1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Whatsapp’ı Silince Engel Kalkar mı?

Whatsapp’ı Silince Engel Kalkar mı?
0

Whatsapp’ı silince engel kalkar mı sorusu son zamanlarda birçok Whatsapp kullanıcısı tarafından sorulmaktadır. Whatsapp’ta birisi sizi engellediğinde ya da siz birisini engellediğinizde ve sonrasında Whatsapp’ı sildiğinizde engellerin kalkıp kalkmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Whatsapp uygulamasını silmek ya da Whatsapp hesabını silmek engeli kaldırır mı? Bu içeriğimizde bu soruya yanıt arayacağız. İşte tüm detaylar…

Günümüzde dünyanın en popüler uygulamalarından birisi Whatsapp olmuştur. Artık neredeyse herkesin kullandığı Whatsapp uygulamasında kullanıcılar birbirlerini engelleyebiliyorlar. Ancak herkesin aklına takılan bir soru bulunmaktadır. Whatsapp’ı silince engel kalkar mı sorusu son zamanlarda popüler bir hale geldi. Bu yöntemin engeli kaldırdığı düşünülmektedir.

whatsapp'ı silince engel kalkar mı

Whatsapp’ı Silince Engel Kalkar mı?

Eğer bir kişi sizi engellediyse ve siz Whatsapp uygulamasını silip tekrar yüklediyseniz, aranızdaki engel kalkmayacaktır. Bir kişi sizi engellediğinde o kişi engelinizi kaldırana kadar ne yaparsanız yapın engel kalkmayacaktır. Ancak siz bir kişiyi engellediyseniz ve Whatsapp’ı sildiyseniz, yedek yüklemediğiniz sürece engellediğiniz kişiler listesi sıfırlanacaktır ve engel ortadan kalkacaktır. Eğer yedeklerinizi geri yüklerseniz engel listeniz de geri gelecektir ve böylece engelleriniz devam edecektir.

Dolayısıyla, Whatsapp uygulamasını sildiğinizde sizin engellemiş olduğunuz kişilerin engeli kalksa da, sizi engellemiş olan kişilerin engeli ne yazık ki kalkmamaktadır. Bu nedenle karşı tarafın engelini kaldırmak istiyorsanız, Whatsapp uygulamasını silmeniz bir işe yaramayacaktır.

Whatsapp Karşı Tarafın Engelini Nasıl Kaldırabilirim?

Bu soruya vereceğimiz cevap sizi biraz üzebilir. Whatsapp’ta karşı taraf sizi engellediğinde ne yazık ki engeli kaldırmanızın hiç bir yolu bulunmamaktadır. Whatsapp gizliliğe ve güvenliğe oldukça önem vermektedir. Bu nedenle kötü niyetli insanların Whatsapp kullanıcılarını rahatsız etmesini engellemek için “Engel” özelliğini sunmaktadır. Bu sayede Whatsapp kullanıcıları rahatsız oldukları kişileri engelleyebilir ve engellenen kişi bir daha o kullanıcıyı hiç bir şekilde rahatsız edemez.

Whatsapp’ta bir kişi sizi engellediğinde, hesabınızı da silseniz, uygulamayı da silseniz herhangi bir fayda etmeyecektir. Ne yaparsanız yapın karşı taraftan engel kaldırılmadığı sürece bu engel kalıcı olarak devam edecektir. Bu nedenle Whatsapp’ta karşı tarafın engelini kaldırmak mümkün değildir. Whatsapp’ı silince engel kalkar mı sorusuna verilecek yanıt ne yazık ki olumsuz olacaktır.

Whatsapp Engel Nasıl Kaldırılır?

Whatsapp’ta engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak istiyorsanız, ister gizlilik ayarlarından isterseniz de engellediğiniz kişinin profilinden bu engeli kaldırabilirsiniz. Aşağıdaki listede Whatsapp engel kaldırma adımlarını detaylı olarak yazdık. Bu adımları uygulayarak engellediğiniz kişinin engelini kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

 1. Whatsapp uygulamasını açın.

 2. Engellemiş olduğunuz kişinin sohbetine girin. (Eğer sohbeti sildiyseniz 4. adıma geçin.)

 3. Android cihazlarda sağ üstteki üç noktaya tıklayarak “Engeli Kaldır” butonuna tıklayın. iOS cihazlarda ise kişinin profiline girip, en alta inin ve engeli kaldır butonuna tıklayın.

 4. Eğer kişinin sohbetini sildiyseniz, Ayarlar sekmesine girin.

 5. Ayarlar menüsünden gizlilik bölümüne girin.

 6. Gizlilik kısmına girdikten sonra, “Engellenenler” butonuna dokunun.

 7. Burada, engellemiş olduğunuz kişilerin listesi görünecektir. Engeli kaldırmak istediğiniz kişinin üzerine tıklayarak Engeli kaldır butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.

Bu adımları uygulayarak engellemiş olduğunuz kişinin engelini kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Whatsapp’ı silince engel kalkar mı sorusunu soranlar için Whatsapp’ı silmeye gerek yok. Sadece yukarıdaki birkaç adımı uyguladığınızda Whatsapp’ta engellediğiniz kişinin engelini kolay bir şekilde kaldırabiliyorsunuz.

Bu içeriğimizde Whatsapp’ı silince engel kalkar mı sorusuna detaylı bir şekilde yanıt verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Ayrıca eklemek istediğiniz bir konu olursa yine yorumlar kısmından ekleme yaparak diğer ziyaretçilerimizin de bilgilerinizden faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir