1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

BİM’de Çalışmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

BİM’de Çalışmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
0

BİM’de çalışmak için belirli belgeleri hazırlamanız ve işe başlamadan önce BİM’e teslim etmeniz gerekmektedir. Bu evrakların neler olduğuna dair çeşitli kaynaklarda bilgi bulabilirsiniz. Size mutlaka götürmeniz gereken, BİM’de çalışmak için gerekli evraklar listesini hazırladık. Peki BİM’de çalışmak isteyenlerin gitmeden önce hangi belgeleri hazırlaması gerekiyor? BİM hangi belgeleri istiyor? İşte tüm detaylar…

BİM firmasına iş başvurusunda bulunduğunuzda ve başvurunuz onaylanırsa sizden birkaç belge istenecektir. Bu belgeleri işe başlamadan önce teslim etmeniz gerekmektedir. Bu belgeleri belirtilen tarihe kadar hazırlayıp BİM şubesine götürmeniz önemlidir. Peki bu belgeler nelerdir? BİM’de çalışmak için gerekli evraklar nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim…

bim'de çalışmak için gerekli evraklar

BİM’de Çalışmak İçin Gerekli Evraklar

BİM’de çalışmaya başlamak istiyorsanız, sizden istenen bazı evrakları hazırlamanız ve şubeye teslim etmeniz gerekiyor. Bu evraklar çalışmaya başlamak için mutlaka gereklidir. Bunların her birini sizin için belirlenen süreçte hazırlamanız ve şube müdürünüze teslim etmeniz gerekmektedir. Genellikle size hangi belgeleri isteyeceklerini liste halinde gönderirler. Gönderilen listedeki belgelerin hiçbirinin eksik olmaması gerekmektedir.

BİM’de çalışmak için gereken evraklar genellikle şu şekildedir:

 • Kimlik Fotokopisi: Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınızın veya nüfus cüzdanınızın fotokopisi.
 • Adli Sicil Kaydı: Temiz bir adli sicil kaydı, sabıka kaydı belgesi.
 • İkametgâh Belgesi: İkamet ettiğiniz adresi gösteren belge.
 • Sağlık Raporu: Çalışabileceğinizi gösteren tam teşekküllü bir hastaneden alınmış sağlık raporu.
 • Vesikalık Fotoğraf: Biyometrik veya vesikalık fotoğraf (genellikle 2-4 adet).
 • Diploma veya Öğrenci Belgesi: Mezuniyet durumunuzu veya öğrenci olduğunuzu gösteren belge.
 • SGK Dökümü: Daha önce çalışmış olduğunuz yerlerden alabileceğiniz Sosyal Güvenlik Kurumu dökümü.
 • Askerlik Durum Belgesi (Erkekler İçin): Erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge.
 • Halkbank Hesap Cüzdanı: Halkbank hesabınıza ait hesap cüzdanınız.

Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp teslim ettiğinizde, BİM’de çalışma süreciniz daha hızlı ve sorunsuz ilerleyecektir.

Bu belgelerin her birini hazırlamanız gerekmektedir. Bu liste eksik ya da fazla olabilir, işe gireceğiniz şubeden size hazırlamanız gereken belgelerin neler olduğunu göndermelerini isteyebilirsiniz. Böylece size gönderilen listedeki tüm evrakları eksiksiz şekilde hazırlayarak teslim edebilirsiniz. Eğer sizden istenen bu belgelerde eksiklik olursa, işe başlamanız konusunda sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle tamamını hazırlamaya özen göstermenizi öneriyoruz.

Evraklarınızın tamamını hazırladıktan sonra şubeye tekrar giderek mağaza sorumlusu veya şube müdürüne evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Bu şekilde, işe alım süreciniz sorunsuz ilerler ve BİM’de çalışmaya başlama aşamanız daha hızlı olur.

BİM İş Başvuru Formu 2024

Eğer henüz BİM’e başvuru yapmadıysanız, size en yakın şubeye giderek başvuru yapabilir veya internet üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

BİM’in resmi web sitesini ziyaret ederek online başvuru yapabilirsiniz. Adımlar genellikle şu şekildedir:

 1. BİM’in kariyer sayfasına gidin: BİM Kariyer
 2. Açılan sayfada “İş Başvuru Formu” veya “Başvuru Yap” gibi seçenekleri bulun ve tıklayın.
 3. İlgili pozisyonu seçin ve istenilen bilgileri doldurarak başvurunuzu tamamlayın.

Eğer başvurunuzu yüz yüze olacak şekilde yapmak istiyorsanız, çalışmak istediğiniz BİM şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer o şubede ihtiyaç yoksa bile yakındaki diğer şubelerde çalışmak için CV’nizi veya iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Böylece BİM’de çalışmaya başlamak için ilk adımı atmış olacaksınız. Başvurunuz onaylanırsa, BİM’de çalışmak için gerekli evraklar listesine göre evraklarınızı hazırlayarak şubeye teslim edebilirsiniz.

Bu içeriğimizde BİM’de çalışmak için gerekli evraklar hakkında detaylı bir bilgilendirme yaptık. Hangi belgeleri teslim etmeniz gerektiğini ve nereye teslim etmeniz gerektiğini detaylıca anlattık. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa yorumlar kısmından sorularınızı sorabilirsiniz. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca “NE Alaka?” diyeceğiniz çeşitli içeriklerimize göz atmak için Alakasız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir