1. Anasayfa
 2. Teknoloji

YouTube Ne Kadar İnternet Yer? 2024

YouTube Ne Kadar İnternet Yer? 2024
0

YouTube ne kadar internet yer? 2024 YouTube ne kadar internet harcar? soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. YouTube platformunu kullanan kişiler YouTube’un ne kadar internet harcadığını, internet paketlerinden ne kadar internet yediğini araştırmaya başladı. YouTube, dünyanın en büyük video izleme platformudur. YouTube platformundan istediğiniz videoyu izleyeyebilir ve özgürce takılabilirsiniz.

Son zamanlarda YouTube kullanıcıları YouTube videolarının ne kadar internet yediğini, ne kadar internet harcadığını merak ediyor. Kullanıcılar YouTube platformunun mobil veriden ne kadar internet harcadığını araştırmaya başladı. Peki, YouTube ne kadar internet harcıyor?

Bu içeriğimizde YouTube ne kadar internet yer? 2024 YouTube ne kadar internet harcar? sorularının cevaplarından bahsedeceğiz. Son zamanlarda YouTube kullanıcıları videoların ne kadar internet yediğini, ne kadar internet harcadığını araştırmaya başladı. YouTube platformu hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevabına yazımızdan ulaşabilirsiniz. Hadi içeriğimize geçelim, işte YouTube ne kadar internet yer sorusunun cevabı…

YouTube Nedir?

YouTube platformu, Google’a ait bir çevrimiçi video platformu ve sosyal medya platformudur. Amerika’da kurulmuştur. Merkezi San Bruno, Kaliforniya’dadır. 15 Şubat 2005 tarihinde 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Şuan ise dünyanın en büyük çevrimiçi video platformudur. YouTube’un kullanıcı sayısının dünyada milyarlarca olduğu bilinmektedir. YouTube, her geçen gün daha da büyümektedir. YouTube’un şuanlık rakibi yoktur. YouTube platformuna video yükleyebilir, videolarınızdan para kazanabilir ve videolar izleyebilirsiniz. YouTube reklamları ve abonelikleri ile gelir elde edebilirsiniz.

youtube ne kadar internet yer

YouTube Ne Kadar İnternet Yer?

Son zamanlarda kullanıcılar YouTube videolarının ne kadar internet yediğini araştırmaya başladı. YouTube kullanıcıları son zamanlarda YouTube’un çok internet harcadığı konusunda şikayetçi. Kullanıcılar video izlerken genelde çözünürlüğü en yükseğe getirirler. Peki, YouTube video çözünürlükleri ne kadar internet harcar?

 • 144p: En düşük çözünürlüktür. Pek tercih edilmeyen bir çözünürlük olan 144p ile 1 saat izlenen bir içerikten ortalama olarak 70 ile 100 MB arasında bir internet harcaması yaparsınız.
 • 240p: En düşük çözünürlüklerden ikincisidir. Pek tercih edilmeyen çözünürlük olan 240p ile 1 saat izlenen bir içerikten ortalama 180 ile 230 MB arasında bir internet harcaması yaparsınız.
 • 360p: Gariban dostu internet çözünürlüğü olarak bilinen 360p ile 1 saat izlenen bir içerikten ortalama olarak 350 MB ile 450 MB arasında internet harcaması yaparsınız.
 • 480p: Fiyat/performans denebilecek çözünürlüğümüz 480p ile 1 saat izlenen bir YouTube videosunda ortalama olarak 500 MB ile 660 MB arasında internet harcaması yaparsınız.
 • 720p: HD video çözünürlüğü olan, çoğunluğun tercih ettiği çözünürlük olan 720p ile 1 saat izlenen bir YouTube videosunda ortalama olarak 1 GB – 2 GB arasında internet harcaması yaparsınız.
 • 1080p: Full HD video çözünürlüğü yine çoğunluk tarafından sıkça tercih edilir. 1080p ile izlediğiniz 1 saatlik bir YouTube videosunda ortalama olarak 2.5 GB – 3 GB arasında internet harcaması yaparsınız.
 • 2160p: 4K video çözünürlüğü olan 2160p ile izlediğiniz 1 saatlik bir YouTube videosunda ortalama olarak 5 GB ile 15 GB arasında internet harcaması yaparsınız.
 • 4320p: 8K video çözünürlüğü olan 4320p ile izlediğiniz 1 saatlik bir YouTube videosunda ortalama olarak 20 GB internet harcaması yaparsınız.

YouTube video çözünürlüklerine göre saatlik internet harcamalarını detaylı bir şekilde açıkladık. YouTube platformu hakkında yazdığımız diğer yazılara buradan ulaşabilirsiniz. YouTube platformu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayınız. Son zamanlarda YouTube kullanıcılarının sıkça sorduğu sorunun cevabından bahsettik. Sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir