1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Snapchat Mor Snap Ne Demek? Mor Halka Nedir, Ne Anlama Gelir?

Snapchat Mor Snap Ne Demek? Mor Halka Nedir, Ne Anlama Gelir?
0

Snapchat mor snap ne demek sorusu çok fazla soruluyor. Snapchat uygulamasında yer alan bu renklerin her birinin bir anlamı var. Size gönderilen bir snap mor ya da kırmızı şekilde görüntülenebilir. Bunların çeşitli özellikleri vardır. Size özel gönderilen bir snap ya da önemli bir snap sizi bekliyor olabilir. Peki Snapchat mor snap nedir? Ne anlama gelir? İşte tüm detaylar…

Milyonlarca insan tarafından kullanılan Snapchat günümüzde hala popülerliğini koruyor. Özellikle genç yaşlardaki kullanıcıların sıklıkla kullandığı Snapchat uygulaması çeşitli özellikler ile sürekli olarak karşımıza çıkıyor. Bu içeriğimizde ele alacağımız özellik ise gönderilen snaplerin görünürdeki renkleri olacak. Bir snap gönderildiğinde gönderilen snapin yanında ok belirtisi ile renk belirir. Bu renkte size bu snapin özelliğini anlatmaktadır. Rengine göre aşağıdaki seçeneklerden birisini ifade etmektedir.

snapchat mor snap ne demek

Snapchat Mor Snap Ne Demek?

Yukarıda da görebileceğiniz üzere bazı snaplerin etrafı mor daire ile kaplı olabiliyor. Bu renk bazen kırmızı da oluyor. Tabii ki de bu renklerin bir anlamı var. Mor snap, yalnızca size özel gönderilen snap anlamına gelmektedir. Gönderilen içeriği yalnızca siz görebilirsiniz ve herhangi biriyle paylaşamazsınız. Bu snap, kişiye özel olarak ayarlanmış ve gönderilmiştir. Dolayısıyla da bu snapi gören tek kişi sadece siz olacaksınız. Snapchat mor snap ne demek sorusuna bu şekilde yanıt vermiş olduk.

Bu özellik Instagram’daki yakın arkadaşlar özelliği ile benzerdir. Yalnızca seçilen kişilere gönderilen snap ve hikayelerin etrafında mor halka belirir. Bu da bu snapin kişiye özel olarak paylaşıldığı anlamına gelir. Bu hikayeyi veya snapi görüntülediğinizde normal bir hikaye gibi halka griye döner. Mor snap ya da mor halka olarak adlandırılan bu özelliğin anlamı bu şekildedir.

Snapchat Mor Halka Ne Anlama Gelir?

Mor halka Snapchat uygulamasında 2 yerde karşımıza çıkıyor. Biri hikayeler kısmı biri ise hızlı ekleme alanında bulunan bitmojilerin etrafında olan mor halka. İkinci bahsettiğimizin yani bitmojilerin etrafında görünen mor halkanın herhangi bir anlamı yoktur. Bu bir şeyi ifade etmez, yalnızca tasarım olarak bu şekilde olması tercih edilmiştir. Ancak hikayeler kısmında durum farklı. Instagram’daki yakın arkadaşlar özelliği gibi burada da yalnızca seçilen kişilere özel paylaşılmış bir hikaye bulunmaktadır. Eğer hikayelere bakarken mor halkalı bir hikaye görüyorsanız bilin ki bu hikaye size özel paylaşılmıştır. Yani mor halka da mor snap ile birebir olarak aynı özellikleri taşımaktadır. İkisinde de sadece seçilen kişilere özel olarak yayınlanan bir içerik bulunmaktadır. Eğer siz bunu görüyorsanız, siz de seçilen kişiler listesindesiniz.

Snapchat Mor Mesaj Ne Demek?

Mesajlar kısmındaki mor kutu ise gönderilen bir sesli mesajın karşı tarafa ulaştığı anlamına gelmektedir. Bir ses dosyası gönderdiğinizde ve bu ses karşı tarafa iletildiğinde mor kutu veya ikon görüntülenmektedir. Bu da karşı tarafa sesin başarılı bir şekilde iletildiğini ifade etmektedir. Bu şekilde gönderdiğiniz seslerin ulaşıp ulaşmadığını anlamanız mümkün hale geliyor. Snapchat mor snap ne demek başlığı altında da diğer mor renklerinin anlamlarından detaylıca bahsettik.

Bu içeriğimizde Snapchat mor snap ne demek, mor halka ne anlama gelir gibi sorulara detaylarıyla yanıt verdik. Özet geçecek olursak mor snap yalnızca seçilen kişilere özel paylaşılmış bir snap anlamına gelmektedir. Hikayeler kısmında yer alan mor halka da aynı şekildedir. O hikayenin belirli kişiler seçilerek paylaşıldığı anlamına gelir. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir