı çok hızlı bir şekilde artıyor. Artık insanlar uzun YouTube videoları yerine kısa videoları tercih ediyor.

Shorts’a isterseniz siz de videolar yükleyebilirsiniz. İstediğiniz müziği ekleyerek shorts videosu oluşturabilirsiniz. YouTube, TikTok’un bu hızlı büyümesini gördükten sonra kendisi de TikTok benzeri bir platform çıkarmayı planladı. Bunun sonucunda YouTube, çok kısa bir süre içerisinde Shorts özelliğini çıkardı. Son zamanlarda bazı kullanıcılar Shorts’un fazla internet tükettiğinden şikayetçi. Peki, shorts ne kadar internet yer? İşte cevabı…

shorts ne kadar internet yer

Shorts Ne Kadar İnternet Yer?

YouTube Shorts, TikTok’a rakip olarak geliştirilmiştir. Normal YouTube videolarının aksine videolar hem dikey formatta hem de süreleri çok kısadır. Shorts ile birlikte kullanıcılar çok hızlı içerik tüketmeye başlamıştır. TikTok’un tüm dünyada kısa süre içerisinde milyarlarca kullanıcıya ulaşmasıyla birlikte diğer rakip sosyal medya uygulamaları TikTok platformunu satın almak istedi. Fakat TikTok tekliflerini geri çevirdi. Bunun üzerine YouTube, kendi TikTok benzeri platformunu çıkarmaya karar verdi. Bunun üzerine çok kısa bir süre içerisinde YouTube Shorts ortaya çıktı.

YouTube shorts videoları normal videoların aksine dikey formatlı ve ortalama 60 saniye videolar olarak karşımıza çıktı. Son zamanlarda bazı YouTube Shorts kullanıcıları Shorts’un çok fazla internet harcadığını iddia etti. Kullanıcılar Shorts’un ne kadar internet harcadığını araştırmaya başladı. Peki, Shorts ne kadar internet yer? İşte cevabı:

 • 30 dakika = 480 MB
 • 60 dakika / 1 saat = 960 MB
 • 10 saat = 9.6 GB
 • 24 saat / 1 gün = 23 GB

YouTube shorts, ortalama olarak yaklaşık 1 saatte 960 MB internet harcar. 24 saat shorts kullanımı sonucu ise 23 GB internet harcaması yaparsınız. YouTube shorts’un internet harcamaları yukarıda yazıldığı gibidir. Kısa videolar halinde birçok video izlendiğinden dolayı internet harcaması fazla olabilmektedir.

Bu içeriğimizde Shorts ne kadar internet yer? 2024 Ne kadar internet harcar? sorularının cevabını açıkladık. YouTube’un TikTok platformuna rakip olarak geliştirdiği Shorts özelliği kısa sürede dünyada çok popüler hale geldi. Son zamanlarda kullanıcılar Shorts’un çok fazla internet harcadığından şikayetçi. Kullanıcılar shorts’un ne kadar internet harcadığından şikayetçi. İçeriğimizde shorts’un ne kadar internet tükettiğini detaylı bir şekilde anlattık.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir