1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Mertcan Bahar Kimdir? Mertcan Bahar Ne Kadar Kazanıyor?

Mertcan Bahar Kimdir? Mertcan Bahar Ne Kadar Kazanıyor?
0

Sosyal medyanın son zamanlarda en hızlı çıkış yapan ismi Mertcan Bahar kimdir? Mertcan Bahar ne kadar kazanıyor? Mertcan Bahar aylık kazancı? Mertcan bahar kaç yaşında tarzı soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Mertcan Bahar’ı gelin birlikte inceleyelim.

Mertcan Bahar Kimdir?

Mertcan Bahar kimdir? Mevtcan Bahav gerçek adıyla Mertcan Bahar, 1 Ocak 1998 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. İstanbul’da yaşamaktadır. 2023 yılında Sema Bahar ile evlenmiştir. Mertcan Bahar, İstanbul’da yaşamaktadır. Mertcan Bahar’ın sosyal medya serüveni çok eski yıllara dayanmaktadır. Mertcan Bahar, 2012 yılında sosyal medyaya adım atmıştır. Eğitim hayatını açıktan devam ettirmektedir. Hatta açıktan okuduğu üniversitesinden kendisine söyleşi yapması için teklif bile gelmiştir. Mertcan Bahar, eğitim hayatını yarıda bırakarak YouTube platformuna içerikler üretmeye başlamıştır.

2012 senesinde içerikler üretmeye başlayan Mertcan Bahar’ın hayatı diğer fenomenler kadar kolay olmamıştır. Mertcan Bahar, YouTube kanalına pes etmeden içerik yüklemesine rağmen etkileşimleri ve takipçi sayısı tatmin edilecek sayıya ulaşmamıştı. Mertcan Bahar, YouTube kanalına düzenli içerik üretirken daha sonra kanalının kapatılması üzerine yeni bir kanal açmıştır. Bu kanalın ismini ise “R” harflerini söyleyemediği ve dalga geçildiği için “Mevtcan Bahav” koymuştur.

Mevtcan Bahav kanalının konsepti eğlencedir. Eğlence içerikli videolar çekmektedir. 2012 yılından 2023 yılına kadar YouTube’da videolar çekmiş fakat istenilen başarıyı yakalayamamıştır. Bu yıllar arasında yarı fenomen olarak sayılabilir. Asıl Mertcan Bahar patlamasını 2023 yılında yaşamıştır. Kendisinin de beklemediği bir hızda ani bir yükseliş dalgası yakalamıştır. İnsanlar Mertcan Bahar’ı yeni yeni keşfetmeye başlamışlardır. Mertcan Baharın konsepti insanların çok hoşuna gitmiştir. Mertcan Bahar, bu sayede kısa bir süre içerisinde 1 milyon aboneyi geride bırakmayı başarmıştır. Her videosu ise ortalama olarak 1 milyon izlenmektedir.

mertcan bahar kimdir

Mertcan Bahar, asıl yükselişini 2023 yılında yaşamıştır. Çektiği videoları insanlar yeni yeni görüyor, keşfediyorlardı. Mertcan Bahar ismi aslında piyasanın en eskisi olmasına rağmen 2023 yılında tüm piyasaya adını duyurmayı başarmıştır. Eğlence konseptinde video çeken Mertcan Bahar ve ekibi(Hamza, Tayfun, Fatih, Serdar) insanlar tarafından çok beğenilmiştir. Videolarda yaptıkları mizahlar ve shitpostlar insanları güldürmeyi başarmıştır. Bu sayede kısa bir süre içerisinde geniş kitlelere ulaşmayı başarmışlardır. Kısaca Mertcan Bahar kimdir? denildiğinde 1,68 milyon aboneye sahip, 1998 doğumlu bir sosyal medya fenomeni diyebiliriz.

Mertcan Bahar Ne Kadar Kazanıyor?

Mertcan Bahar, 2012 yılında sosyal medyaya giriş yapmıştır. 2012 yılından itibaren düzenli videolar yükleyen Mertcan Bahar asıl çıkışını 2023 yılında yaparak sosyal medyanın en iyi çıkış yapan fenomenlerinden biri haline gelmiştir. Ekibi ile çektiği eğlenceli videolar izleyiciler tarafından çok beğenilmiş ve hızlı gelişiminin önünü açmıştır. Anlık olarak Mertcan Bahar’ın YouTube kanalının abone sayısı 1,68 milyon aboneye sahiptir. Mertcan Bahar’ın ortalama videolar 1 milyon civarı izlenmektedir. Bu sayı YouTube Türkiye için çok iyi diyebileceğimiz bir izlenme sayısı. Peki, Mertcan Bahar YouTube’dan ne kadar para kazanıyor? Mertcan Bahar aylık kazancı ne kadar? Gelin, birlikte inceleyelim.

Mertcan Bahar’ın YouTube’da anlık olarak 1,68 milyon abonesi bulunmaktadır. Video sürelerinin ortalama olarak 20-25 dakika olduğunu görüyoruz. İzlenme sayılarına baktığımız da aylık olarak 16,5 milyon izlendiğini görüyoruz. Eğlence kanalı olduğu için 1000 izlenme başına ortalama gelirin 12 TL olduğunu varsayarsak hesaplamalarımıza göre Mertcan Bahar sadece YouTube kanalından aylık olarak yaklaşık en az 200.00 TL kazandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Tamamen bizim tahminimizdir. Kesin değildir. Sponsorluk gelirleri dahil değildir.

Bugünkü yazımızda Mertcan Bahar kimdir? Mertcan Bahar ne kadar kazanıyor? Mertcan Bahar aylık kazancı tarzı soruları sizler için yanıtladık. Sizler neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından belirtmeyi unutmayınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir