1. Anasayfa
 2. Dedikodu

Tablet Reis Kimdir? Tablet Reis Kaç Para Kazanıyor?

Tablet Reis Kimdir? Tablet Reis Kaç Para Kazanıyor?
0

Tablet Reis kimdir? Tablet Reis aylık kazancı? Herkesin Tablet Reis olarak bildiği aslında gerçek adı Onurcan Güzel, 2013 yılında yaptığı Tablet videosu ile sosyal medyada tanındı. 2013 yılında yaptığı video sonrası uzun yıllar kayıplara karışan Tablet reis geçtiğimiz yıl tekrar ortaya çıktı fakat bu sefer Gothic tarzıyla çekindiği fotoğraf ile sosyal medyada gündem oldu. Şimdilerde ise TikTok canlı yayınlar yaparak geçimini sağlayan Tablet Reis Kimdir? Tablet Reis Kaç Para Kazanıyor? Tablet Reis hasta mı? Tablet Reis’in Hastalığı Ne? Sizler için bugün Tablet Reisi bir diğer adıyla Onurcan Güzel’i araştırdık, buyrun yazımıza.

Tablet Reis Kimdir?

Tablet Reis gerçek adıyla Onurcan Güzel, 1 Ocak 2000 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. 2013 yılında YouTube’a yüklediği tablet kutusundan hıyar çıktı videosuyla sosyal medyada fenomen olmuştur. Günümüz de ise TikTok yayınları yaparak geçimini sağlıyor. İlk olarak Tablet Reis adını 2013 yılında duymaya başladık. 2013 yılında Tablet Reis, o sıralar internet alışverişlerine güvenilmediği için ve internetten herhangi bir şey sipariş edince ürünün gelmeyeceği veya ürün yerine hıyar göndereleceği düşünüldüğü için bu düşünceleri şakayla karışık video haline getirerek paylaştığını açıkladı. Aslında Tablet Reis dolandırılmamıştı. Video da sanki Tablet Reis internetten tablet alıyor, kutusunu video da ilk defa açıyor gibi yapıyor ve kutudan tablet yerine salatalık çıkıyordu. Salatalık çıkması üzerine hepimizin bildiği Tablet Reis tepkisi gerçekleşiyordu. Yani video kısaca kurguydu. Bu video gerçek sanılarak izlenme rekorları kırdı, geçti. O sıralar Facebook aşırı trenddi. Facebook’ta Tablet Reis’in videosunu izlemeyen, paylaşmayan kalmamıştı. Bu video sayesinde Tablet Reis’i tüm Türkiye tanımış oldu.

Bu video ardından Tablet Reis fenomen olmuştu fakat Tablet Reis senelerce sessizliğe bürünerek ortadan kayboldu. Sonra bir ara YouTube’a geri döndü. Videolar çekmeye başladı fakat sonrasında 2020 yılında babasını kaybetmesiyle birlikte tekrardan ortalıktan kayboldu. Aradan yıllar geçti. Geçtiğimiz yıl Tablet Reis, Instagram hesabından bir resmini paylaşmıştı. Gothic tarzı sosyal medyada gündem oldu ve Tablet Reis çok lince maruz kaldı. Bu linç üzerine Onurcan Güzel yani Tablet Reis Gothic tarzdan vazgeçtiğini ve herkesten özür dilediğini açıklayan bir story paylaştı.

Bu story üzerine birçok takipçisi, onu destekleyerek tekrar sosyal medyaya dönmesi gerektiğini belirtti. Şu son zamanlarda da en çok trend TikTok platformu olduğu için oraya geçme ve düzeni yayınlar açmaya karar verdi. Günümüzde de hala TikTok üzerinden yayınlar açmaya devam etmektedir. Peki, Onurcan Güzel TikTok üzerinden kaç para kazanıyor? Ne kadar kazanıyor gelin, birlikte bakalım.

tablet reis kimdir

Tablet Reis Kaç Para Kazanıyor?

Tablet Reis bir diğer adıyla Onurcan Güzel, anlık olarak Instagram’da 75 bin takipçisi, TikTok’ta 58 bin takipçisi, YouTube’da 127 bin takipçisi bulunmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Testo Taylan ile yaptığı bir video da Tablet Reis, halası ile kaldığını ve babasını 2020 yılında kaybettiğini açıkladı. Babasının vefatı üzerine annesinin zengin bir kocaya kaçtığını belirtti. Tablet Reis ise kendisinin hasta olduğunu, gelişim sıkıntısı çektiğini açıkladı. Bunun üzerine Testo Taylan’ın videosuna birçok izleyici Tablet Reis için bağışta bulundu. İzleyiciler ise sosyal medyada Tablet Reis’in ne kadar para kazandığını merak ediyordu. Yaptığımız araştırmalara göre Tablet Reis sadece TikTok yayınlarından kesin olmamakla birlikte tahminen aylık minimum 15 bin TL para kazanıyor. Bu kazanç sadece TikTok yayınlarından gelen kazançtır. TikTok üzerinden bağış göndererek yayıncıya destek olunuyor. Bugünkü yazımızda Tablet Reis yani bir diğer adıyla Onurcan Güzel’i sizler için araştırdık.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir