1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp 30 Saniyeden Uzun Video Paylaşma Yöntemi (2024)

Whatsapp 30 Saniyeden Uzun Video Paylaşma Yöntemi (2024)
0

Whatsapp 30 saniyeden uzun video paylaşma yöntemi açıklandı. Whatsapp’ta durum paylaşmak isteyen birçok insan 30 saniye kısıtlaması olması nedeniyle paylaşmak istedikleri durumu paylaşamıyor. Bu sorunu çözmek için çeşitli teknikler ve yöntemler geliştirildi. Peki durum olarak paylaşmak istediğiniz bir video 30 saniyeden uzunsa ne yapmanız gerekiyor? Bu videoyu nasıl paylaşırsınız? İşte tüm detaylar…

Şu anda Whatsapp dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulaması olma vasfını taşımaya devam ediyor. Bu uygulamada da Instagram’da hikayelerin olduğu gibi kısa fotoğraf ve videolar yayınlayabileceğimiz bir durum özelliği bulunuyor. Bu özellik ile istediğiniz fotoğrafı ve videoyu paylaşabiliyorsunuz ve 24 saat boyunca profilinizde duruyor. Ancak 30 saniyeden uzun videolara Whatsapp izin vermiyor. Bu durumda yapmanız gereken birkaç şey bulunuyor. Bu yöntemleri kullanarak Whatsapp 30 saniyeden uzun video paylaşma işlemini yapabileceksiniz. İçeriğimizi sonuna kadar okuyarak Whatsapp’ta artık 30 saniyeden daha uzun videolar yayınlayabilirsiniz. Whatsapp 30 saniyeden uzun video paylaşma yöntemini detaylıca anlattık.

whatsapp 30 saniyeden uzun video paylaşma

Whatsapp 30 Saniyeden Uzun Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulamasında bir durum yayınlarken tek seferde 30 saniyeden uzun bir video paylaşamazsınız. Bu nedenle eğer paylaşmak istediğiniz video 30 saniyeden uzun ise bu videoyu bölmeniz gerekecektir. Videoyu Whatsapp’ta paylaşırken kolaylıkla bölebilirsiniz. İlk önce ilk 30 saniyeyi, sonrasında sırasıyla diğer 30 saniyelik kısımları arka arkaya ayrı durumlar olarak koyabilirsiniz. 30 saniyeden uzun video paylaşmanın tek yöntemi budur.

WhatsApp, günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. 2010 yılında kurulan ve Facebook tarafından satın alınan bu uygulama, kullanıcıların metin mesajları, sesli mesajlar, görüntülü görüşmeler, belge paylaşımları ve hatta grup sohbetleri yapmalarını sağlıyor. En çok konuşulan konulardan biri Whatsapp 30 saniyeden uzun video paylaşma sorusu oluyor. Bu sorunun da tek çözümü yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi videoyu bölmek olacaktır.

WhatsApp, iletişimde devrim yaratan bir uygulama olmasına rağmen, 30 saniyeden uzun video paylaşma konusunda bazı sınırlamaları bulunmaktadır. Ancak, bu sınırlamaları aşmak için videoyu bölmek gibi pratik bir çözüm bulunmaktadır. Bu şekilde, istediğiniz uzunluktaki videoları bile paylaşabilirsiniz. Bu yöntemle, WhatsApp durumunuzda daha geniş bir içerik yelpazesi sunabilir ve iletişimde daha yaratıcı olabilirsiniz.

Videoyu Nasıl Böleceğim?

Videoyu 30’ar saniyelik ayrı parçalara ayırmanız gerekiyor. Bunu Whatsapp ile kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Durum paylaşırken ilk önce paylaşacağınız videoyu seçin ve ilk 30 saniyeyi seçin. Sonrasında tekrardan bir durum paylaşmak için aynı videoyu seçin ve devamındaki 30 saniyeyi seçin. Bu şekilde devam ederek videonun tamamını paylaşabilirsiniz.

Eğer Whatsapp üzerinden yapmak istemezseniz, çeşitli uygulamalar kullanarak bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. Video düzenleme programlarını indirdiğinizde birçok uygulamada video bölme işlemi bulunmaktadır. Videoyu 30 saniyelik parçalara ayırdıktan sonra sıra sıra Whatsapp durumunuzda paylaşabilirsiniz.

WhatsApp’ın durum bölümünde 30 saniyeden uzun videoları doğrudan paylaşma seçeneği bulunmamaktadır. Ancak, videoları 30 saniyelik parçalara bölmek ve ardından sırayla paylaşmak, uzun videoları durumda paylaşmanın bir yoludur. Bu durumda, istediğiniz videonun her bir 30 saniyelik kısmını sırayla paylaşabilirsiniz. Bu şekilde, videonun tamamını paylaşmak mümkün olur. Ancak her bir parçayı ayrı ayrı paylaşmanız gerekecektir. Uygulama dışında, video düzenleme programları kullanarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde Whatsapp 30 saniyeden uzun video paylaşma yöntemlerinden bahsettik. Özet geçecek olursak Whatsapp durumunuzda yayınlamak istediğiniz videoları 30’ar saniyelik videolara böldüğünüzde bu sorunu ortadan kaldıracaksınız. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için ok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir