1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Instagram Sakin Mod Kişiye Özel mi? Kişiye Özel Yapılır mı?

Instagram Sakin Mod Kişiye Özel mi? Kişiye Özel Yapılır mı?
0

Instagram’ın iPhone’lardaki “Uyku” moduna benzeyen yeni özelliği sakin mod birçok insan tarafından kullanılmaya başlandı. Sakin mod, Instagram’da daha rahat odaklanarak gezebilmenizi veya Instagram’ın bildirimlerini durdurmanızı sağlayabilir. Sakin modun birçok avantajı bulunmaktadır. Bu nedenle Instagram’da sakin mod sıklıkla tercih ediliyor. Peki Instagram sakin mod kişiye özel mi? Ya da Instagram sakin mod kişiye özel yapılır mı? İşte tüm detaylar…

Sosyal medya uygulamalarının belki de en çok kullanılanları olan Instagram, kullanıcılarının deneyimini daha iyi ve sağlıklı bir hale getirmek için çabalamaya devam ediyor. Bu özellik sakin mod ile kullanıcıların daha iyi odaklanmasını veya Instagram’dan gece saatlerinde uzak kalabilmesini sağlıyor. Yeni gelen bu özellik, birçok kullanıcının ve velinin oldukça hoşuna gitti. Peki bu Instagram sakin mod kişiye özel mi? Instagram sakin mod kişiye özel yapılır mı? İçeriğimizde bundan bahsettik…

instagram sakin mod kişiye özel mi

Instagram Sakin Mod Nedir?

Sakin Mod özelliği, kullanıcıların uygulama içinde sessiz bir ortamda gezinmelerini sağlayarak dikkatlerini dağıtıcı bildirimlerden arındırıyor. Aktif hale getirildiğinde, Instagram kullanıcılarına herhangi bir bildirim gönderilmiyor ve böylece kullanıcılar içerikleri keşfetmeye veya paylaşmaya odaklanabiliyorlar.

Bu özellik, telefonunuzun sessiz moduna benzer bir işlev görür ve kullanıcıların diledikleri zaman sakin bir çevrimiçi ortamda vakit geçirebilmelerine imkan tanır. Ayrıca, profilinizde “Sakin Mod”da olduğunuzu belirten bir not da görünür, böylece diğer kullanıcılar da sizinle iletişim kurarken bu durumu göz önünde bulundurabilirler.

Instagram’ın bu yeni özelliği, kullanıcıların sosyal medya kullanımını daha bilinçli hale getirmelerine ve dijital bağımlılık gibi sorunlarla mücadele etmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Şirket, kullanıcıların kendilerine daha fazla zaman ayırmalarını ve genel olarak dijital sağlık ve zindeliğe odaklanmalarını teşvik etmek için bu tür özelliklerin önemli olduğunu vurguluyor.

Instagram Sakin Mod Kişiye Özel mi?

Hayır, Instagram’ın sakin mod özelliği kişiye özel değildir. Sakin modu açtığınızda tüm sohbet ettikleriniz sizin sakin modda olduğunuzu görmektedir. Böylece sizin bildirim almayacağınızdan da haberdar olacaklar. Ancak sakin modun herhangi bir kişiye özel olarak açılması ne yazık ki mümkün değildir. Eğer o kişinin mesajlarının bildirimlerinin gelmesini istemiyorsanız, kişinin sohbetini sessize alabilirsiniz. Böylece o kişiden gelen mesajların bildirimi gelmeyecektir. Ancak Instagram sakin mod kişiye özel yapılamaz.

Sakin Mod Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya devi Instagram, kullanıcıların dijital deneyimlerini daha kontrollü hale getirmelerine yardımcı olmak amacıyla yeni bir özellik olan ‘Sakin Mod’u tanıttı. Bu özellik, kullanıcıların uygulamadan gelen bildirimleri ve mesajları belirli bir süre için durdurarak, daha sakin ve odaklanmış bir deneyim yaşamalarına olanak tanıyor.

İşte Instagram’da ‘Sakin Mod’u etkinleştirmenin adımları:

 1. Instagram uygulamasını açın ve profilinize girin.
 2. Sağ üst köşedeki üç dikey çizgi simgesine dokunun.
 3. “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine dokunun.
 4. Ardından “Bildirimler”i seçin.
 5. Burada “Sakin Mod”u bulun ve tıklayın.
 6. “Sakin Mod”u etkinleştirmek için, yanında bulunan “Açık” seçeneğine dokunun.

Sakin modu etkinleştirdiğinizde, uygulamadan gelen bildirimler sessizleşir ve uygulama simgenizin yanındaki bildirim sayısı simgesi kaybolur. Ayrıca, direkt mesajları ve grup sohbetlerini göremezsiniz. Bu özellik, dikkatinizi dağıtmadan Instagram’da gezinmek, bir proje üzerinde çalışırken veya bir toplantıya hazırlanırken sosyal medyadan uzaklaşmak gibi durumlarda kullanılabilir.

Sakin modu istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bunun için yukarıdaki adımları izleyip, “Sakin Mod”u bulup yanındaki “Kapalı” seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

Bu içeriğimizde Instagram sakin mod kişiye özel mi sorusuna detaylı bir şekilde yanıt verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir