1. Anasayfa
 2. Gündem

Trendyol Express Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır? 2024

Trendyol Express Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır? 2024
0

Trendyol Express’e taşıyıcı olmak için herkes başvurabiliyor. Motorlu ya da hafif ticari araçlı taşıyıcı olmak için Trendyol Express’e başvurmanız gerekiyor. Ancak başvuran kişilerin aklına takılan bir soru var. Trendyol Express’te çalışmak isteyen kişiler başvurularının ne zaman onaylanacağını ve neler yapması gerektiğini merak ediyor. Peki Trendyol Express başvuru ne zaman sonuçlanır? Trendyol Express başvuru nasıl yapılır? İşte tüm detaylar…

Trendyol Express’e isteyen herkes başvuru yaparak taşıyıcı olabiliyor. Eğer Trendyol Express’e taşıyıcı veya toplayıcı olmak için başvuru yaptıysanız, başvurunuzun ne zaman yanıtlanacağını merak ediyor olmanız oldukça normal. Bu nedenle bu içeriğimizde tüm detaylarıyla birlikte Trendyol Express başvuru sürecinden bahsettik. Trendyol Express başvurusu nasıl yapılır? Trendyol express başvuru ne zaman sonuçlanır gelin birlikte bakalım…

trendyol express başvuru ne zaman sonuçlanır

Trendyol Express Nedir?

Trendyol Express, Trendyol’un kendisine ait olan kargo şirketidir. Trendyol Express’te taşıyıcı veya toplayıcı olmak isteyenler başvuru yaparak Trendyol ile birlikte çalışabiliyor. Tabii ki bunu yapmak için bazı şartları karşılamanız gerekiyor. Trendyol’un kargo şirketi olan Trendyol Express, diğer şirketlere göre daha uygun ve iyi avantajlar sunabiliyor. Bu nedenle de sıklıkla tercih ediliyor.

Trendyol Express Başvuru Nasıl Yapılır?

Trendyol Express’e başvuru yapmak için Trendyol Express’in resmi sitesine girebilirsiniz. Taşıyıcı ve toplayıcı olarak 2 ayrı dalda başvurular alınmaktadır. Taşıyıcılar motosiklet ile ya da hafif ticari araç ile başvurabiliyor. Toplayıcılar ise ticari araç ve kamyonet ile başvuru yapabilmektedirler. Başvuru yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Trendyol Express’in resmi internet sitesine girin. (Buraya tıklayabilirsiniz.)

Başvurular kısmına gelerek, hangi alanda başvuru yapacağınızı seçiniz.

Seçiminizi yaptıktan sonra açılan sayfada çıkan formu dikkatlice doldurunuz. Tüm bilgileri verdiğinizden ve bilgilerin doğru olduğundan emin olun.

Tüm formu doldurduktan sonra “Formu gönder” butonuna tıklayarak formu Trendyol Express’e gönderebilirsiniz.

Sonrasında sizden bazı belgeler istenecektir. Trendyol Express size ulaşarak bu belgeleri getirmenizi isteyecektir.

Trendyol Express Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Trendyol Express’e başvuru yaptığınızda başvurunuz genelde 1 hafta ila 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Başvurunuz sonuçlandığında size bir geri dönüş sağlanacaktır. Trendyol Express başvurunuzun durumunu size ulaşarak bildirecektir. Sonrasında ise eğer başvurunuz olumlu sonuçlanır ise hemen size gönderilen adrese giderek ilk taşımanızı yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Trendyol Express Başvuru Şartları Nelerdir?

 1. 6 Yaşından Küçük Hafif Ticari Araç Sahibi Olmak: Trendyol Express’te çalışmak için başvuruda bulunacak adayların, hafif ticari araç sahibi olmaları gerekmektedir.
 2. 22 – 48 Yaş Aralığında Bulunmak: Başvuru yapacak adayların 22 ile 48 yaş arasında olmaları gerekmektedir.
 3. SRC Belgesi Sahibi Olmak: SRC belgesine sahip olmak, lojistik sektöründe güvenli ve yasal bir şekilde çalışmak için gereklidir.
 4. B Sınıfı Ehliyete Sahip Olmak: Başvuru yapacak adayların B sınıfı ehliyete sahip olmaları gerekmektedir.
 5. Nakliye, Lojistik vb. Alanlarda Şirketinizin Olması: Trendyol Express’te çalışmak için başvuru yapacak adayların, nakliye, lojistik veya benzeri alanlarda şirket sahibi olmaları gerekmektedir.
  • 29 yaşından küçük iseniz: Şirketiniz için devletten ‘genç girişimci’ uygulamasıyla 5000 TL kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca vergi muafiyetiniz de mevcuttur.
 6. Sabıka Kaydı Olmamak: Başvuru yapacak adayların, herhangi bir sabıka kaydının olmaması gerekmektedir.
 7. Full Time Çalışmaya Uyum Sağlamak: Trendyol Express’te çalışacak adayların, full time çalışma düzenine uyum sağlayabileceklerini taahhüt etmeleri beklenmektedir.
 8. Psikoteknik Belgesi Almak: Psikoteknik belgesine sahip olmak, lojistik sektöründe çalışmak için önemlidir.
 9. Askerlik Yapmak: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adayların askerlik görevini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Başvuru şartlarına uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, gerekli adımları atarak Trendyol Express’e başvuru yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir