1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

TikTok Ne Zaman Kapanacak 2024? Tiktok Yasaklanacak mı?

TikTok Ne Zaman Kapanacak 2024? Tiktok Yasaklanacak mı?
0

TikTok üzerinde son zamanlarda çok farklı iddialar yer alıyor. Bu iddialar arasında toplumun ahlakını bozan içeriklerin yayınlanması gibi çeşitli iddialar var. Bu da, TikTok’un kapatılması için bir sebep olarak gösteriliyor. Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan “Tiktok kapatılabilir” haberleri bugünlerde yeniden gündeme geldi. Peki bu TikTok ne zaman kapanacak? TikTok Yasaklanacak mı? Bu konudaki resmi açıklamalar neler? İşte tüm detaylar…

TikTok’un kapatılması adına Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir kanun teklifi hazırladığını biliyoruz. Ahlaksız paylaşımların olduğu ve milli değerlerin ayakların altına alındığı iddialarıyla TikTok’un kapatılmasını içeren kanun teklifi hazırlanıyor. TikTok’un Türk aile yapısına uygun olmadığı da ifade edilerek hazırlanmaya devam eden bu kanun teklifi yakın zamanda meclise sunulacak. Peki bu olayın detayları neler? Tiktok yasaklanacak mı? TikTok ne zaman kapanacak?

tiktok ne zaman kapanacak

TikTok Kapanacak mı?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TikTok’un bir an önce kapatılması gerektiğini savunmaktadır. Bunun için de bir kanun teklifi hazırlandığını belirterek çeşitli açıklamalarda bulundu. Öztürk, “Bu anlamda ahlaksız paylaşımların yoğunlukla yer aldığı ve milli değerlerimizi ayaklar altına alan TikTok’un bir an önce kapatılması gerektiği açıktır. Bu doğrultuda kanun teklifi hazırlamakta olduğumuzun da bilinmesini isterim.” ifadelerini kullanarak açıklamalarda bulundu.

Dolayısıyla da şu anda TikTok’un kapatılma riski bulunmaktadır. Kanun teklifi meclise sunulduğunda eğer kabul görürse, TikTok platformu Türkiye’de kapatılacaktır. Şu anda henüz netleşmiş bir durum yok. İlerleyen zamanlarda bu konuda ne gibi gelişmeler yaşanacağını hep birlikte göreceğiz. Eğer verilen kanun teklifi kabul görürse ve TikTok’un kapatılmasına dair kararlar alınırsa, TikTok mecburen Türkiye’den çekilmek zorunda kalacaktır.

thumbnail
Benzer Yazı
Türk Telekom Bedava Dakika Kazanma 2024

TikTok Ne Zaman Kapanacak?

Tabii ki bu gündemlerin ardında gelen tek soru TikTok’un ne zaman kapanacak olduğudur. Ancak henüz TikTok hakkında bir kapatılma kararı yok. Şu anda yalnızca kanun teklifi hazırlanıyor. Bu kanun teklifi hazırlandıktan sonra eğer meclisten onay alırsa, sonucunda TikTok kapatılabilir. Ancak şu anda böyle bir durum söz konusu değildir. İlerleyen vakitlerde neler olup bittiğine dair detayları yeniden sizlere sunacağız.

Eğer kanun teklifi onaylanırsa TikTok belirtilen süre içerisinde Türkiye’de kapatılacaktır. Ancak şu anda bu böyle bir durum yok. TikTok platformu hakkında yakında alınacak kararlar tüm Türkiye tarafından merakla bekleniyor. Neler olup biteceğini hepimiz merak ediyoruz.

Eğer TikTok hakkında bir kapatılma kararı çıkarsa, TikTok’a Türkiye’den çekilmesi için ya da belirtilen şartların sağlanması için belirli bir süre verilir. Sonrasında ise şartlar karşılanmazsa Türkiye’de TikTok’a erişim engeli getirilebilir. Tabii ki bunlar olabileceklerin sadece bir tahminidir. Şu anda herhangi bir karar ya da kanun bulunmamaktadır. İlerleyen günlerde TikTok hakkında alınacak olan kararlar ile birlikte TikTok’un kapatılıp kapatılmayacağı netleşecektir.

TikTok Yasak Olan Ülkeler

Henüz Türkiye’de TikTok yasaklanmadı ancak TikTok’u yasaklayan bazı ülkeler mevcut. Örneğin Nepal hükümeti TikTok’u ülkede tamamen yasakladı. Buna sebep olarak ise TikTok’un sosyal yapıyı bozduğunu ifade etti. Ayrıca Hindistan, ABD (Bazı eyaletler), Kanada, Tayvan, (Hükümet telefonlarında) ve Endonezya gibi ülkelerde de TikTok yasaklanmıştı. Bazı ülkeler TikTok’u yalnızca hükümet çalışanlarına yasaklarken, bazıları ise tüm ülkede TikTok’un kapatılma kararını almıştır. Henüz Türkiye’de bu 2 açıdan da bir karar bulunmuyor.

Bu içeriğimizde, TikTok ne zaman kapanacak sorusuna detaylı bir şekilde yanıt verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca Ne Alaka? diyeceğiniz içeriklerimizi okumak için buradan kategorinin tamamını inceleyebilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Türk Telekom Bedava Dakika Kazanma Yöntemleri 2024

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir