1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Instagram Eski Kullanıcı Adı Görme 2024

Instagram Eski Kullanıcı Adı Görme 2024
0

Instagram eski kullanıcı adı görme işlemi birçok kullanıcı tarafından araştırılıyor. Bir hesabın eskiden kime ait olduğunu veya ne için kullanıldığını görmek için oldukça işe yarayan bir özellik. Baktığınız zaman o hesabın eskiden kullandığı kullanıcı adı neymiş onu görebiliyorsunuz. Böylelikle de o hesabın kime ait olduğunu veya hesabın amacının ne olduğunu az çok anlayabiliyorsunuz. Peki bu nasıl mümkün oluyor? Eski kullanıcı adlarını görmek için ne yapabilirsiniz? İşte tüm detaylar…

Instagram’ı aktif olarak kullanıyorsanız illa ki bir kişinin profilindeki “önceki kullanıcı adları” kısmını görmüşsünüzdür. Bu kısımda o profilin daha önce kaç kez kullanıcı adını değiştirdiği ve önceden hangi kullanıcı adlarını kullandığı görünmektedir. Ancak bazılarında yalnızca kaç kere değiştirdiği yazıyor ve eski kullanıcı adları görünmüyor. Bu nedenle de Instagram eski kullanıcı adı görme özelliğini kullanıcılar merakla araştırıyor. Peki bu özelliği nasıl kullanabiliriz? Gelin birlikte inceleyelim…

instagram eski kullanıcı adı görme 2024

Instagram Eski Kullanıcı Adı Görme

Instagram’da bir profilin ya da kullanıcının eskiden kullanmış olduğu kullanıcı adlarını yukarıdaki görselde olduğu gibi tek bir liste halinde görebiliyorsunuz. Böylece o hesabın kime ait olduğunu ve daha önce ne için kullanıldığını rahatlıkla öğrenme şansınız oluyor. Bu da o hesaba daha rahat bir şekilde güvenmenizi sağlıyor. Ancak bazı kullanıcılarda Instagram eski kullanıcı adı görme özelliği tam olarak çalışmıyor. Daha önce kaç kere değiştirdiği görünse de, eski isimler listede yer almıyor. Peki bu sorun nasıl çözülür?

Instagram’da bir kişinin eski kullanıcı adlarını tam olarak liste şeklinde görmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Instagram uygulamasına girin.

  Uygulama sürümünüzün güncel olduğundan emin olmanız iyi olur.

 2. Eski kullanıcı adlarını görmek istediğiniz profile girin.

 3. Profile girdiğinizde, kişinin kullanıcı adına tıklayarak bu hesap hakkında kısmına girin.

 4. Buraya girdiğinizde o hesap ile ilgili detaylı bilgiler karşınıza çıkacaktır.

 5. Hesabın kurulma tarihi, eski kullanıcı adları ve kaç kez kullanıcı adı değiştirdiğine dair tüm bilgiler bu sayfada yer almaktadır.

Bu sayfaya girdiğinizde kullanıcının daha önce kullandığı kullanıcı adlarını da öğrenebiliyorsunuz. Böylelikle o hesaba daha rahat güvenmeniz ya da güvenmemeniz sağlanıyor. Ancak bazen bu özellik tam olarak çalışmıyor olabilir. Instagram, bazı profillerde eski kullanıcı adlarını gizliyor ve göstermiyor. Bu olduğunda da, yalnızca daha önce kaç kez kullanıcı adını değiştirdiğini görebiliyorsunuz. Eski kullanıcı adlarının listesi profilden profile değişkenlik gösteriyor. Bazı profillerde görünüyorken, bazı profillerde ne yazık ki görünmüyor.

Instagram Önceki Kullanıcı Adları Görme

Instagram’da bir hesabın daha önce kullandığı kullanıcı adlarını görmek için yukarıda yer alan listeyi birebir uygulamanız gerekiyor. Böylelikle girdiğiniz profilin daha önce hangi kullanıcı adlarını kullandığını öğrenebiliyorsunuz. Bu da dolandırıcı veya kötü niyetli profillerin ifşa olmasını sağlıyor. Böylelikle daha güvenli bir şekilde alışveriş yapabilir, sosyal medyada gezebilir veya insanlarla iletişim kurabilirsiniz. En azından karşınızdakinin kim olduğundan biraz daha emin olmanızı sağlayan bu özellik, birçok kişi tarafından oldukça sevilmektedir.

Eğer listedeki adımları uygulamanıza rağmen herhangi bir şekilde eski kullanıcı adları görünmüyorsa ne yazık ki yapabilecek bir şey yok. O profil için eski kullanıcı adları kaydedilmemiş anlamına geliyor. Dolayısıyla da maalesef o profilin önceki kullanıcı adlarını göremezsiniz.

Bu içeriğimizde Instagram eski kullanıcı adı görme 2024 sorusuna detaylı bir şekilde yanıt verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca daha fazla bu tarz içeriğimizi okumak için Alakasız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir