1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

BİM İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

BİM İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?
0

BİM iş başvurusu kaç günde sonuçlanır sorusu, BİM’de çalışmak için başvuru yapan birçok kişi tarafından merak edilmektedir. BİM’e iş başvurusunda bulunurken doğrudan bir şubeye giderek ya da BİM’in resmi internet sitesinden başvuruda bulunmuş olabilirsiniz. Her iki durumda da sonuçlanma süreci genellikle benzer olacaktır. Peki, BİM’e başvurduğunuzda kaç gün içinde yanıt alacaksınız? İşte tüm detaylar…

Pek çok kişi, BİM’e başvuru yaptıktan sonra başvurusunun ne zaman onaylanacağını ve işe ne zaman başlayabileceğini merak ediyor. Başvuru sırasında, başvurulan şubede anlık bir ihtiyaç yoksa başvurunun ne zaman sonuçlanacağı genellikle belirtilmez. Bu nedenle bu konuda merak içinde olmanız oldukça doğaldır. Bu yazımızda, BİM iş başvurusu kaç günde sonuçlanır sorusuna ayrıntılı bir şekilde yanıt veriyoruz. Hadi birlikte inceleyelim…

bim iş başvurusu kaç günde sonuçlanır

BİM İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

BİM’de çalışmak isteyenlerin başvuru yapması oldukça kolaydır. BİM’in resmi internet sitesinin “Kariyer” sayfasından online başvuru yapabileceğiniz gibi, herhangi bir BİM şubesine giderek de iş başvurusunda bulunabilirsiniz. BİM’de çalışmaya başlamak için Kariyer sayfasında formu doldurduğunuzda, sizin adresinize yakın BİM şubeleri arasında personel ihtiyacı olan bir şube sizi arayarak görüşmeye çağırır. Ya da yüz yüze herhangi bir şubeden başvurursanız, ihtiyacı olan şubelere iletişim bilgileriniz gönderilir ve yine görüşmeye çağrılırsınız.

Gördüğünüz gibi, ister şubeden ister online olarak BİM’de çalışmak için başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz alındıktan sonra bilgileriniz kaydedilir ve en uygun şubeye iletilir. Bu şubedeki yetkililer, ihtiyaç durumuna göre sizi arayarak görüşmeye davet eder. Görüşmeye gidip başarılı olursanız, gerekli belgeleri tamamlayarak BİM’de çalışmaya başlayabilirsiniz.

BİM İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Asıl soruya gelecek olursak, başvuru yapan herkes BİM iş başvurusu kaç günde sonuçlanır sorusunu merak ediyor. BİM’e yapılan iş başvurularının belirli bir sonuçlanma süresi yoktur. Eğer başvurduğunuz şubede acil personel ihtiyacı varsa, başvurunuz başvurduğunuz gün bile sonuçlanabilir. Ya da online bir başvuru yaptıysanız ve yakınınızdaki bir şubede acil personel ihtiyacı varsa, yine hızlı bir şekilde geri dönüş almanız mümkündür. Ancak, çevrenizdeki şubelerde o anda personel ihtiyacı yoksa, başvurunuz diğer şubelere yönlendirilebilir veya yakınınızdaki şubelerden birinde personel eksikliği oluştuğunda sizinle iletişime geçilebilir. Başvurunuz BİM’in veri tabanında saklanır ve o anda bir ihtiyaç olmasa bile ilerleyen dönemlerde personel ihtiyacı doğduğunda size ulaşabilirler.

BİM iş başvurusu kaç günde sonuçlanır sorusuna bu şekilde bir yanıt verilebilir. Net bir zaman dilimi belirtmek mümkün olmasa da, bu açıklama sizin için yeterli bir bilgi sunacaktır.

BİM İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Bu sorunun yanıtı da, yukarıdaki açıklamalarda belirtilenlerle aynıdır. Yakınınızdaki şubelerin personel ihtiyaçlarına göre başvuru sonuçlanma süreniz uzayıp kısalabilir ve bu sürenin net bir zaman dilimi yoktur. Bu nedenle yapmanız gereken tek şey, başvurunuzu yaptıktan sonra sabırla beklemektir. Zaman zaman şubelerle iletişime geçerek başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Eğer acil bir işe ihtiyacınız varsa, bunu belirterek şu anda ihtiyaç olup olmadığını sorabilir ve alternatif iş arayışlarına da yönelebilirsiniz. BİM’de hemen çalışmaya başlamak için yapabileceğiniz en iyi şey, CV’niz ile birlikte çalışabileceğiniz mesafedeki tüm BİM şubelerine başvuruda bulunmaktır.

Bu yazımızda, BİM iş başvurusu kaç günde sonuçlanır sorusuna ayrıntılı bir yanıt verdik. BİM’de iş başvurusu yaptığınızda, başvuru ve sonuç sürecinin nasıl işlediğini detaylıca açıkladık. İçeriğimizle ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca daha fazla içeriğimize göz atmak için Alakasız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir