1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Spotify Listeleri Youtube Music Aktarma (2024)

Spotify Listeleri Youtube Music Aktarma (2024)
0

Şu anda dünyada en popüler müzik dinleme uygulaması olan Spotify’ı hepimiz kullanıyoruz. Ancak son zamanlarda yapılan fiyat artışlarından sonra, Youtube Music birçok kişiye daha cazip gelebiliyor. Ancak Spotify’dan Youtube Music’e geçiş yaparken yaşadığımız bir sorun var; o da çalma listelerimiz. Spotify’daki çalma listelerimizi yeni platforma aktarmamız gerekiyor. Peki bunu en basit şekilde nasıl yapabilirsiniz? İşte sizin için hazırladığımız Spotify listeleri Youtube Music aktarma rehberi.

Aynı zamanda Youtube Music’de, Spotify kadar olmasa da oldukça popüler. En büyük avantajı, tek bir fiyata hem Youtube Premium’a, hem de Youtube Music’e üye olabiliyor olmamız. Bu sayede ham daha ucuz maliyet ödüyor, hem de fazladan bir de reklamsız Youtube keyfinin tadını çıkarıyoruz. Spotify’daki çalma listelerimizi de sorunsuz şekilde aktardıktan sonra demeyin keyfimize!

spotify youtube music aktarma

Spotify Youtube Music Aktarma Yapılabilir mi?

Spotify listeleri Youtube Music aktarma işlemi, herkes tarafından araştırılıyor. Uzun süredir Spotify kullanan, ama artık Youtube Music’e geçmek isteyen herkes, çalma listelerini kaybetmeden platform değiştirmek istiyor. Tabii ki de, çalma listelerinizi tek tek yeniden oluşturmanıza gerek yok. Bu işlemi sizin yerinize yapmak için bazı araçlar mevcut. Böylece, kolaylıkla çalma listelerinizi Spotify’dan, Youtube Music’e aktarma yapabilirsiniz. Hem vakitten kazanacaksınız, hem de gereksiz yere uğraşmamış olacaksınız. Aşağıdaki başlığın altında tek tek, detaylıca size nasıl yapılacağını anlattık.

Sorunun cevabına gelecek olursak, tabii ki de yapılabilir. Hatta bu işlem oldukça basittir. Yapacağınız yalnızca birkaç işlemden sonra listeleriniz kusursuz olarak Youtube Music’e aktarılacaktır. Böylece listelerinizi kaybetmeden, Spotify’dan Youtube Music platformuna geçiş yapabileceksiniz. Bunu yapmak için yalnızca bir site kullanmanız yeterli olacaktır. Kullanacağınız siteye gerekli bilgileri verdikten sonra, koltuğunuza yaslanıp çalma listenizin aktarılmasını bekleyebilirsiniz. Spotify listeleri Youtube Music aktarma işleminiz birkaç dakika içerisinde sistem tarafından yapılacaktır.

Spotify Listeleri Youtube Music Aktarma

spotify listeleri youtube music aktarma

Spotify’da bulunan listelerinizi en kolay ve en hızlı şekilde Youtube Music’e aktarmanın en iyi yolu Playlist Buddy aracını kullanmaktır. Bu aracı kullanarak kolaylıkla listelerinizi aktarabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken, Spotify hesabınız ile giriş yapmak. Sonrasında listeleriniz Youtube Music’e transfer ediliyor.

 1. Playlist Buddy sitesine girin. (playlistbuddyapp.com)

 2. Ana sayfada yer alan “Login to Spotify” butonuna tıklayın.

 3. Açılan Spotify sitesinde oturum açın.

 4. Playlist Buddy APP’e yetki iznini verin.

 5. Giriş yaptıktan sonra çalma listeleriniz listelenecek.

 6. Aktarmak istediğiniz çalma listesini seçin.

 7. “Sign a Youtube” butonu ile Youtube hesabınıza giriş yapın.

 8. “Convert Playlist” butonuna tıklayarak çıkan pop-up’u onaylayın.

 9. Bu aşamadan sonra playlistiniz Youtube üzerinde hazırlanacaktır.

Buradaki adımları sırasıyla yaptığınızda, Spotify hesabınızda yer alan çalma listelerini eksiksiz olarak Youtube’a aktarabiliyorsunuz. Zaten Youtube üzerinde oluşturulan çalma listeleri (yani playlistler) Youtube Music uygulaması üzerinden de rahatlıkla açılabiliyor. Böylece, Spotify listeleri Youtube Music aktarma işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış oluyorsunuz.

Ancak şimdiden uyarmamız gereken bir nokta var. Bu sitede aktarabileceğiniz çalma listeleri için bir sınırlandırma var. En fazla 300 şarkı içeren çalma listelerinizi aktarabiliyorsunuz.

Spotify – Youtube Music Aktarma Araçları (Siteleri)

Tabii ki de, Spotify listeleri Youtube Music aktarma işlemini yapabilen tek site Playlist Buddy APP değil. Bu işlemi yapabilen onlarca farklı site bulunmaktadır. Bunlardan en popülerlerinden birisi de TuneMyMusic sitesidir. Bu sitede de, Spotify’da bulunan çalma listeleri Youtube’a aktarılabiliyor. Ayrıca bu sitede Türkçe dil desteğinin de bulunması, birçok kullanıcı için işlemleri daha kolay hale getiriyor. Az önceki sitede olduğu gibi bu sitede de, Youtube ve Spotify hesaplarınız ile giriş yaptığınızda, Spotify platformunda bulunan müzik listelerinizi Youtube Music platformuna taşıyabiliyorsunuz.

Spotify listeleri Youtube Music aktarma sitelerinden bir diğeri ise Soundiiz. Bu sitede de yukarıdaki sitelerde yer alan aynı işlemler geçerli oluyor. Yine başta Spotify hesabınızı, sonra Youtube hesabınızı siteye bağlıyorsunuz. Ardından yine aktarmak istediğiniz çalma listelerini seçiyorsunuz ve sistem sizin için Youtube’da aynı listeyi oluşturuyor. Böylece kolaylıkla Spotify listelerinizi Youtube platformuna aktarabiliyorsunuz.

Bu içeriğimizde sizlere Spotify’da bulunan çalma listelerinizi en basit yollarla Youtube Music platformuna aktarmanız için gerekli adımları anlattık. Görüş ve önerileriniz bizim için oldukça önemlidir. Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bize tavsiyelerinizi ve içerik hakkındaki görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir