1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Türk Telekom Fatura Çok Geldi İse Ne Yapmalısınız? Fatura Taksitlendirme 2024

Türk Telekom Fatura Çok Geldi İse Ne Yapmalısınız? Fatura Taksitlendirme 2024
0

Türk Telekom fatura çok geldi ise yapabileceğiniz birkaç farklı işlem bulunuyor. Faturam çok geldi ne yapmalıyım diyenler için yapılabileceklerinizi bir yazıda toparladık. Faturanızı ödemeniz için Türk Telekom’un size sağlayacağı kolaylıklardan ve faturanızı nasıl düşürebileceğinizden bahsettik. Aşağıdaki içeriğimizde Türk Telekom yüksek fatura geldi ise yapılması gerekenler yer almaktadır.

Diyelim ki faturanızda fark etmeden aşım yaptınız, ve bu aşım nedeniyle faturanız çok yüksek geldi. Bu tarz bir olay birçoğumuzun başına en az bir kere gelmiştir. Bu gibi durumlarda faturanızı düşürmek veya daha kolay bir şekilde ödemek için yapabileceğiniz bazı işlemler bulunuyor. Gelin birlikte bu işlemlere bir göz atalım…

türk telekom fatura çok geldi

“Türk Telekom Fatura Çok Geldi”

Bu sorun çoğunlukta Türk Telekom tarafından kaynaklanmıyor olsa da, en çok şikayet edilen sorunlardan birisidir. Fark etmeden yapılan fatura aşımları yüksek faturaların gelmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle kalan dakika, sms veya internet haklarınızı günlük olarak takip etmeniz ve aşım yapmamanız tavsiye edilir. Diyelim ki bir aşım yapıldı ve yüksek tutarlar faturanıza yansıdı. Bu durumda aşağıdaki adımları denemeniz gerekiyor. Türk Telekom fatura çok geldi diyenler için denenmesi gereken çözüm yolları;

Faturanızın İncelenmesini İsteyin

Eğer fatura aşımı yaptığınızı düşünmüyorsanız ve bir hata nedeniyle faturanızın yüksek geldiğini düşünüyorsanız, Türk Telekom’ı arayarak faturanızın hatalı olduğunu düşündüğünüzü ve incelenmesini istediğinizi iletebilirsiniz. Eğer aşım yapmış olduğunuzu söylüyorlar ise inceleme konusunda yapılacak bir durum kalmıyor ne yazık ki. Bu durumda ikinci adıma geçmeniz gerekiyor.

Fatura Detaylarınızı İsteyin

Fatura detaylarınızın size e-posta olarak gönderilmesini isteyin ve kullanımlarınızı bir de siz inceleyin. Faturanın neden yüksek geldiğini anlamak için en iyi yol budur. Faturanızda aşım olabilir, ya da online ödeme ile satın alınmış herhangi bir şey olabilir. Bunlar, yüksek fatura gelmesinin en büyük sebeplerinden birisidir. Eğer bu sebeplerden dolayı bir fatura artışı gerçekleşti ise, 3. adımı uygulamanız en iyi yol olacaktır.

Faturanızın Yapılandırılmasını İsteyin

Eğer faturanız yüksek geldi ise ve ödeyemeyeceğiniz bir tutar ise, faturanızın yapılandırılmasını isteyebilirsiniz. Türk Telekom ile iletişime geçerek faturanızın yapılandırılmasını isteyebilirsiniz. Eğer uygun görülür ise faturanız belirli sayıda takside bölünür ve ödemeniz daha da kolaylaştırılır. Böylece, faturanızı her ay taksit şeklinde ödeyebilirsiniz.

Faturanızı taksitlendirdikten sonra ödemenizi zamanında yapmaya çok dikkat etmelisiniz. Eğer ödemeler zamanında yapılmaz ise, yapılandırma bozulur ve tüm tutarın ödenmesi gerekir. Bu nedenle eğer faturanızı yapılandırdıysanız, tüm taksitlerinizi gününde ödemeye dikkat etmeniz tavsiye edilir. Türk Telekom ile iletişime geçmek için 444 1 444 numarasını arayabilir ya da bu formu doldurabilirsiniz.

Türk Telekom fatura çok geldi şikayeti yalnızca Türk Telekom’da değil, tüm operatörlerde görülebilmektedir. Durumun genellikle firma ile bir ilgisi yoktur. Kullanıcının yapmış olduğu aşımlar veya çevrimiçi satın alımlar nedeniyle fatura tutarı yükselebilmektedir. Bunun için de Türk Telekom bazı kolaylıklar sağlamaktadır.

Türk Telekom Fatura Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Eğer Türk Telekom fatura çok geldi gibi bir sorununuz var ise, bu faturayı ödemenin en kolay yolu Türk Telekom’dan borcunuzun taksitlendirilmesini istemektir. Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak (444 1 444) faturanızın ödeyebileceğiniz tutarın üstünde olduğunu ve taksitlendirme yaptırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Eğer uygun görülür ise, faturanız birkaç ay vade ile taksitlendirilecektir ve ödemeniz kolaylaştırılacaktır.

Burada Türk Telekom fatura çok geldi şikayetine yönelik birkaç çözüm yolu sunduk. Faturanızı bu şekilde düşürebilir veya taksitlendirebilirsiniz. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi bizlere yorumlar kısmından gönderebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir