1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp Görüntülü Mesaj İndirme ve Kaydetme 2024

Whatsapp Görüntülü Mesaj İndirme ve Kaydetme 2024
0

Whatsapp görüntülü mesaj indirme isteyenler için yeni yöntemleri geliştirdik. Whatsapp’a yeni gelen bir özellik olan görüntülü mesajları cihazınıza kaydetmek ve indirmek istiyorsanız yeni geliştirdiğimiz bu adımları uygulayabilirsiniz. Henüz bu özellik çok yeni olduğundan dolayı birçok kişi galeriye nasıl kaydedileceğini bilmiyor. Burada sizlere Whatsapp görüntülü mesajlarınızı anında nasıl indireceğinizden bahsedeceğiz. İşte tüm detaylar…

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp‘a geçtiğimiz haftalarda yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile birlikte artık anlık olarak görüntülü mesajlar gönderilebiliyor. Sohbet içerisinde yuvarlak bir çerçeve içerisinde oynatılan anlık görüntülü mesajlar birçok Whatsapp kullanıcısının beğenisini topladı. Ancak akıllara takılan bir soru var. Whatsapp görüntülü mesaj indirme işlemi nasıl yapılacak? Gönderilen bir anlık görüntülü mesajı nasıl indirebilirsiniz? Bu yazıda da bunlardan bahsettik.

whatsapp görüntülü mesaj indirme

Whatsapp Görüntülü Mesaj Nedir?

Whatsapp’a yeni gelen bir özellik var. Bu özellik, anlık görüntülü mesajlar atmanızı sağlıyor. Böylelikle Whatsapp’ta bir kişiye direkt olarak video atmak yerine sohbet içerisinde yukarıdaki görseldeki gibi görünecek olan bir videolu mesaj gönderebilirsiniz. Videolu mesajlar özelliği anlık olarak ne yaptığınızı sohbet ettiğiniz kişiye göstermek için harika bir özellik. Ancak bu özelliği kullananların aklına takılan birkaç soru var. Whatsapp videolu mesaj nasıl gönderilir ve Whatsapp görüntülü mesaj indirme nasıl yapılır? Aşağıdaki başlıkların altında da bu soruların yanıtlarını inceleyeceğiz.

Whatsapp Görüntülü Mesaj Nasıl Gönderilir?

Whatsapp uygulamasında görüntülü mesaj kaydetmek ve göndermek için mesaj yazma kısmının ve mikrofonun yanında bulunan kamera ikonuna basılı tutmanız yeterli olacaktır. Videonuzu kaydettikten sonra kamerayı bırakarak videonun karşı tarafa gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Görüntülü mesaj atma işlemi oldukça kolay ve hızlıdır. Bu nedenle anlık videolar için sıklıkla tercih ediliyor. Bir sohbete girdikten sonra kameraya basılı tutmanız görüntülü mesaj göndermek için yeterli olacaktır.

Whatsapp görüntülü mesaj göndermek için adımlar şu şekildedir; Whatsapp’a girin > görüntülü mesaj atmak istediğiniz kişinin sohbetine girin > sağ alt kısımdaki kamera ikonuna basılı tutarak videonuzu kaydedin ve videoyu bitirmek istediğinizde kamerayı bırakın. Bunu yaparak hızlıca videolu mesajınızı kaydedebilir ve karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Whatsapp Görüntülü Mesaj İndirme ve Kaydetme Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta görüntülü mesajları indirmenin yalnızca bir yöntemi var. Öncelikle söyleyelim, videolu mesajları telefondan indirmek mümkün değil. Bu nedenle bu videoları bilgisayardan, yani Whatsapp Web üzerinden indireceğiz. Whatsapp Web’de şu anda çok kolay bir şekilde videolu mesajlar kaydedilebiliyor ve indirilebiliyor. Böylece videolu mesaja daha sonra da erişebilirsiniz. Bunu yapmak için yapılması gerekenler çok basit.

Bilgisayarınızdaki tarayıcıdan web.whatsapp.com adresine gidin.

Sayfa açıldıktan sonra telefonunuzdan Whatsapp’a girin ve ayarlardan Whatsapp Web’i bularak bilgisayarınızdaki karekodu okutun.

Bilgisayarınızda açılan Whatsapp mesajlarınız arasından indirmek istediğiniz videolu mesajın olduğu sohbete gelin.

İşte burada, “Video olarak kaydet” seçeneği bizim karşımıza çıkıyor. Buna tıklayarak bilgisayarınıza videolu mesajı indirebilirsiniz.

thumbnail

Buradaki adımları uygulamanız Whatsapp görüntülü mesaj indirme işlemi için yeterlidir. Tek yapmanız gereken, Whatsapp Web’de oturum açıp videolu mesajı bulmak ve o videolu mesaja sağ tıklamak. Videolu mesajı açtıktan sonra sağ tıklamanız gerektiğini unutmayın. Sağ tıkladıktan sonra zaten karşınıza indirme seçeneği çıkacaktır. Ya da “Videoyu yeni sekmede aç” butonuna tıklayarak videoyu tarayıcı üzerinde de açabilirsiniz.

Bu içeriğimizde, Whatsapp görüntülü mesaj indirme işleminin tam olarak nasıl yapılacağından detaylıca bahsettik. Yalnızca birkaç tıkla galerinize videolu mesajları kaydetmeniz için bu bilgiler yeterli olacaktır. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir