1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Apartman Kapı Şifresi Değiştirme: Otomatik Kapı Şifresi Nasıl Değişir?

Apartman Kapı Şifresi Değiştirme: Otomatik Kapı Şifresi Nasıl Değişir?
0

Apartman kapı şifresi değiştirme işlemi oldukça basittir. Günümüzde artık tüm apartmanlarda otomatik kapı bulunuyor. Çip veya şifre ile açılan bu kapıların şifreleri kolaylıkla değiştirilebiliyor. Otomatik kapı şifresi değiştirme işlemi oldukça basittir. Yalnızca birkaç adımda otomatik kapı şifresi değiştirme işini kendiniz yapabilirsiniz. Aşağıda size detaylıca adım adım şifreyi nasıl değiştireceğinizi anlattık. İşte detaylar…

Apartmanınızın veya sitenizin giriş kapısında kullanılan şifrenin bazen güvenlik nedeniyle değiştirilmesi gerekebiliyor. Bu gibi durumlarda şifre değiştirilerek tüm apartman sakinlerine bildirilir. Şifreyi değiştirmek için gerekli olan tek şey eski şifreyi bilmeniz olacaktır. Eğer otomatik kapının şu anki geçerli şifresini biliyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak kolaylıkla şifre değişikliği yapabilirsiniz.

apartman kapı şifresi değiştirme

Apartman Kapı Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Otomatik kapı şifresi değiştirmek için öncelikle otomatik kapı sisteminin markasını bilmeniz gerekiyor. Her markaya göre şifre değişikliği işlemi farklı olabilir. Ancak biz genelde kullanılan yöntemi sizlere burada anlatacağız. Bu yöntemi deneyerek, şifreyi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Genel olarak bu yöntem kullanıldığından dolayı, büyük ihtimal şifreniz değişecektir.

İlk olarak aşağıdakileri yöntemleri deneyin: (Her markada farklı olduğundan dolayı bunlardan birisi sizin sisteminiz için geçerli olacaktır. Şifre sorana kadar deneyin.)

1. İlk olarak 1’e bastıktan sonra C’ye basılı tutun.
2. “*” ve “#” tuşlarına art arda basın.

Sonrasında size mevcut şifre sorulacaktır. Kapı şifrenizi girin. Bu genelde formasyon olarak “1234” ya da “9999” olmaktadır.

Açılan menüden ilerleyerek “Kapı şifresi” kısmına girin.

Ardından sizden yeni şifreniz istenecektir. Buradan koymak istediğiniz yeni şifreyi girin.

Ardından kaydederek onayladığınızda artık otomatik kapı şifreniz değişmiş olacaktır.

Bu adımları takip ederek işlem yaptığınızda otomatik kapı şifreniz başarıyla değişecektir. Eğer şifrenizi değiştirirken bir sorun yaşadıysanız, firmanızı arayarak destek talep edebilirsiniz. Uzaktan ya da adrese gelerek destek sağlanacaktır.

Otomatik Kapı Şifresi Unutulursa Ne Olur?

Otomatik kapı şifresini unuttuysanız şifrenizi sıfırlamak için bazı araç gereçlere ihtiyacınız bulunuyor. Fabrika ayarlarına döndürmek için cihazın dış kısmını yerinden sökmeniz ve içerisindeki reset butonuna uzun süreli bastıktan sonra soketi sökerek reset işlemini tamamlayabiliyorsunuz. Bu durum biraz karışık olduğundan dolayı size aşağıda bir video bıraktık. Eğer şifrenizi unuttuysanız bu videoyu izleyerek şifre sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Unutulan apartman kapı şifresi değiştirme için aşağıdaki videoyu izleyin.

YouTube video

Yukarıdaki video şifre değiştirmek için değildir. Eğer kapı şifresini unuttuysanız, sıfırlamak içindir. Eğer şifrenizi biliyorsanız yukarıdaki listede anlatılan adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Eğer şifrenizi değiştirmekte ya da sıfırlamakta bir sorun yaşarsanız, otomatik kapı sisteminizin firması ile iletişime geçerek destek talep edebilirsiniz. Uzaktan ya da servis göndererek destek sağlanacaktır.

Otomatik Kapı Şifresi Nasıl Girilir?

Apartman kapı şifresi değiştirme işlemini yaptık. Şimdi normal bir şekilde apartmana girmeye çalışırken şifreyi nasıl gireceğinizden bahsedelim. Diyelim ki şifremizi “1234” olarak ayarladık. Apartmana girmeye çalışırken ilk olarak cihazdaki “C” butonuna tıklayın ve ardından şifreyi girin. Direkt olarak “1234” yazmaya çalıştığınızda, daire 1’i aramak istediğinizi algılayacaktır. Bu nedenle, şifreyi girmeden önce C butonuna tıklayın ve ardından şifreyi girin. Bu şekilde sorunsuz olarak otomatik kapı şifresi girme işlemini yapabilirsiniz.

Bu içeriğimizde otomatik kapı şifresi değiştirme işleminin nasıl yapılacağından detaylı olarak bahsettik. İçerik hakkındaki görüş ve önerilerinizi bizlere yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca eklemek istediğiniz bir şey olursa, diğer ziyaretçilerimizin faydalanması için yorum kısmından veya iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz. Apartman kapı şifresi değiştirme işlemi için anlatacaklarımız bu kadar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir