1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Hızlı Tren Genç Bilet Fiyatları 2024

Hızlı Tren Genç Bilet Fiyatları 2024
0

Hızlı tren genç bilet fiyatları oldukça araştırılıyor. İstanbul, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Konya ve diğer tüm iller için yolculuk yapacak olan genç yolcular TCDD’nin indiriminden yararlanabiliyor. Genç indirimi, bilet alırken uygulanıyor ve gençler daha uyguna bilet satın alabiliyor. Eğer sizde hızlı tren genç indirimi almak istiyorsanız bu içeriğimizi sonuna kadar okuyabilirsiniz. Hızlı tren genç bilet kaç TL? YHT genç bilet nasıl alınır? İşte tüm detaylar…

TCDD Yüksek Hızlı Tren (YHT) Türkiye’nin birçok noktasına yolculuk yapmanız için sefer düzenlemektedir. Hızlı tren ile birçok il ve ilçeye yolculuk edebiliyorsunuz. Yüksek Hızlı Tren’in en avantajlı yönü de fiyatlarıdır. Hem genç, hem 65 yaş üstü vatandaşlar için çeşitli indirimleri bulunmaktadır. Öğretmen, genç, 65 yaş üstü, TSK personeli, TCDD personeli ve emekliler için çeşitli oranlarda indirimler bulunmaktadır. Bu yazımızda da TCSS genç bilet fiyatlarından detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

hızlı tren genç bilet fiyatları 2024

Hızlı Tren Gençlere Ücretsiz mi?

En çok merak edilen konulardan biri de hızlı trenin gençlere ücretsiz olup olmadığıdır. Ne yazık ki TCDD hızlı tren, gençler için ücretsiz değildir. Ancak belirli bir oranda indirim uygulanmaktadır. Bu nedenle gençler hızlı tren bileti alırken belirli bir miktarda ücret ödemelidir. Bu tutar, tabii ki biletin türüne ve gidilecek mesafeye göre değişiklik göstermektedir. Ancak gençler için uygulanan belirli bir indirim oranı vardır. Bu konu hakkında aşağıdaki paragraflarda daha detaylı bilgiler verdik.

Hızlı Tren Gençlere (Öğrencilere) İndirimli mi?

Gençler ve öğrenciler için en çok merak edilen konulardan biri, TCDD hızlı tren biletlerinin indirimli olup olmadığıdır. Evet, TCDD hızlı tren, gençler ve öğrencilere belirli bir oranda indirim sağlamaktadır. Bu sayede, gençler ve öğrenciler hızlı tren biletlerini daha uygun fiyatlarla satın alabilirler.

Hızlı Tren Genç İndirimi Ne Kadar?

TCDD, 13-26 yaş arasındaki gençler ve öğrencilere standart bilet fiyatı üzerinden %20 indirim sunmaktadır. Bu indirim, gençlerin ve öğrencilerin seyahat masraflarını azaltarak, daha uygun fiyatlarla yolculuk yapmalarını sağlar.

Hızlı Tren Kaç Yaşlarına İndirimli?

TCDD hızlı tren, gençler ve çeşitli yaş gruplarına belirli indirimler sunmaktadır. İşte detaylar:

Gençler ve Öğrenciler İçin İndirim

 • Yaş Aralığı: 13-26 yaş arasındaki gençler ve öğrenciler
 • İndirim Oranı: Standart bilet fiyatı üzerinden %20 indirim
 • Gerekli Belgeler: Öğrenci kimlik kartı veya yaşınızı gösteren geçerli bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, pasaport vb.)

Diğer Yaş Grupları İçin İndirimler

 • 0-6 Yaş: 0-6 yaş arasındaki çocuklar ücretsiz seyahat edebilirler.
 • 7-12 Yaş: 7-12 yaş arasındaki çocuklar için %50 indirim uygulanmaktadır.
 • 65 Yaş Üstü: 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar için %50 indirim uygulanmaktadır. Bu indirimden yararlanmak için yaşınızı gösteren bir kimlik belgesi ibraz etmeniz gerekmektedir.

İndirimli Bilet Nasıl Alınır?

İndirimli bilet almak için, bilet satın alırken indirimli bilet seçeneğini işaretlemeniz ve gerekli belgeleri ibraz etmeniz yeterlidir. Online bilet alımlarında da yaş veya öğrenci bilgilerinizi girerek indirimden faydalanabilirsiniz. Online YHT bileti almak için buradan TCDD bilet sitesine gidebilirsiniz.

Hızlı Tren Genç Bilet Fiyatları 2024

Aşağıdaki tabloda bazı hızlı tren hatlarının normal fiyatları ve genç indirimli fiyatları bulunmaktadır. Bu fiyatlar %20 genç indirimli halini göstermektedir. Aşağıdaki tabloyu detaylı olarak inceleyerek fiyatları görebilirsiniz.

YHT Hattı Normal Fiyat Genç İndirimli Fiyat
Ankara-İstanbul 430 TL 344 TL
Ankara-Konya 200 TL 160 TL
Ankara-Eskişehir 225 TL 180 TL
Ankara-Yozgat 173 TL 138.40 TL

Bu içeriğimizde hızlı tren genç bilet fiyatları 2024 yılındaki listelerini gösterdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlere belirtebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir