1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Kick’in Sahibi Kimdir? Kick’in Kurucusu Kimdir?

Kick’in Sahibi Kimdir? Kick’in Kurucusu Kimdir?
0

Kick’in sahibi kimdir? Kick’in kurucusu kimdir? soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Dünya’nın en büyük yayın platformu olan Twich’e rakip olarak geliştirilen Kick, yayıncılara ve kullanıcılara daha adil bir ortam oluşturmak için kuruldu. Kick rakibi Twitch’e göre hem daha esnek kuralları hem de yayıncıya daha yüksek bir komisyon vadediyor.

Twitch’in sert politikaları yüzünden birçok yayıncı ve kullanıcı Kick platformuna geçiş yaptı. Kick çıkışından çok kısa bir sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Kick çıkışından itibaren kendisinden sıkça söz ettirmeyi başardı. İnsanlar Kick’in sahibini merak ediyor ve Kick’in kurucusunun kim olduğunu araştırmaya başladı. Peki, Kick’in sahibi kimdir? Kick’in kurucusu kimdir?

Bu içeriğimizde Kick’in sahibi kimdir? Kick’in kurucusu kimdir? sorularını cevaplandıracağız. İnsanlar Kick platformunun sahibini ve kurucusunu araştırmaya başladı. Kick hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler yazımızda mevcut. Hadi içeriğimize geçelim, işte tüm detaylar…

Kick’in Sahibi Kimdir?

Kick, dünyanın en büyük yayın platformu olan Twitch’e rakip olarak geliştirilen bir canlı yayın platformudur. Avustralya merkezlidir. Kick, 2022 yılında stake.com’un kurucu ortakları Bijan Tehrani ve Ed Craven ile yayıncı Trainwreckstv tarafından kurulmuştur. 2023 yılında asıl faaliyetlerine başlamıştır. Kick’in kuruluş amacının yayıncılara daha adil bir gelir paylaşımı ve daha esnek bir içerik yayınlama alanı oluşturmaktır.

Twitch’in sert politikalarından bunalan yayıncılar ve kullanıcılar Twitch yerine alternatifler aramaya başladı. Kick ise bu sayede kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Kick rakibi Twitch’e çok benzemektedir. Rakibine göre Kick’in birçok avantajlı özelliği bulunmaktadır. Kick rakibi Twitch’e göre daha esnek kurallar ve yayıncılara daha yüksek komisyon gibi birçok avantajlı özellik barındırmaktadır. Bu sayede birçok kullanıcıyı kendine çekmeyi başarmıştır.

Twitch’in Türkiye’den apar topar ayrılmasıyla birlikte birçok Türk Twitch yayıncısı ve kullanıcısı Twitch’in bu kararını çok sert eleştirdi. Twitch Türkiye’deki tüm temsilcilerini geri çekerek, Türkiye’yi Orta Doğu ülkeleri arasına aldı. Türkiye’yi başı boş bırakan Twitch, bu hareketi yüzünden binlerce kullanıcı kaybetti. Twitch’in bu kararına tepki gösteren yayıncılar ve kullanıcılar ise Kick platformuna geçiş yaptı. Kick platformu Türkiye’deki çoğu yayıncıya teklifler götürerek, kendi platformuna geçmesini sağladı. Bu sayede Kick, Türkiye’ye hızlı bir şekilde giriş yapmış oldu. Kick platformuna geçiş yapan Türk yayıncılar yazımıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

Kick, Twitch’in bu kararı sonrası çok hızlı bir şekilde büyüme yaşadı. Kick, Türkiye’de Twitch platformunu geride bırakmış oldu. Peki, Kick’in kurucusu kimdir?

kick'in sahibi kimdir

Kick’in Kurucusu Kimdir?

Kick, 2022 yılında stake.com’un kurucu ortakları Bijan Tehrani ve Ed Craven ile yayıncı Trainwreckstv tarafından ortak kurulmuştur. 2023 yılında asıl faaliyetlerine başlayan Kick, çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır. Kick rakibi Twitch’e göre birçok avantajlı özellik barındırmaktadır. Kick, rakiplerine göre hem daha esnek kuralları hem de yayıncıya daha yüksek komisyon vermesi sebebiyle birçok kullanıcının ve yayıncının tercihi haline geldi. Kick, her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Türkiye’de Kick, Twitch’i geride bırakmış durumda.

Bu içeriğimizde Kick’in sahibi kimdir? Kick’in kurucusu kimdir? sorularının cevaplarından bahsettik. Son günlerde kullanıcılar Kick platformunun sahibini ve kurucusunu araştırmaya başladı. Kick platformu çıkışından çok kısa bir süre sonra milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Bu hızlı yükselişin arkasında kimlerin olduğunu ve Kick’in kurucularını insanlar merak etmeye başladı. Kick platformu hakkında görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız. Yorumlarınız bizim için oldukça değerlidir. Kick ile ilgili diğer yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir