1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Rustdesk Güvenilir mi? Kullanımı Nasıl?

Rustdesk Güvenilir mi? Kullanımı Nasıl?
0

Rustdesk güvenilir mi sorusu birçok kullanıcı tarafından merakla araştırılıyor. Uzak masaüstü bağlantısı programlarından birisi olan Rustdesk, sadeliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle en çok tercih edilen programlardan biri haline geldi. Ancak ismi çok fazla yaygın olmadığından dolayı güvenilirliği konusunda birçok soru soruluyor. Bu içeriğimizde de Rustdesk hakkında birçok detaydan bahsedeceğiz. Rustdesk’e güvenebilir misiniz? İşte tüm detaylar…

Anydesk ve Teamviewer gibi bilindik birçok uzak masaüstü programı bulunuyor. Ancak bunlar uzun vadeli kullanımda ücretli üyelik almanızı isteyerek hareketlerinizi sınırlayabiliyor. Bu nedenle de sürekli olarak uzak masaüstü kullanması gerekenler için çözüm yolu ya ücretli lisans satın almak, ya da farklı alternatif programlara bakmak oluyor. Burada da devreye Rustdesk giriyor. Rustdesk, ücretsiz açık kaynaklı bir program olduğundan dolayı çok daha fazla kullanılabiliyor. Tabii ki Rustdesk’in de ücretli planları var.

rustdesk güvenilir mi

Rustdesk Güvenilir mi?

RustDesk, güvenilir açık kaynaklı uzak masaüstü bağlantısı programlarından birisidir. Bu nedenle de çok fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Ancak Türkiye’de ismini çok fazla duyurmuş bir program olmadığından dolayı güvenilirliği konusunda akıllarda soru işareti bırakıyor. RustDesk, uçtan uca şifreli bir bağlantı sunar ve güvenliğiniz hakkında hiç bir açık bırakmaz. Bu nedenle de güvenilir bir uzak bağlantı programı olan RustDesk’i, içiniz rahat bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

RustDesk programı güvenilirdir ancak RustDesk ile bağlantınızı vereceğiniz kişinin de güvenilir olması gerekir. Bunun nedeni, RustDesk ile bilgisayarınıza erişen bir kişi bilgisayarınızdaki tüm verilere ve açık oturumlara erişebilecek olmasıdır. Bu yüzden, bilgisayarınıza bağlanmasına izin vereceğiniz kişiye güveniyor olduğunuzdan emin olun. Güvenmediğiniz kişilere RustDesk bağlantınızı kesinlikle vermeyin. Bu, güvenlik tehlikesi yaratabilir.

RustDesk Nedir?

RustDesk, uzaktan erişim ve kontrol yazılımıdır. Ancak, onu diğerlerinden ayıran şey, açık kaynak kodlu olması ve Rust programlama diliyle yazılmış olmasıdır. Bu, güvenlik ve güvenilirlik açısından benzersiz bir avantaj sağlar. RustDesk, geleneksel uzaktan masaüstü yazılımlarına bir alternatif sunar. Özellikle, TeamViewer veya AnyDesk gibi popüler yazılımların sunduğu hizmetlerle kıyaslandığında, RustDesk’in açık kaynak olması ve Rust ile yazılmış olması önemli avantajlardır. Bu, yazılımın güvenliğini ve güvenilirliğini artırırken, topluluk tarafından sürekli olarak geliştirilmesine olanak tanır. Anydesk ve Teamviewer’e bir alternatif olarak ortaya çıkan RustDesk’in en büyük avantajı açık kaynaklı ve ücretsiz olmasıdır. Bu sayede RustDesk oldukça fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Ancak Türkiye’de şu anda RustDesk çok sık kullanılan bir program değildir.

Rustdesk Nasıl Kullanılır?

RustDesk’i kullanmak oldukça kolaydır. İnternet sitesi üzerinden programı indirdikten sonra açtığınızda karşınıza bağlantı numarası gireceğiniz bir alan çıkıyor. Bu alana, karşıdaki kişinin RusDesk ID’ini girdikten sonra karşınıza şifre ekranı gelecektir. İster şifreyi girebilir isterseniz de bağlanacağınız kişinin onaylamasını bekleyebilirsiniz. Sonrasında uzak masaüstü bağlantısı gerçekleşecek ve RustDesk’i tam anlamıyla kullanıyor olacaksınız. Oldukça kolay bir yapıya sahip olan RustDesk programı, açık kaynaklı kolay ve sade olmasından dolayı oldukça çok seviliyor.

Buraya tıklayarak RustDesk’in son sürümünü indirebilirsiniz. RustDesk’in resmi internet sitesi (rustdesk.com) üzerinden “Download” butonuna bastığınızda sizi bir Github sayfasına yönlendirecektir. Buradan cihazınıza uygun versiyonu seçerek indirebilirsiniz. Windows, Ubuntu, Android ve Mac için indirilebilir olan RustDesk’in tüm versiyonlarına RustDesk üzerinden ücretsiz ulaşabiliyorsunuz.

Bu içeriğimizde RustDesk güvenilir mi, nasıl kullanılır gibi RustDesk hakkındaki tüm sorulara detaylı bir şekilde yanıt verdik. RustDesk’in açık kaynaklı ve güvenilir olduğundan bahsettik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için oldukça değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir